خانه / دسته‌بندی نشده / درخشش کشتی فرنگی ایران با کسب ۶ طلا و دو نقره

درخشش کشتی فرنگی ایران با کسب ۶ طلا و دو نقرهبه گزارش ایرنا به نقل از فدراسیون کشتی، فرشاد بلفکه، پژمان پشتام، مهدی ابراهیمی، سامان عزیزی، امیرحسین حسینی و بهنام مهدی زاده صاحب مدال طلا و محسن حاجی پور و امین سوری صاحب مدال نقره رقابت های کشتی فرنگی بازی های داخل سالن آسیا در ترکمنستان شدند.
نتایج کشتی گیران ایران در این مسابقات به شرح زیر است:
در وزن ۵۹ کیلوگرم محسن حاجی پور در دور نخست اسلام جان بهرام اف از ازبکستان را با نتیجه ۲ بر یک از پیش رو برداشت و در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر راچمات مباروک از اندونزی را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله و برای حضور در دیدار فینال با نتیجه ۵ بر یک سیدیلا تازایف از ترکمنستان را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. حاجی پور برای کسب مدال طلا مقابل کالی سلیمان اف از قرقیزستان با نتیجه یک بر ۳ شکست خورد و صاحب مدال نقره شد.
در وزن ۶۶ کیلوگرم امین سوری پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر احمد داهشان از اردن را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۲ بر ۲ از سد یوای یاماتو از ژاپن گذشت و فینالیست شد. وی عصر امروز و در دیدار فینال مقابل دانیار کالینوف از قزاقستان با نتیجه یک بر ۲ باخت و به مدال نقره رسید.
در وزن ۷۱ کیلوگرم فرشاد بلفکه در دور اول با نتیجه ۴ بر یک روسلان تساریف قهرمان آسیا از قرقیزستان را شکست داد وی در دور دوم مقابل سیف اله سلطونشوخی از تاجیکستان با نتیجه ۹ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. بلفکه در این مرحله با نتیجه ۴ بر یک آرام واردانیان از ازبکستان را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار نهایی با نتیجه ۱۱ بر ۲ علی سیهو از ترکمنستان را مغلوب کرد و صاحب مدال طلا شد.
در وزن ۷۵ کیلوگرم پژمان پشتام در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر محمد مچیک از لبنان را مغلوب کرد وی در دور دوم جفرسون ماناتاد از فیلیپین را با نتیجه ۸ بر صفر شکست داد و در دور سوم با نتیجه ۱۱ بر یک از سد هشمت اله مالیک خلیل از افغانستان گذشت و به مرحله نیمه نهایی رسید. پشتام در این مرحله با نتیجه ۸ بر ۴ تمرلان شادوکایف از قزاقستان را مغلوب کرد و فینالیست شد. وی در دیدار فینال با نتیجه ۳ بر صفر ریدونگ ژانگ از چین را شکست داد و بعنوان قهرمانی و مدال طلا رسید.
در وزن ۸۰ کیلوگرم مهدی ابراهیمی در دور نخست بانتیجه ۳ بر ۲ آسخات دلمحمداف دارنده مدال برنز آسیا از قزاقستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله نوربک خاشیمبیکوف از ازبکستان را بانتیجه ۷ بر صفر از پیش رو برداشت و فینالیست شد. ابراهیمی در دیدار فینال با نتیجه ۳ بر ۲ آتابک عزیزبیکوف از قرقیزستان را شکست داد و صاحب مدال طلا شد.
در وزن ۸۵ کیلوگرم سامان عزیزی در دور اول با نتیجه ۳ بر یک سگلدی آنایف از ترکمنستان را از پیش رو برداشت وی در دور دوم مقابل حسین موتسولوگوف از قزاقستان با نتیجه ۷ بر یک به برتری رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه یک بر یک آزات بیشیبیکوف از قرقیزستان را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال با نتیجه ۴ بر یک از سد راویندر خاتری از هند گذشت و به مدال طلا دست یافت .
در وزن ۹۸ کیلوگرم امیرحسین حسینی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۸ بر یک اصلان کولیف از ترکمنستان را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نارا یوتا از ژاپن را با نتیجه یک بر یک مغلوب کرد و به دیدار پایانی راه یافت. حسینی در دیدار فینال در مقابل اوزو دژوزوپبکوف از قرقیزستان با نتیجه ۳ بر ۲ به پیروزی رسید و مدال طلا را از آن خود کرد.
در وزن ۱۳۰ کیلوگرم بهنام مهدی زاده در دور نخست با نتیجه ۳ بر ۲ نورماخان تینالیف دارنده مدال برنز جهان، قهرمان بازی های آسیایی و قهرمان آسیا از قزاقستان را مغلوب کرد وی در دور دوم نیز با نتیجه ۷ بر ۳ از سد ساتوشی کایزوکا از ژاپن گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. مهدی زاده در این دیدار مقابل کیانگ منگ از چین با نتیجه یک بر صفر پیروز شد و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال ناوین از کشور هند را با نتیجه ۲ بر صفر شکست داد و صاحب مدال طلا شد.
پنجمین دوره بازی های آسیایی داخل سالن و هنرهای رزمی عشق آباد از ۱۷ تا ۲۷ سپتامبر ( ۲۶ شهریور تا ۵ مهر ) به میزبانی ترکمنستان درحال برگزاری است.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**۱۰۶۷* ۱۵۲۸*۱۳۶۸
خبرنگار: رضا رمضانی** انتشار:خیراله شفیعیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *