خانه / دسته‌بندی نشده / درحال حاضر ۴۰درصد مدارس کشور توسط خیرین ساخته می شود

درحال حاضر ۴۰درصد مدارس کشور توسط خیرین ساخته می شودبه گزارش ایرنا، ‘حبیب الله بوربور’ روز پنجشنبه در ششمین نشست فصلی مجمع خیرین کشور در سرسرای آیت الله خامنه ای حرم حضرت معصومه (س) قم اظهار کرد: در این راستا طبق اعلام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سالانه ۱۰ هزار میلیارد ریال از طرف این مجمع به حوزه بهداشت کشور نیز کمک می شود.
وی با بیان اینکه مجمع در سال ۱۳۷۷ و به دنبال هدایت ها و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی راه اندازی شد، افزود: مجمع خیرین متشکل از چند مجموعه مانند مجمع خیرین مدرسه ساز، مجمع خیرین سلامت و مجمع خیرین مسکن ساز است، که در ۲ دهه گذشته خدمات فراوانی در کشور انجام دادند.
وی تعداد واحدهای مسکن در حال ساخت این مجمع را ۳۷ هزار واحد ذکر کرد، و گفت: بیش از ۱۲ هزار مسکن تا سال گذشته واگذار شده و افزون بر آن در زمینه تهیه مسکن مددجویان بهزیستی نیز کارهای خوبی صورت گرفته که واگذاری بیش از ۲ هزار مسکن به معلولان در این راستا بوده است.
رئیس مجمع خیرین کشور همچنین با اشاره به تشکیل مجمع خیرین حوزه علمیه خواهران کشور افزود: این مجمع در ۲۰ استان ایجاد شده و کلیه هزینه های ۵۰۰ مدرسه علمیه خواهران که بیش از ۸۰ هزار طلبه دارند را تامین می کند.
وی همچنین مجمع خیرین واقفان را از دیگر بخش های مجمع خیرین کشور عنوان کرد، و ادامه داد: کارکرد اصلی این مجمع تشکیل نشست های فصلی با هدف ارایه گزارش از نحوه عملکرد سه ماهه و همچنین چاپ و انتشار یک مجله در همین زمینه است.
امام جمعه موقت قم نیز در این نشست با تمجید از اقدام های نیکوکارانه جامعه خیران گفت: ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری یکی از ماموریت های این مجمع باشد.
آیت الله سید محمد سعیدی اظهار کرد: کار خیر به عنوان یک فرهنگ عمومی اختصاص به جامعه خاصی ندارد، هر چند مجمع خیرین می توانند یک جامعه خاصی باشند، اما این جامعه باید به گونه ای باشد که برکت و معنویت آن در بین اقشار مختلف تبلیغ و ترویج شود و همگان را متنعم کند.
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) همچنین مجمع خیرین را به مثابه یک مسجد تشبیه، و اضافه کرد: همان گونه که محیط و خانه های مجاور مسجد از نورانیت و فضای معنوی آن بهره مند می شوند، افرادی که با یک آیین نامه و شرایط خاص در مجمع یاد شده فعالیت می کنند، باید عطر و رایحه خوش و دلپذیر این بندگان خدا در همه خانه ها استشمام شود، و همواره خود مولد باشند و در جامعه تولید خیر کنند.
سعیدی همچنین با تاکید بر اهتمام جدی مجمع خیرین در جهت اشاعه اعمال نیک و خداپسندانه افزود: اینکه حضرت امام (ره) فرمودند باید انقلاب اسلامی را به جهان صادر کنیم بر مبنای تولید خیر از خیر است.
۷۴۰۳/ ۶۱۳۳
خبرنگار محسن آقاگلی ** انتشار دهنده: جعفر مسلمیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید