خانه / دسته‌بندی نشده / دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور:تنوع قومیت ها در مرزها ضامن امنیت کشور است

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور:تنوع قومیت ها در مرزها ضامن امنیت کشور استبه گزارش ایرنا مرتضی بانک شامگاه دوشنبه در آیین حذف روادید ورود اتباع خارجی به منطقه آزاد اروند در خرمشهر اظهار کرد: ایران با ۱۵ کشور همسایه است که اگر از ظرفیت های آن استفاده کنیم هیچ محدودیتی نمی تواند در اقتصاد ما تاثیر گذاری باشد.
وی افزود:ایران اسلامی کشوری است که همواره با محدودیت های سیاسی و اقتصادی و تحریم ها روبه رو بوده و مجاورت با ۱۵ کشور و استفاده از دیپلماسی فعال به ویژه در اقتصاد می تواند محدودیت‌ها را بی اثر و برطرف کند.
بانک گفت:پیوند فعالیت‌های سیاسی و اقتصادی شهرهای مرزی و مجاور با کشورها با سیاست های کلان دولت بهترین شرایط برای توسعه و بی اثر کردن تحریم ها است.
وی به برداشته شدن روادید برای ورود اتباع کشورهای خارجی به منطقه آزاد اروند به غیر از اتباع رژیم صهیونیستی اشاره کرد و بیان داشت: پیام این کار با وجود همه محدودیت‌ها و دشمنی های کشورهای استکباری، امنیت و اقتدار کشور ایران است.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت:سرمایه گذاری نیاز به امنیت عمومی و پایدار دارد و برداشته شدن روادید اتباع خارجی، پیام امنیت، صلح و دوستی مردم مرزنشین و کشور به جهان است.
وی در ادامه بیان داشت: امروز ایران اسلامی هر اقدامی را که در منطقه انجام می دهد در راستای صلح و دوستی با کشورهای همسایه است.
وی از کشور عراق به عنوان واسطه روابط تجاری با سیاسی ایران با سایر کشورهای منطقه یاد کرد و گفت: تکمیل خط راه آهن شلمچه ایران به بصره عراق خط ترانزیتی مهمی تا دریای مدیترانه ایجاد می کند.
وی توجه خاص دولت و سازمان منطقه آزاد اروند به توسعه شهرستان های آبادان و خرمشهر اشاره کرد و بیان داشت:باید بتوانیم ظرفیت ورود کشتی های بالای ۲۵ هزار تن را به بنادر منطقه فراهم کنیم و از این رو توسعه بنادر موجود و ساخت بندر در دهانه اروند رود باید در دستور کار قرار گیرد.
وی افزود: توسعه صنعتی و گردشگری در شهرستان های آبادان و خرمشهر، در دستور کار دولت و سازمان مناطق آزاد کشور قرار دارد و در تلاش هستیم تا از سرمایه خارجی بدون اینکه سرمایه آنها به صورت نقد وارد کشور شود استفاده کنیم.
حذف روادید برای ورود مسافران خارجی به منطقه آزاد اروند با هدف توسعه صنعت زودبازده گردشگری و رونق اقتصادی صورت گرفته است.
۳۰۱۵/۷۱۶۵ / ۶۰۳۷
خبرنگار: عدنان جواهری ** تنظیم کننده: حمیدرضا ترابی فرد ** انتشار دهنده:عبدالحمید راجیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید