خانه / دسته‌بندی نشده / دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت: آمریکا پرچمدار خشونت در جهان است

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت: آمریکا پرچمدار خشونت در جهان استحجت الاسلام و المسلمین محمدحسن اختری روز دوشنبه در نشست علمی تخصصی فرهنگ تعایش و گفت و گو در ارومیه، با اشاره به تلاش برخی افراد و دولت ها برای ایجاد جهان عاری از خشونت در دنیا افزود: آمریکا مدعی است که در این مسیر پیشگام بوده و این امر را رهبری می کند در حالی که بیشتر تلاش این کشور، مانع تراشی در مقابل فعالیت های کشورهایی نظیر ایران برای دستیابی به فناوری های نوین است.
حجت الاسلام اختری با بیان اینکه آمریکا مدعی جنگ با تروریسم است در حالی که از آن حمایت می کند، گفت: آمریکا و همدستانش گروههای القاعده، طالبان و داعش را تاسیس و از نظر مالی و بین المللی حمایت کرده و سلاح در اختیار آنها قرار داده اند تا جنایت کنند.
وی با اشاره به مساله فلسطین بیان کرد: برای اینکه قبله اول مسلمانان به دست رژیم صهیونیستی بیفتد، برخی کشورها، جنایات اسراییل و انگلیس را امضا کرده اند و در حال حاضر نیز چراغ سبز نشان می دهند تا قبله اول مسلمانان و آثار دینی اسلام و مسیحیت به دست جنایتکاران بیفتد.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) تاکید کرد: همه زنان و مردان و اندیشمندان باید در مقابل جنایت ها بایستند و نباید اجازه دهند همانگونه که جنایتهای انگلیس در منطقه تثبیت شد، مساله انتخاب بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم جعلی صهیونیست هم تثبیت شود.
وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب وظیفه ما را مشخص کرده اند، اظهار کرد: در مقابل این جنایتها باید یک برنامه مقابله ترتیب داد و با یاری اساتید و محققان در مقابل این حرکت ایستاد و این مبارزه با خشونت گراها و افراط گراها و حاکمان مستکبر باید همواره ادامه یابد.
به گزارش ایرنا این نشست علمی و تخصصی با هدف آسیب شناسی موضوع وحدت و برون رفت از وضعیت موجود با رویکرد وحدت عملی و گفتمان علمی، تبیین فرهنگ تسالم و گفت و گو در اسلام و معرفی چهره رحمانی و عاری از خشونت ایران اسلامی، بیان راهکارهای عملی همگرایی و همدلی و احترام به آحاد مردم با تکیه بر ارزشهای انسانی برگزار شد.
بررسی مولفه های خشونت و افراطی گری و راههای مبارزه با آن، معرفی ارومیه و استان آذربایجان غربی به عنوان پایتخت اقوام و ادیان و نماد همزیستی مسالمت آمیز ادیان و اقوام و مذاهب، ایجاد بستر مناسب برای برگزاری کارگاهها و همایش ها و کنفرانسهای مشترک علمی در سطح ملی و بین المللی و گسترش روابط بین المللی با استفاده از ظرفیت گردشگری دینی و آثار باستانی از دیگر اهداف برگزاری این نشست بود.
۷۱۲۵/۲۰۹۳/۱۷۷۲ **خبرنگار: طاهره نوید آرین **انتشار: مجید ملازادهانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید