خانه / دسته‌بندی نشده / دبیرکل سازمان جهانی گمرک: گمرک ایران از موفق ترین گمرک هاست

دبیرکل سازمان جهانی گمرک: گمرک ایران از موفق ترین گمرک هاستبه گزارش ایرنا، کونیو میکوریا روز یکشنبه در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی از تبریز به عنوان شاهراه ارتباطی با دنیا نام برد و اعلام کرد: سازمان جهانی گمرک، ۱۸۲ عضو( کشور) دارد و جمهوری اسلامی ایران نیز یکی از بهترین و قدیمی ترین اعضای این سازمان محسوب می شود.
وی همچنین بر ضرورت توسعه همکاری های متقابل فی ما بین جمهوری اسلامی ایران و سازمان جهانی گمرک تاکید کرد.

**تسهیل فرآیندهای گمرکی ضرورت افزایش همکاری های بین المللی
استاندار آذربایجان شرقی نیز در این دیدار گفت: تسهیل و مکانیزه کردن فرآیندهای گمرکی به عنوان یکی از مهمترین اولویت های جمهوری اسلامی در جهت افزایش همکاری های بین المللی است.
به گزارش ایرنا، مجید خدابخش با اشاره به ظرفیت های مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، صنعتی و تجاری تبریز گفت: این خطه از میهن اسلامی همواره و به خصوص در طی چندین قرن گذشته، سرآمد بوده است.
وی خطاب به میکوریا گفت: با وجود گسترش اقدامات یک عده در راستای افزایش ایران هراسی در حوزه بین المللی، شخص شما همکاری های خوبی با جمهوری اسلامی داشته اید.
وی با اشاره به بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در ارتباط با اهمیت گمرک و فعالیت تجاری در تحقق اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: توسعه ارتباطات با کشورهای جهان یکی از مهم ترین محورهای توسعه پایدار در کشورها محسوب می شود و ما نیز متناسب با قوانین و آرمان های نظام در این زمینه تلاش می کنیم.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به صادرات ۱٫۸ میلیارد دلاری استان در سال گذشته، ادامه داد: با توجه به نقش مهم گمرک در توسعه صادرات و تسهیل واردات، ساده کردن فرآیندهای گمرکی و ماشینی کردن آن یکی از مهم ترین اولویت های جمهوری اسلامی ایران و به ویژه استان آذربایجان شرقی است.
وی همچنین با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ از رییس سازمان جهانی گمرک برای سفر به تبریز در این سال دعوت کرد.
به گزارش ایرنا، دبیرکل سازمان جهانی گمرک صبح روز گذشته (یکشنبه) وارد تهران شد و با ‘مسعود کرباسیان’ رییس پیشین گمرک جمهوری اسلامی ایران که در دولت دوازدهم عهده دار وزارت امور اقتصادی و دارایی شده است، دیدار کرد.
میکوریا از پیشرفت های گمرک ایران در زمینه گمرک الکترونیک و قابلیت های سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی هم بازدید کرد.
پیش از این، سازمان جهانی گمرک طرح کارشناسی مجازی گمرک ایران را که در چارچوب سامانه جامع امور گمرکی اجرا شده است، به عنوان الگوی برتر به گمرک های عضو این سازمان در سراسر جهان معرفی کرده بود.
خبرنگار: پرویز انصاری**انتشار: عزیزی راد
۳۰۷۱/۵۱۸انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید