خانه / دسته‌بندی نشده / دانشگاه ها برای کمک به تولید داخل آمادگی کامل دارند

دانشگاه ها برای کمک به تولید داخل آمادگی کامل دارندبه گزارش ایرنا، منصورغلامی عصر دوشنبه در حاشیه آیین افتتاح فاز توسعه دانشکده کشاورزی دانشگاه شهید باهنر کرمان درجمع خبرنگاران افزود: بحث حمایت از کالای ایرانی هماهنگی و همدلی اجتماعی تمام مردم کشور را می طلبد و انتظار می رود تولید کننده ها هم کیفیت کارشان را بالاتر ببرند.
وی تصریح کرد: مراکز علمی و دانشگاهها آماده هستند برای ارتقای کیفیت و کمک به استفاده از فناوری های جدید برای کاهش هزینه ها کمک کنند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: انتظار این است که مراکز صنعتی و تولید کننده ها به سمت دانشگاه ها بیایند و هر جا این ارتباط برقرار شده اثرات مفید و سازنده ای داشته است.
*حذف کنکور جایگزین مناسب نیاز دارد
وی با اشاره به حذف کنکور گفت: برای حذف کنکور باید روش جدید جایگزین کنیم و برای اینکه دانشگاه های بزرگ و رشته های پر طرفدار بتوانند انتخاب عادلانه داشته باشند نیاز به روش مناسب داریم.
غلامی افزود: روشی که بخواهد جایگزین کنکور شود باید استاندارد و دقیق باشد و در چند ماه گذشته در وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم کارگروه های تخصصی فعال هستند تا نتیجه کار کارشناسی در آینده نزدیک به نتیجه برسد که وزارت علوم بر اساس چه شاخص هایی برای رشته های پر طرفدار دانشجو بپذیرد.
وی بیان کرد: تحصیل دانش آموزان در دبیرستان ها باید طوری تنظیم و ارزیابی شود تا داده های آن ارزیابی ها قابل استفاده برای سازمان سنجش کشور و برای انتخاب حق تقدم دانشجویان باشد و برای این زمان و کار کارشناسی دقیق جهت تطبیق دادن دانش آموزان برای مدل جدید باید وجود داشته باشد.
*ضرورت ارتباط بیشتر دانشگاهها و رسانه ها
وزیر علوم تحقیقات و فناوری با اشاره به رابطه رسانه ها و دانشگاه تصریح کرد: ارتباط و تعامل باید بین دانشگاه و رسانه وجود داشته باشد و رسانه ها نیز دستاوردهای دانشگاه ها را بیشتر منتشر کنند.
وی ادامه داد: اگر توانمندی های مراکز علمی در دستور کار رسانه ها قرار داشته باشد این ارتباط قویتر می شود.
وی بیان کرد: دانشگاه شهید باهنر جزو دانشگاه های بزرگ کشور و منطقه است و تلاش می کنیم در هر نوع شرایطی از دانشگاه ها پشتیبانی لازم را انجام دهیم.
غلامی اظهار کرد: افتتاح فاز جدید دانشکده کشاورزی دانشگاه شهید باهنر به فعالیت های دانشگاه و توسعه مراکز علمی برای خدمات و ارتباط باصنعت و توسعه همکاری با مراکز تجاری و بحث بهبود آب و ضرورت تغییر الگوی کشت و غیره کمک بسیاری می کند.
وی گفت: در سفر یکروزه به استان کرمان کلنگ زنی بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی ابن سینا، افتتاح سلف سرویس دانشگاه ولیعصر، یک باب خوابگاه و کلنگ زنی مجموعه گلخانه ای انجام شد.
عصر امروز(دوشنبه) با حضور وزیر علوم فاز توسعه دانشکده کشاورزی دانشگاه شهید باهنر کرمان در مساحت چهار هزار مترمربع و با اعتبار هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید.
همچنین وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بدو ورود به دانشگاه شهید باهنر کرمان با حضور در حسینیه شهدای گمنام به مقام شامخ شهیدان احترام کرد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز دوشنبه جهت شرکت در همایش یکروزه توسعه روابط آموزش عالی ایران و افغانستان وارد استان کرمان شد.
۷۴۳۷/ ۵۰۵۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید