خانه / دسته‌بندی نشده / داستان‌های شاهنامه به صورت واقعیت افزوده در مشهد رونمایی شد

داستان‌های شاهنامه به صورت واقعیت افزوده در مشهد رونمایی شدبه گزارش ایرنا، آیین بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی عصر امروز در میدان فردوسی مشهد با حضور جمع زیادی از شهروندان و مدیران شهری برگزار شد و برنامه های مختلفی در این آیین به اجرا درآمد.
معاون گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: این آیین در راستای توجه به ظرفیت‌های اصیل تاریخی و هویتی مشهد و تلفیق بیشتر ارزش‌های ملی و مذهبی در این شهر و ارج نهادن به داشته‌های غنی و اصیل ادبی برنامه ریزی و برگزار شد.
نرگس شالچیان افزود: رونمایی از نمایش داستان سیاوش برای نخستین بار به صورت واقعیت افزوده بر روی دیوارنگاره‌های میدان فردوسی نیز در این مراسم اجرا شد که با بهره‌مندی از این ویژگی شهروندان و گردشگران می‌توانند با استفاده از نرم‌افزار مربوطه و روشن کردن دوربین تلفن همراه خود مقابل نقاشی‌های دیواری این میدان، داستان نقاشی را به صورت گویا شنیده و در ذهن خود تصویرسازی کنند.
وی ادامه داد: نقشگری (پرفورمنس) شخصیت‌های شاهنامه، اجرای نقالی و بازخوانی داستان‌های شاهنامه در کنار دیوارنگاره‌های این میدان از دیگر برنامه هاست.
۲۵ اردیبهشت ماه در تقویم ملی کشور به نام روز بزرگداشت بزرگ حماسه سرای ایران حکیم ابوالقاسم فردوسی نامگذاری شده ‌است.
۷۵۰۵/۵۱۳۲انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید