خانه / دسته‌بندی نشده / داریوش ارجمند: ماهورا، فیلم استثنایی در تاریخ سینمای ایران است

داریوش ارجمند: ماهورا، فیلم استثنایی در تاریخ سینمای ایران استداریوش ارجمند دوشنبه شب در مراسم اکران فیلم ماهورا از آثار جشنواره فیلم فجر در مشهد افزود: هر زمان که به مشهد می آیم و در جشنواره فیلم فجر شرکت می کنم، ناخودآگاه بر زبانم جمله ‘این شهر را دوست دارم’ جاری می شود.
وی اظهار کرد: بسیاری از لحظات شیرین زندگی من در این شهر بوده و در این شهر افتخار شاگردی استاد علی شریعتی و استادان مشهور دیگر را داشتم.
وی گفت: در فیلم ماهورا افتخار پوشیدن لباس یکی از عزیزترین هم میهنانم یعنی خوزستانی ها را داشتم که افتخاری برای من است.
این هنرمند برجسته سینمای ایران افزود: آقایان جلالی و آخوندی به عنوان تهیه کنندگان این فیلم بسیار کوشیدند ماهورا را یک فیلم استثنایی ایرانی بسازند و در این مهم به موفقیت رسیدند.
وی اظهار کرد: آقای آخوندی، مردی دوست داشتنی، خواستنی، با فرهنگ و مسلمان است که برای فیلم ماهورا تلاش بی نظیر انجام داد و به رغم بیماری قلبی، همه تلاش خود را برای ساختن این فیلم به کار بست.
وی گفت: با اینکه در فیلم ماهورا نقش کوتاهی ایفا می کنم اما حضور در چنین فیلم ارزشمندی برای من افتخار است زیرا امروزه دیگر کسی برای این نوع تفکرات و اندیشه ها که در فیلم ماهورا به نمایش گذاشته می شود، هزینه نمی کند.
داریوش ارجمند افزود: دفاع مقدس، دفاع از مردم و خاک مقدس بود اما فیلم ماهورا راز دیگری را از دفاع مقدس برملا می کند، اینکه همه اقوام ایرانی از جمله خوزستان پاره تن یک ملت هستند.
وی اظهار کرد: درست است که اقوام ایرانی همزبان نیستند اما همدلند و کج اندیشان تلاش می کننند این قضیه را به نحو دیگری به منصه ظهور برسانند.
وی گفت: افتخار می کنم که در فیلم ماهورا لباس یکی از شیوخ عرب را بر تن کرده و به زبان اعراب خوزستانی سخن گفتم و این فیلم یادگار بسیار خوبی برای من است.
این هنرمند برجسته سینمای ایران افزود: امیدوارم لباسی از شیوخ عرب خوزستانی را به من هدیه کنند تا آن را بر لبه طاقچه خانه ام بگذارم و از آن به عنوان یک شیء ارزشمند نگهداری کنم.
در این مراسم از عوامل فیلم ماهورا با اهدای لوح قدردانی شد.
در جشنواره فیلم فجر مشهد ٢٣ فیلم در سینماهای مشهد اکران می شوند که ٢٢ فیلم از این تعداد سینمایی و یک فیلم انیمیشن است.
خبرنگار: میترا عبداللهی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
۷۴۸۹ / ۶۰۵۳انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید