خانه / دسته‌بندی نشده / خوزستان قهرمان رقابت های وزنه برداری کشور شد

خوزستان قهرمان رقابت های وزنه برداری کشور شدبه گزارش ایرنا رقابت های وزنه برداری قهرمانی بزرگسالان کشور از ۱۸ تا ۲۰ بهمن ماه در سالن نامجو اهواز برگزار شد که در نهایت تیم خوزستان با کسب ۵۵۵ امتیاز بر سکوی نخست قرار گرفت.
این رقابت ها با حضور ۱۲۳ وزنه بردار در قالب ۲۴ تیم از سراسر کشور برگزار شد که پس از خوزستان تیم های تهران و مازندران عنوان های دوم و سوم رقابت ها را از آن خود کردند.
در دسته ۵۶ کیلوگرم این رقابت ها که با حضور ۱۳ وزنه بردار برگزار شد در نهایت امیر نارویی از سیستان و بلوچستان با ۲۱۳ کیلوگرم به مقام قهرمانی دست یافت.
در این وزن محمد اصغرنژاد از گیلان با رکورد ۲۱۲ کیلوگرم دوم شد همچنین رضا ایرانمنش از هرمزگان با وزنه ۱۸۲ کیلوگرم بر سکوی سوم قرار گرفت.
در دسته ۶۲ کیلوگرم این مسابقات نیز که با حضور ۱۱ وزنه بردار برگزار شد یعقوب پشوتنی از بوشهر با وزنه ۲۷۳ کیلوگرم بر سکوی نخست قرار گرفت.
در این وزن مهران قاسم زاده از هرمزگان با رکورد ۲۶۰ کیلوگرم دوم شد همچنین میلاد رضایی از کردستان با احتساب وزنه ۲۵۵ کیلوگرم به مقام سوم رسید.
در دسته ۶۹ کیلوگرم که ۱۲ ورزشکار حضور داشتند مصطفی میرجوادی از تهران با ثبت رکورد ۲۷۷ کیلوگرم به مقام اول رسید.
در این دسته آرمان قربانی از خوزستان با وزنه ۲۶۹ کیلوگرم به مقام دوم رسید همچنین یاسر شمس القمر از لرستان با ثبت رکورد ۲۶۳ کیلوگرم در مکان سوم قرار گرفت.
در دسته ۷۷ کیلوگرم محمدامین علیپور وزنه بردار خوزستانی در گروه A این رقابت ها به روی تخته رفت که در حرکت یک ضرب وزنه های ۱۳۰ و ۱۳۷ کیلوگرم را بالای سر برد اما در حرکت سوم نتوانست وزنه ۱۴۰ کیلوگرم را مهار کند.
این ورزشکار خوزستانی در حرکت دوضرب نیز وزنه های ۱۶۲ و ۱۷۲ کیلوگرمی را مهار کرد اما در حرکت سوم موفق به مهار وزنه ۱۷۵ کیلوگرمی نشد تا در مجموع با ۳۰۷ کیلوگرم و کسب مقام دوم یکضرب و مجموع در جایگاه دوم این رقابتها قرار گرفت.
در این دسته ایمان شاهغولیان با مهار وزنه ۱۳۷ کیلوگرم در حرکت یکضرب و ۱۷۱ کیلوگرم در حرکت دوضرب و مجموع ۳۰۸ کیلوگرم در سکوی نخست قرار گرفت. همچنین حسین بیرانوند حسینی با مجموع ۳۰۴ کیلوگرم در مکان سوم قرار گرفت.
در دسته ۸۵ کیلوگرم این رقابت ها علی مکوندی وزنه بردار تیم خوزستان بر روی تخته رفت و توانست شش حرکت صحیح را به ثبت برساند.
مکوندی با مهار وزنه های ۱۵۱، ۱۵۴ و ۱۶۴ کیلوگرم در حرکت یکضرب به مدال طلا دست یافت و در حرکت دوضرب نیز وزنه های ۱۸۲ ، ۱۹۰ و ۱۹۶ کیلوگرم را بالای سر برد و توانست با مجموع ۳۵۰کیلوگرم هر سه مدال طلای این دسته از رقابتها را از آن خود کند.
در این دسته مرتضی بیگلری از مازندران با مجموع ۳۴۰ کیلوگرم در مکان دوم قرار گرفت همچنین مجتبی نوری از تهران با مجموع ۳۳۲ کیلوگرم به مقام سوم رسید.
در دسته ۹۴ کیلوگرم این رقابت ها سید ایوب موسوی دارنده مدال نقره رقابت های جهانی ۲۰۱۷ که در این دسته برای خوزستان به روی تخته رفت، توانست وزنه های ۱۵۶ و ۱۶۱ کیلوگرم را در حرکت یکضرب و وزنه ۱۹۴ کیلوگرم را در حرکت دوضرب به ثبت برساند تا با یک مدال نقره در حرکت یکضرب و دو مدال طلای دوضرب و مجموع این رقابتها، در جایگاه نخست قرار بگیرد.
همچنین رحمان اورامه دیگر وزنه بردار جوان استان در این دسته توانست با مهار وزنه های ۱۴۵، ۱۵۱ و ۱۵۵ کیلوگرم در حرکت یکضرب و ۱۸۵ و۱۹۱ کیلوگرم در حرکت دوضرب دو مدال برنز این دسته را از آن خود کند و در مکان سوم قرار گیرد.
در دسته ۱۰۵ کیلوگرم نیز مصطفی رجایی از گیلان با مجموع ۳۶۸ کیلوگرم به مقام اول رسید همچنین محسن نظامی از تهران با مجموع ۳۶۵کیلوگرم دوم و پیمان جان از اردبیل با مجموع ۳۶۵کیلوگرم و اختلاف وزنی بیشتر نسبت به وزنه بردار دیگر به مقام سوم رسید.
در دسته ۱۰۵+ کیلوگرم این رقابت ها امیر ناظم الرعایاء از قم با مجموع ۴۰۱ کیلوگرم بر سکوی نخست ایستاد همچنین رضا روحی و محسن دادرس از اردبیل به ترتیب با ۳۹۸ و ۳۹۳ کیلوگرم دوم و سوم شدند.
۹۸۷۹/۶۰۶۸
خبرنگار: محمد شاکری**انتشار:محسن بهاروندانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید