خانه / دسته‌بندی نشده / خودرویی با قابلیت پیش بینی تغییرات آب و هوایی

خودرویی با قابلیت پیش بینی تغییرات آب و هواییبه گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از روزنامه دیلی میل، شرکت خودروسازی ‘جگوار لندرور’ حتی پا را فراتر گذاشته و اعلام کرده است که خودروهای جدید این شرکت می توانند با تمرکز بر وضعیت های محلی آب و هوا، شرایط اقلیمی را بهتر از کارشناسان هواشناسی پیش بینی کنند.
سیستم جدید پیش بینی وضعیت آب و هوا در این خودروها از حسگرهای فشار هوا، رطوبت و نور کمک می گیرد و براساس این گزارش، خودروهای مجهز به این سیستم می توانند سیستم تهویه هوا را در صورت تشخیص گرم و یا سرد شدن دمای داخل خودرو در جریان یک سفر، تنظیم کنند.
همچنین برای اطمینان از ایمنی خودرو در مقابله با تغییرات آب و هوا، سایر ویژگی های ایمنی خودرو هم مانند سیستم ترمز، کنترل کشش و تنظیمات شیشه جلو به صورت خودکار تنظیم می شوند.
در فرم درخواست ارائه شده برای ثبت پتنت، به مزیت استفاده از حسگرهای این خودرو به دلیل کنترل وضعیت های محلی آب و هوا نسبت به استفاده از سیستم های ملی پیش بینی آب و هوا، اشاره شده است.
همچنین براساس این فرم درخواست، از اطلاعات جی.پی.اس می توان برای تعیین احتمالی تغییرات آب و هوا در جاده مانند زمانی که یک جاده از میان کوهستانی می گذرد که دمای هوا در آن سردتر است، استفاده کرد.
علمی**۲۰۳۸**
مترجم: درنا محمدیان*انتشار: محتشمی پور
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.meانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید