خانه / دسته‌بندی نشده / خط ریلی مشهد – گرگان اجرایی می شود

خط ریلی مشهد – گرگان اجرایی می شودبه گزارش ایرنا، محمدحسین علی نیا روز شنبه در نشست خبری اظهار داشت: امسال برای پروژه خط ریلی مشهد- بجنورد- گرگان، پنج هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار منظور شده است.
وی با اشاره به اینکه در طرح جدید، طول این خط ریلی از ۶۵۰ کیلومتر به ۵۴۰ کیلومتر کاهش یافته است؛ گفت: این طرح در چهار قطعه اجرایی می شود که بیش از ۲۳۰ کیلومتر آن در خراسان شمالی است.
بر اساس این گزارش در طول این مسیر ۵۴۰ کیلومتری، باید ۲۷ ایستگاه ایجاد شود که ۱۱ ایستگاه در خراسان شمالی است.
علی نیا اظهار داشت: زمان اجرای این طرح ریلی پنج ساله پیش بینی شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی خاطرنشان کرد: قرارداد طرح ریلی مشهد- بجنورد -گرگان میان وزارت راه و شهرسازی، آستان قدس رضوی و یک شرکت چینی به امضا رسیده است.
وی افزود: ۸۵ درصد از هزینه های اجرایی این طرح با سرمایه گذاری شرکت خارجی تامین می شود و آستان قدس رضوی نیز تامین ۱۵ درصد از سهم کارفرما را تقبل کرده است.
علی نیا در بخش دیگری از سخنان خود در باره طرح ریلی جوین-اسفراین- بجنورد هم اظهار داشت: قطعه قاسم آباد- اسفراین اکنون ۹۲ درصد پیشرفت دارد و ایستگاه ها در حال آماده سازی است.
وی افزود: قطعه جوین- قاسم آباد نیز ۳۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در مجموع برای تکمیل این دو قطعه، یکهزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی گفت: سال گذشته برای این پروژه ریلی ۳۸۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب شد اما تنها ۹۰ میلیارد ریال از این رقم اختصاص داده شد.
وی خاطرنشان کرد: مطالعات قطعه اسفراین- بجنورد به طول ۱۰۳ کیلومتر انجام شده و این پروژه ریلی با ۲۵ هزار میلیارد ریال اعتبار توسط چند شرکت به صورت کنسرسیوم در حال پیگیری است.
استان خراسان شمالی که در حد فاصل استان های شمالی به مشهد مقدس واقع است فاقد خطوط ریلی حمل مسافر و کالا است و تنها خط ریلی آنتنی در شهرستان جاجرم برای حمل محصولات آلومینای این شهرستان در جنوب استان ساخته شده است.
۷۱۸۵/ ۶۰۴۲انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید