خانه / دسته‌بندی نشده / خط آهن میانه – بستان آباد رو به اتمام است

خط آهن میانه – بستان آباد رو به اتمام استعلی جبار ذاکری شنبه در جمع خبرنگاران گفت: همزمان با سفر رییس جمهوری به آذربایجان شرقی، اتمام ریل گذاری این مسیر اعلام و تردد آزمایشی قطار بر روی آن آغاز می شود.
وی با بیان اینکه طرح راه آهن میانه – تبریز به طول ۲۰۳ کیلومتر در قالب ۱۰قطعه اجرا می‌شود، گفت: ریل گذاری ۱۳۲ کیلومتر آن، از میانه تا بستان آباد رو به اتمام است.
جبار ذاکری با اعلام اینکه تاکنون برای این طرح بیش از ۱۰ هزار و ۵۱۴ میلیارد ریال هزینه شده است، گفت: برای تکمیل و بهره برداری نهایی خط آهن میانه – تبریز به ۱۲ هزار میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز است.
معاون شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور گفت: بهره برداری اولیه به منظور آزمایش عملیات زیرسازی و روسازی این طرح در حد فاصل میانه – بستان آباد در روز‌های آینده آغاز و پیش بینی می‌شود تا ۲ ماه آینده، تردد قطار در این محور انجام شود.
طرح راه‌آهن میانه – بستان آباد- تبریز به صورت دو خطه طراحی شده است و از ایستگاه کنونی میانه واقع در مسیر راه‌آهن کنونی تهران – تبریز، آغاز و با گذر از شهر‌های ترکمانچای، بستان‌آباد و باسمنج به ایستگاه کنونی تبریز متصل می‌شود.
با اتمام این طرح، مسیر ۱۳ ساعتی فعلی تبریز به تهران به حدود ۵ ساعت کاهش می‌یابد.
رییس جمهور و هیئت همراه، سه شنبه این هفته ۴ اردیبهشت به آذربایجان شرقی سفر خواهند کرد.
در این سفر ۲ روزه، علاوه بر دیدار مردمی رییس جمهور، نشست با نخبگان و منتخبان آذربایجان شرقی و شرکت در شورای اداری استان، برخی طرح‌های عمرانی هم در روز نخست سفر به بهره برداری خواهد رسید.
افتتاح رسمی رویداد تبریز ۲۰۱۸ به عنوان پایتخت گردشگری کشور‌های اسلامی هم از برنامه‌های دومین روز سفر حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به استان خواهد بود.
در مراسم افتتاح تبریز ۲۰۱۸ علاوه بر مقامات کشوری و استانی، وزرای گردشگری و سفرای برخی کشور‌ها هم حضور خواهند داشت.
۳۰۷۱/۵۱۸انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید