خانه / دسته‌بندی نشده / خروش استکبارستیزی مردم سراسرکشور در ۱۳ آبان

خروش استکبارستیزی مردم سراسرکشور در ۱۳ آبانروز ۱۳ آبان که در تقویم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری شده یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده و به همین دلیل این روز را در تاریخ کشور به عنوان روزی به یادماندنی به ثبت رسانده است.
در روز ۱۳ آبان ۱۳۴۳، مأموران رژیم شاه، حضرت امام خمینی(ره) را در قم دستگیر و به دستور آمریکا، به ترکیه تبعید کردند. در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷، دانش آموزان تهرانی در اعتراض به دخالت های آمریکا در ایران، راه پیمایی کردند، ولی دژخیمان رژیم شاه، به آنان حمله کرد و آنان را به خاک و خون کشید.
در ۱۳ آبان ۱۳۵۸، دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، لانه ی جاسوسی آمریکا را در تهران تسخیر کردند و جاسوسان آمریکایی را به گروگان گرفتند بدین ترتیب، مبارزه ی ضد آمریکایی مردم ایران، ابعاد جدیدتری پیدا کرد.
این روز به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری شده است و مردم ایران در این روز فریاد مرگ بر امریکا سر می دهند.
گزارش روز شنبه خبرنگاران ایرنا در مراکز استانها از انعکاس این روز ملی به شرح ذیل می باشد:
** قزوین
طنین شعار مرگ برآمریکا در قزوین همزمان با یوم الله ۱۳ آبان
همزمان با سراسر کشور، دانشجویان و دانش آموزان قزوینی همراه با سایر اقشار، مراسم گرامیداشت یوم الله ۱۳ آبان را برگزار کردند.
در آیین، حاضران مسیر میدان آزادی تا خیابان شهدا را با سردادن شعارها ‘ مرگ بر آمریکا’،’ مرگ بر اسرائیل’، ‘ما ملت بصیریم،ذلت نمی پذیریم’ و ‘نشانه ی دینداری، از آمریکا بیزاری’ راهپیمایی و علیه سیاست های استعماری و زورگویانه شیطان بزرگ آمریکا اعلام انزجار کردند.
علاوه بر دانش آموزان و دانشجویان پرشور، جمعی از خانواده شهدا و ایثارگران و جانبازان و مدیران دستگاه های اجرایی نیز به همراه دیگر اقشار در آیین حضور یافتند.
** سمنان
مردم استان سمنان همزمان با سراسر کشور در راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان، فریاد «مرگ بر آمریکا» سردادند و بار دیگر انزجار خود از استکبار و بدخواهی‌های آمریکا و همدستانش را در فضای شهرها طنین‌انداز کردند.
راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان امروز در ۱۸ نقطه از استان سمنان در حال برگزاری است که حضور دانش‌آموزان، دانشجویان و جوانان در کنار اقشار مختلف مردم و مسوولان استان سمنان چشم‌گیر است و نشاندهنده تداوم روحیه استکبارستیزی در بین نسل‌های مختلف انقلاب است.
مردم شهر سمنان راهپیمایی دشمن شکن ۱۳ آبان را از میدان سعدی به سمت میدان امام(ره) با فریادهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، هیهات من‌الذله و شعارهای ضداستکباری طی کردند و اعلام کردند با درس‌هایی برخواسته از آموزه‌های عاشورایی همچنان پای آرمان‌های انقلاب اسلامی ایستاده‌اند و برای مقابله با تمام توطئه‌های آمریکای جنایتکار در هر نقطه آمادگی کامل دارند.
** چهارمحال و بختیاری
راهپیمایی ضد استکباری سیزدهم آبان ماه همزمان با سراسر کشور با شعار استکبارستیزی مرگ بر آمریکا و اسراییل در نقاط مختلف استان چهارمحال و بختیاری آغاز شد.
به گزارش ایرنا، در این مراسم، جمعیت دانش آموزان، دانشجویان و طلاب حوزه های علمیه با تعطیل کردن کلاس های درس به جمع راهپیمایان سیزدهم آبان پیوستند.
دانش آموزان و دانشجویان با حضور در خیابان ها، راهپیمایی خود را به محل های از پیش تعیین شده آغاز کردند، این مراسم در چهارراه بازار شهرکرد با سخنرانی مهدی چمران برگزار خواهد شد.

** کردستان
مراسم روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در سنندج با حضور گسترده و پرشور اقشار مختلف مردم، دانش آموزان، دانشجویان و مسئولان از میدان آزادی به سمت خیابان فردوسی، خیابان امام خمینی(ره) و سه راه حبیبی در حال برگزاری است.
شرکت کنندگان در این آیین ملی با سر دادن شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، الله اکبر، ای رهبر آزاده آماده ایم – آماده و ما ملت آگاهیم پیرو ثاراللهیم، ما ملت دلاوریم، پیرو امر رهبریم، ملت ما بیداره از آمریکا بیزاره و ملت ما بیداره تحریم اثر نداره، مسیر راهپیمایی را طی می کنند.
**کرمان
مردم کرمان بویژه جوانان و نوجوانان همزمان با سراسر کشور با حضور در راهپیمایی ۱۳ آبان، فریاد استکبارستیزی را در گوش جان دنیا طنین انداز کردند.
به گزارش ایرنا راهپیمایی ۱۳ آبان سال جاری در کرمان در پاسخ به سخنان سخیفانه ترامپ محکم تر از سالهای گذشته و با شور و اشتیاقی وصف ناشدنی برگزار شد.
راهپیمایان در طول مسیر با شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، هیهات مناالذله، سیزدهم آبان ماه یوم الله یوم الله، خامنه ای خمینی دیگرست ولایتش ولایت حیدر است، بر حفظ اصول و آرمان های انقلاب اسلامی تاکید کردند.

۱۳۵۲/۱۰۴۲
تنظیم کننده :نوشین مطلبی خواه** انتشار دهنده:فاطمه نوریانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید