خانه / دسته‌بندی نشده / خانواده مشهدی دوچرخه سواری دور ایران را آغاز کردند

خانواده مشهدی دوچرخه سواری دور ایران را آغاز کردندبه گزارش ایرنا، احسان منصوریان ۳۳ ساله همراه با همسر ۳۱ ساله اش شیما هاشم نیا و ارسلان فرزند هشت ماهه شان امروز ۲۲ فروردین رکابزنی به دور ایران را آغاز کرد.
احسان منصوریان پیش از این سفر به خبرنگار ایرنا گفت: هدف چنین سفری به چالش کشیدن سبک زندگی روزمره ماشینی و شهری است که بدون توجه به طبیعت، محیط زیست و منابع تجدید ناپذیر آن به سمت نابودی در حرکت است.
وی ادامه داد: مردم را به نگرش پایدار به زندگی با پیام حفظ آب، خاک و هوای سالم برای نسلهای بعد دعوت می کنیم. همچنین چنین سفرهایی باعث تحکیم روابط خانوادگی هم می شود. این چالشها همگرایی بیشتری در زندگی ایجاد می کند.
او گفت: سفر خود را که نخستین سفر یک خانواده دوچرخ سوار ایرانی به همراه فرزند است در چهار فصل انجام می دهیم. هم اینک برای فصل بهار برنامه ‌ریزی کرده ‌ایم تا مسیر مشهد، نیشابور، سبزوار، اسفراین، بجنورد، آشخانه، کلاله، گرگان، ساری، رشت یا آستارا طی شود. از آنجا از طریق گردنه اسالم به خلخال به سمت دشت سبلان و یا از سمت گردنه حیران ادامه سفر خواهیم داد.
وی که مهندس عمران و عکاس تخصصی معماری و صنعت است افزود: پیش از این همراه همسرم مسیر چهار هزار کیلومتری مشهد به استانبول را در مدت ۹۰ روز رکاب زده‌ایم. در سفر کنونی مسیری یک ساله با مسافت حدود ۱۵ هزار کیلومتر را پیش بینی کرده و بطور میانگین هر روز ۴۰ تا ۵۰ کیلومتر رکاب خواهیم زد.
این خانواده مشهدی سفر به دور ایران با دوچرخه را طی مراسمی با حضور جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد آغاز کردند.
۷۵۰۷/۱۸۵۸انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید