خانه / دسته‌بندی نشده / خانه موزه سیمین و جلال افتتاح شد

خانه موزه سیمین و جلال افتتاح شدبه گزارش خبرنگار ایرنا، مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران در این آیین اظهار کرد: این خانه از سال 1330 تا 1332 توسط مرحوم آل احمد و در زمانی که دانشور در حال سپری کردن دوره دکتری در خارج از کشور بود، به کمک دوست جلال سرهنگ معینی ساخته شد.
جعفر رحمان زاده گفت: عرصه ملک 420 متر مربع و زیربنای آن در حدود 220 متر مربع است که در 2طبقه ساخته شده است.
وی ادامه داد: این بنا پس از فوت دانشور توسط شهرداری تملک و شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران عملیات مرمت و بازسازی و تبدیل به خانه موزه را آغاز کرد.
مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران افزود: عملیات مطالعات و مستند نگاری این خانه اواخر سال 93 آغاز و همچنین عملیات مرمت و موزه آرایی آن به ترتیب در سال های 94 و اواخر 96 ادامه یافت.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت این طرح نوع مرمت به صورت سبکی (عین به عین) صورت گرفت تا حداقل مداخله در بنا صورت گیرد و تمامی اقدامات مرمتی جهت بالابردن مقاومت ساختمان صورت گرفت.
جعفر زاده گفت: اعتبار پروژه از ردیف مرمت و بازسازی خانه های مشاهیر جزو ردیف اعتباری مستمر شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران تامین شد.
سمیع الله حسینی مکارم سرپرست شهرداری تهران، محمد جواد حق شناسی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران، غلامعلی حداد عادل عضو مجمع تشخص مصلحت نظام و برخی از مدیران شهری تهران در مراسم افتتاحیه خانه موزه سیمین و جلال حضور داشتند.
تهرام/7247/7243//1348*شبس*1613انتهای پیام /*


درباره gohari