خانه / دسته‌بندی نشده / حمایت از کالای ایرانی باعث افزایش اشتغال می شود

حمایت از کالای ایرانی باعث افزایش اشتغال می شودنصرالله ترابی قهفرخی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا با اشاره به نامگذاری سال ۹۷ از سوی مقام معظم رهبری با عنوان حمایت از کالای ایرانی افزود:برای تحقق شعار سال باید به زیربنایی فرهنگی استفاده از کالای ایرانی توجه شود و فضای رسانه ای به سمت استفاده از کالای ایرانی حرکت کند.
به گفته وی، برای افزایش رقابت پذیری در بازار، باید تولید کنندگان نیز به کیفیت افزایی تولید داخلی توجه ویژه ای داشته باشند.
وی تصریح کرد:افرادی که دارای نفوذ در جامعه هستند و به عنوان چهره های اجتماعی شناخته می شوند باید نسبت به استفاده مردم از کالای ایرانی وارد میدان شوند.
ترابی یادآور شد: زمانی در هندوستان گاندی اعلام کرد که از کفش انگلیسی استفاده نمی کند و پس از آن همه مردم در هندوستان کفش های تولید انگلیس را کنار گذاشتند.
وی گفت:از این رو باید کسانی که چهره شناخته شده در بین مردم هستند به صورت عملی و جدی به مصرف کالای ایرانی بپردازند و از استفاده از کالای غیر ایرانی خودداری کنند.
این کارشناس مسائل سیاسی و اقتصادی یادآور شد:ایجاد رقابت بین تولید کنندگان داخلی نیز یکی از ضرورت های اصلی استفاده از کالای ایرانی است که باید مسوولان و تولیدکنندگان این اصل را مد نظر داشته باشند.
به گفته وی، با توسعه استفاده از کالای داخلی ،اقتصاد کشور پویا می شود و استفاده از کالای داخلی افزایش اشتغال و سرمایه گذاری را فراهم می کند.
وی گفت: کنترل واردات و تشویق صادرات یکی دیگر از قدم های اساسی در خصوص استفاده از کالای ایرانی است که این اصل نیز باید به عنوان یکی از رکن های اصلی اقتصاد مورد توجه قرار گیرد.
به گزارش ایرنا، رهبر معظم انقلاب سال ۱۳۹۷ را سال ‘حمایت از کالای ایرانی’ نام‌گذاری و ضمن تاکید بر اهمیت شتاب گرفتن تولید ملّی، اقتصاد ملی و تعصب نسبت به مصرف جنس داخلی را ضرورتی برای اصلاح اقتصاد کشور برشمردند.
۲۰۹۷/۱۳۵۲انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید