خانه / دسته‌بندی نشده / حمایت از نیروی کار و صیانت ازسرمایه در دستور کار وزارت تعاون قرار دارد

حمایت از نیروی کار و صیانت ازسرمایه در دستور کار وزارت تعاون قرار داردبه گزارش ایرنا، جمشید تقی زاده روز سه شنبه در دیدار با استاندار ایلام اظهار کرد: از دیگر رویکردهای وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استفاده از نظرات و مصوبه هایی است که شورای هماهنگی استان ها بر اساس ظرفیت ها و پتانسیل های هر استان اتخاذ و به شورای معاونان وزارت خانه ارائه کرده و پس از تصویب توسط معاونان به عنوان مصوبه وزارتخانه تصویب می شود.
وی افزود: اجرای طرح هر ایرانی یک مهارت و مهارت آموزی و اهتمام به این مقوله با همکاری فنی و حرفه ای برای همه اقشار بر اساس منویات مقام معظم رهبری از سیاست های وزارت کار است.
تقی زاده یادآور شد: محرومیت زدایی، اجرای طرح تشکل های هزار روستا هزار تعاونی و پایداری صندوق های حمایتی از برنامه های ۹ گانه وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی است.
استاندار ایلام نیز گفت: با وجود بهره گیری از ظرفیت های کلان چون نفت و گاز، اربعین، کشاورزی و صنایع دستی اما نرخ بیکاری در این استان زیاد است.
قاسم سلیمانی دشتکی افزود: فعال کردن صنایع پایین دستی در حوزه های نفت، گاز، پتروشیمی، کشاورزی و نیز استفاده بهینه از پتانسل های صنایع دستی، گردشگری و به ویژه اربعین می تواند چهره بیکاری ایلام را تغییر دهد.
وی با اشاره به موضوع اربعین و حضور میلیونی زائران که از سراسر کشور به استان ایلام سفر می کنند، تاکید کرد: اما این خیل عظیم نیروی انسانی بهره اقتصادی برای استان ایلام ندارد و بعد های سیاسی و سیاسی این موضوع به ابعاداقتصادی، فرهنگی، گردشگری، اجتماعی آن سایه انداخته است در حالیکه اربعین بایدبه فرصتی مغتنم برای اشتغال زایی و فرهنگی برای استان ایلام تبدیل شود.
وی گفت: یکی دیگر از راه های اشتغال زایی در استان ایلام ایجاد کارگاه های فرآوری، بسته بندی، تبدیلی و تکمیلی در زمینه زیربخش های کشاورزی و نیز توسعه باغات و کشت گیاهان دارویی می تواند هم فرصت های شغلی را افزایش دهد و هم موجب شکوفایی کشاورزی استان ایلام شود.
سلیمانی دشتکی با اشاره به طرح ملی اشتغال فراگیر و نیز طرح توسعه روستایی و تحول اشتغال زایی در روستاها اظهار کرد: توسعه روستاها و مناطق محروم، رشد صنایع دستی، صنعت و ایجاد کارگاه های اشتغال زا دراستان ۱۰۰ هزار میلیارد ریال هزینه نیاز دارد که نیازمند حمایت دولت دارد.
نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی هم گفت: باید بیش از گذشته ظرفیت های استغال زایی زیر بخش های مختلف صنعت، کشاورزی، گردشگری، اربعین، و ..ر استان فعال شود.
سلام امینی افزود: استان ایلام با وجود وسعت ا جمعیت اندک اما بیشترین نرخ بیکاری را نسبت به میانگین کشوری را دارد و فعالیت ها در زمینه اشتغال زایی و توسعه استان چندان رضایت بخش نیست.
وی تاکید کرد: بیکاری ابتدا موجب نارضایتی در افراد و خانواده ها و در دراز مدت منجر به شکل گیری و بروز ناهنحاری های اجتماعی، فرهنگی، دینی، اقتصادی و حتی امنیتی می شود.
خبرنگار: زهرا موسوی** انتشاردهنده:شهریار حیدری فر
۷۱۷۲/۶۰۳۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید