خانه / دسته‌بندی نشده / حمایت از بنگاه‌های اقتصادی آسیب‌دیده از شرایط کرونا/ پیگیری حفظ اشتغال موجود

حمایت از بنگاه‌های اقتصادی آسیب‌دیده از شرایط کرونا/ پیگیری حفظ اشتغال موجود

به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی با اشاره به طرح فاصله‌گذاری هوشمند اظهار داشت: یکی از اثربخش‌ترین و موثرترین اقدامات جهت حذف چرخه بیولوژیکی ویروس کرونا، رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی و اجتماعی است که در تهران تا ۳۰ فروردین تداوم دارد و در استان‌های دیگر به عنوان فاصله‌گذاری هوشمند در حال اجراست.

وی ادامه داد: در سطح دنیا جهت مهار و کنترل این بیماری دو تجربه وجود دارد که یکی انجام تست‌های فراوان است که کره جنوبی و آلمان در این زمینه پیشتاز هستند و دیگری راهبرد در خانه ماندن و حذف چرخه انتقال ویروس. که راه‌حل دوم در کشور ما پیاده شده که تاکید و نظارت سبب اثربخشی موثر این راهبرد شده است.
 
استاندار تهران سپس بیان کرد: تهران ویژگی‌های خاصی دارد از یک‌سو هنوز برخی از مسافرین به‌طور کامل بازنگشته‌اند. از سوی دیگر با توجه به جمعیت و تراکم جمعیتی زیاد نسبت به سایر استان‌ها، تهران شرایط خاصی دارد که با توجه به این مسائل، اقدامات توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی و مسئولان پیگیری می‌شود.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری تهران، محسنی بندپی با اشاره به فعالیت مراکز جامع خدمات سلامت، گفت: ۶۹ مرکز جامع خدمات سلامت ۱۶ و ۲۴ ساعته داریم، البته نگرانی در مورد برگشت مسافرین وجود دارد که چند روز آینده شرایط را مشخص می‌کند.
 
وی همچنین عنوان کرد: از لحاظ خدمات درمانی در استان تهران ۱۴۶ مرکز درمانی نسبت به پذیرش و درمان بیماران کرونایی اقدام می‌کنند که عمده فعالیت در ۲۹ بیمارستان دولتی می‌باشد و محدودیتی در پذیرش بیماران کرونایی نداریم.
 
استاندار تهران در پایان در مورد حمایت از کسب‌وکارها نیز تاکید کرد: اکنون دو اقدام مهم دنبال می‌شود که یکی رصد وضعیت بیمه بیکاری است که تاکنون بیش از ۶۰ هزار نفر در استان تهران برای بیمه بیکاری ثبت‌نام کرده‌اند و دیگری حمایت و مساعدت حداکثری از بنگاه‌هایی است که آسیب دیده‌اند، تا به حفظ اشتغال موجود کمک شود.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

بهترین اقدام برای تغییر وضع موجود حضور پای صندوق‌های رای است

به گزارش ایسنا، دکتر اسکندر مومنی در حاشیه حضور پای صندوق رأی انتخابات ۱۴۰۰ گفت: …

پاسخی بگذارید