خانه / دسته‌بندی نشده / حمایت از اقشار کم درآمد مهمترین دغدغه بیمه سلامت است

حمایت از اقشار کم درآمد مهمترین دغدغه بیمه سلامت استبه گزارش ایرنا طاهر موهبتی عصر روز سه شنبه در جمع خبرنگاران در ارومیه افزود: ۳۴ میلیون نفر از جمعیت تحت پوشش سازمان بیمه سلامت ایران یعنی ۸۵ درصد جمعیت نیز مشمول بیمه رایگان هستند.
وی ادامه داد: ۶۳ هزار و ۶۰۰ نفر از این بیمه شدگان جزو بیماران خاص اعم از تالاسمی، کلیوی، هموفیلی و ام اس هستند که سالانه بیش از ۹ هزار میلیارد ریال برای درمان آنان هزینه می شود.
وی افزود: مسوولان کشوری به حوزه سلامت و بیمه توجه خاصی دارند و در سال گذشته بیش از ۱۱۰ هزار میلیارد ریال بودجه به این سازمان اختصاص یافت که برای هزینه درمان بیماران و افراد تحت پوشش صرف شد.
موهبتی با بیان اینکه هم اکنون یکهزار و ۱۰۰ دفتر پیشخوان و نمایندگی برای انجام امور بیمه‌ فعال است، افزود: ۴۵ هزار موسسه تشخیصی و درمانی و بیش از ۴۲ هزار پزشک در سطح کشور با سازمان بیمه سلامت طرف قرارداد هستند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران بیان کرد: بر اساس آمار این اداره کل سالانه چهار میلیون بار برای بستری شدن و ۲۹۰ میلیون بار برای درمان سرپایی به مراکز درمانی مراجعه می شود.
وی با اشاره به حذف دفترچه از چرخه درمان، ادامه داد: این طرح باید در ۶۰۶ بیمارستان کشور اجرایی شود اما تاکنون در ۲۶۹ بیمارستان عملیاتی شده است.
به گزارش ایرنا بیمه سلامت از سال ۱۳۹۳ با اجرای طرح تحول نظام سلامت و تجمیع چند بیمه به ویژه بیمه خدمات درمانی و اقشار مختلف در کشور ایجاد شد و در حال حاضر در کنار بیمه تامین اجتماعی بیشترین سهم را در بازار بیمه ای کشور دارد.
شماره تماس ۱۶۶۶ بیمه سلامت آماده پاسخگویی شبانه روزی به بیمه شدگان است.
۸۱۳۵ /۳۰۷۲انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید