خانه / دسته‌بندی نشده / حمایت از اقشار کم درآمد مهمترین دغدغه بیمه سلامت است

حمایت از اقشار کم درآمد مهمترین دغدغه بیمه سلامت استبه گزارش ایرنا طاهر موهبتی عصر روز سه شنبه در جمع خبرنگاران در ارومیه افزود: 34 میلیون نفر از جمعیت تحت پوشش سازمان بیمه سلامت ایران یعنی 85 درصد جمعیت نیز مشمول بیمه رایگان هستند.
وی ادامه داد: 63 هزار و 600 نفر از این بیمه شدگان جزو بیماران خاص اعم از تالاسمی، کلیوی، هموفیلی و ام اس هستند که سالانه بیش از 9 هزار میلیارد ریال برای درمان آنان هزینه می شود.
وی افزود: مسوولان کشوری به حوزه سلامت و بیمه توجه خاصی دارند و در سال گذشته بیش از 110 هزار میلیارد ریال بودجه به این سازمان اختصاص یافت که برای هزینه درمان بیماران و افراد تحت پوشش صرف شد.
موهبتی با بیان اینکه هم اکنون یکهزار و 100 دفتر پیشخوان و نمایندگی برای انجام امور بیمه‌ فعال است، افزود: 45 هزار موسسه تشخیصی و درمانی و بیش از 42 هزار پزشک در سطح کشور با سازمان بیمه سلامت طرف قرارداد هستند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران بیان کرد: بر اساس آمار این اداره کل سالانه چهار میلیون بار برای بستری شدن و 290 میلیون بار برای درمان سرپایی به مراکز درمانی مراجعه می شود.
وی با اشاره به حذف دفترچه از چرخه درمان، ادامه داد: این طرح باید در 606 بیمارستان کشور اجرایی شود اما تاکنون در 269 بیمارستان عملیاتی شده است.
به گزارش ایرنا بیمه سلامت از سال 1393 با اجرای طرح تحول نظام سلامت و تجمیع چند بیمه به ویژه بیمه خدمات درمانی و اقشار مختلف در کشور ایجاد شد و در حال حاضر در کنار بیمه تامین اجتماعی بیشترین سهم را در بازار بیمه ای کشور دارد.
شماره تماس 1666 بیمه سلامت آماده پاسخگویی شبانه روزی به بیمه شدگان است.
8135 /3072انتهای پیام /*


درباره gohari