خانه / دسته‌بندی نشده / حدود ۱۲۹ میلیون دلار کالا از گمرکات گلستان صادر شد

حدود ۱۲۹ میلیون دلار کالا از گمرکات گلستان صادر شدسیدابراهیم حسینی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به افزایش یا کاهش حجم صادرات اشاره نکرد اما گفت: مهمترین کالاهای صادراتی این استان لبنیات شامل پنیر و دوغ، رب، خوراک آماده طیور، میلگرد، ید و پلی اتیلن بوده که به کشورهایی چون عراق، ترکمنستان، افغانستان، قزاقستان، روسیه، ترکیه و چین صادر شده است.
وی افزود: در این مدت، مقدار ۲۰ میلیون و ۳۳۸ هزارو ۲۶۰ کیلوگرم انواع کالا به ارزش ۲۲ میلیون و ۷۱۴ هزارو ۲۴۵ دلار از مبادی گمرکی گلستان وارد شده که مهمترین آن ماشین آلات خط تولید، کلر پتاسیم و دانه آفتابگردان از کشورهای چین، قزاقستان، روسیه، آلمان، ترکیه، ایتالیا و هند بوده است.
حسینی به افزایش یا کاهش حجم واردات از مبادی گمرکی گلستان نیز اشاره نکرد اما از ترانزیت مقدار ۱۹ هزارو ۶۳۸ هزارو ۸۲۱ کیلوگرم کالای ترانزیتی به ارزش ۱۱۸ میلیون و ۷۶ هزارو ۴۶۷ دلار از کمرگ اینچه برون این استان در ۹ ماه گذشته خبر داد و گفت: ارزش ترانزیت این مقدار کالا نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۳ درصد رشد داشته است.
وی تصریح کرد: در ۹ ماه گذشته تعداد ۷۲۸ دستگاه ‘کارنه تیر’ (کامیون های ترانزیت دارای سند بین المللی) از مرز اینچه برون با وزن کالایی ۱۵ میلیون و ۴۴۲ هزارو ۹۹۴ کیلوگرم عبور کردند که از لحاظ وزنی ۹۰ درصد و از لحاظ تعداد خودرو ۹۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.
مدیرکل گمرکات گلستان با اشاره به ورود و خروج مسافر از گمرک اینچه برون گنبدکاووس نیز گفت: در ۹ ماه گذشته ۵۲ هزارو ۵۱۳ نفر مسافر که بیشتر آنان اتباع ترکمنستانی بودن در قالب تجارت چمدانی وارد کشور شده و ۵۲ هزارو ۹۱ نفر نیز خارج شدند.
به گزارش ایرنا، اینچه برون تنها گمرک زمینی و ریلی گلستان است که در شرق استان و در فاصله ۸۰ کیلومتری شمال مرکز شهرستان ۳۶۰هزار نفری گنبدکاووس و در جوار مرز ایران و ترکمنستان قرار دارد.
/۳۰۳۹/۱۸۶۰
خبرنگار : علی لکزانوری ** انتشار دهنده: تاج محمد شیریانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید