خانه / دسته‌بندی نشده / حدادعادل: تدریس زبان بلوچی در دانشگاهها مورد حمایت قرار می گیرد

حدادعادل: تدریس زبان بلوچی در دانشگاهها مورد حمایت قرار می گیردبه گزارش ایرنا غلامعلی حداد عادل روز یکشنبه در هشتمین همایش خورشید ولایت در ایرانشهر سیستان و بلوچستان گفت: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) بر این پایه استوار بود تا دین در متن حکومت قرار گیرد همان کاری که پیامبران کردند.
وی خطاب به مردم ایرانشهر گفت: رهبری که شما دلبسته آن هستید در برابر تمام قدرت های جهانی با صلابت ایستاده و روحیه و اخلاق آن با چهل سال قبل که در این شهرستان بوده هیچ تفاوتی نکرده است.
وی بیان کرد: تمام مشکلات دنیای امروز از بی دینی و بی اعتقادی حاکمان است.
وی تصریح کرد: حکومت هایی که خدا، دین و اعتقاد را کنار گذاشته اند به دنبال جنگ افروزی بخاطر فروش سلاح‌ های خود و رونق دادن اقتصادشان هستند.
رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با اشاره به خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران به ایرانشهر گفت: امروز این نقطه از ایران اسلامی را نمی توان با چهل سال قبل مقایسه کرد.
حداد عادل اظهار داشت: هر چند عمق محرومیت در منطقه زیاد بوده اما امروزه شاهد شکوفایی این نقطه از ایران اسلامی در بخش‌های مختلف هستیم.
وی بیان کرد: هرگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی خاطرات دوران تبعید خودشان در ایرانشهر را بازگو می کنند خنده بر لبان ایشان نقش می بندد.
وی با ابلاغ سلام گرم رهبر معظم انقلاب اسلامی به مردم سیستان و بلوچستان به ویژه مردم ولایتمدار ایرانشهر افزود: ارزش واقعی هر انسان نه به مقام، ثروت و علم، بلکه به میزان حق طلبی اوست.
وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی به ما ثابت کردند که وقتی حق را شناختید و پای آن ایستادید موفق خواهید بود.
رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: ما تنها ملتی هستیم که سرنوشت مان را خودمان تعیین می کنیم.
حداد عدل اظهار داشت: استکبار جهانی ۲ برنامه فلج کردن اقتصاد و از بین بردن مسائل اعتقادی کشورهای مستقل را به پیش می برد که این توطئه ها با درایت رهبر معظم انقلاب و هوشیاری مردم در ایران نقش بر آب شده است.
به گزارش ایرنا رهبر معظم انقلاب از ۲۸ آذر سال ۱۳۵۶ تا ۲۲ مرداد ۱۳۵۷ به مدت ۲۳۷ روز از سوی رژیم ستم شاهی محمدرضا پهلوی به ایرانشهر تبعید و در این شهر سکونت داشتند به طوری که این مدت بخشی از تاریخ انقلاب به شمار می رود.
رهبر معظم انقلاب هیچگاه این ارتباط را از یاد نبردند و همواره با بسیاری از مردم این شهرستان ارتباط شان را حفظ کردند و حتی در سفر سال ۸۱ به سیستان و بلوچستان در این مکان حضور یافتند و با شماری از میزبانان و همسایگانشان تجدید دیدار کردند.
هشتمین همایش خورشید ولایت امروز/یکشنبه/ با حضور غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی، امامان جمعه شیعه و سنی، بزرگان طوایف و مردم ولایتمدار ایرانشهر در این شهرستان برگزار شد.
ایرانشهر در فاصله ۳۴۰ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان و در مسیر ترانزیتی چابهار، زاهدان- میلک و چابهار – بم واقع شده است.
۷۳۱۴**۳۲۱۳**۶۰۸۱ خبرنگار: محمد هادی **انتشاردهنده: حیدر سرایانیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید