خانه / دسته‌بندی نشده / حجت الاسلام قرائتی: چهره تبلیغات باید تغییر کند

حجت الاسلام قرائتی: چهره تبلیغات باید تغییر کندبه گزارش ایرنا، حجت الاسلام محسن قرائتی شبانگاه سه شنبه در محفل عمومی مجامع قرآنی استان کرمان با بیان اینکه باید ببینیم مردم چه نیازی دارند ، افزود: گاهی مقصر ما هستیم که درست صحبت نمی کنیم و موجب فرار مردم از مسجد می شویم .
وی تاکید کرد: مردم بی دین نیستند و ما باید خودمان را تغییر داده و اصلاح کنیم و به قرآن برگردیم و وضع خودمان را بازنگری کنیم زیرا وضع موجود جوابگو نیست.
وی با بیان اینکه قرآن نور است و اگر کسی نور نداشته باشد نمی تواند مردم را از ظلمات خارج کند و سفارش شده اگر فتنه ها زیاد شد، به قرآن روی بیاورید گفت: قرآن کتاب تشریفات نیست که فقط برای کارهای تشریفاتی از آن استفاده شود.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور به نقل امام رضا (ع) افزود: ‘نماز واجب شد تا قرآن از مهجوریت خارج شود’.
وی ادامه داد: ضعف ما این است که خداوند را باسواد نمی دانیم و جای دیگر پی علم می گردیم در حالی که امام رضا (ع) فرمودند ‘هر کس علم واقعی می خواهد، قرآن را زیر و رو کند’.
وی به نقل از پیامبر مکرم اسلام (ص) اظهار کرد: ‘کتاب الله و اهل بیتی’ و این دو نباید از هم جدا شوند اما اکنون از هم جدا شده اند.
وی گفت: چرا مشتریان امام حسین (ع) بیشتر از قرآن است؟ در حالی که امام روی نیزه قرآن خواند و این به معنای جدا نشدن امام از قرآن است و واقعیت این است که ما این پیام را نگرفته ایم.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه باید همه از قرآن عذرخواهی کنیم، گفت: باید مقداری قرآن را به صحنه بیاوریم و همه منبری ها حداقل یه ربع به قرآن بپردازند و بقیه وقت را تاریخ و سایر مسائل را بگویند.
وی تصریح کرد: باید در تفسیر قرآن آیاتی انتخاب شود که مورد نیاز و مشکل مردم است.
وی افزود: باید در درس و کلاس ما رشد وجود داشته باشد و در ایام نوروز و در دید و بازدیدها می توانیم خیلی کار کنیم و باید میهمانی ها خاصیت داشته باشد.
قرائتی اظهار کرد: تعطیلات عید به ماه محرم و رمضان تنه می زند زیرا در این دو ماه عده ای روزه می گیرند و عزاداری می کنند، اما در ایام نوروز همه دید و بازدید می روند و باید این به مردم گفته شود که از این فرصت ها باید استفاده کرد.
وی گفت: اگر تنها یک درصد از جمعیت حدود پنج میلیونی دانشجوی کشور، در مشکلات درسی به دانش آموزان کمک و آنها را از رفوزه شدن نجات بدهند، چقدر هزینه به نفع آموزش و پرورش است.
وی با بیان اینکه ما نسبت به نماز حساس نیستیم گفت: باید در این بخش حساسیت لازم را داشته باشیم.
وی با اشاره به فارغ التحصیلان بدون مهارت گفت: لیسانس و دیپلم فلج، کشور را فلج کرده و هیچ رئیس جمهوری هم نمی تواند درستش کند و به خاطر این است که کار را ننگ می دانیم و با این وضعیت داریم از نظر انسانی پوک و از درون ورشکست می شویم.
** خاک اموزش و پرورش را باید عوض کرد
قرائتی افزود: خاک آموزش و پرورش را باید عوض کرد چرا که دیگر محفوظات نمره ندارد، باید یک کاری بکنیم تا مدرک بگیریم.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به فرا رسیدن ماههای رجب، شعبان و رمضان گفت: باید از فرصت های پیش رو استفاده و نهضت قرآنی ایجاد کرد و از موج حضور مردم در شب های قدر و مساجد استفاده برد.
وی افزود: قرآن را رها کرده ایم و باید عذرخواهی کنیم و هرچه می خواهیم بحث کنیم، باید از قرآن بگوییم.
قرائتی ادامه داد: صدها آیه راجع به مسائل خانوادگی در قرآن وجود دارد و به عنوان نمونه آیه ۳۵ سوره نساء درباره آشتی دادن بین زوجین در صورت بروز اختلاف است و اینکه اختلاف در همه خانواده ها وجود دارد، نباید بهراسید.
وی ادامه داد: طبیعی است و باید برای حل اختلاف فوری عمل کرد و اجازه نداد اختلاف و ناراحتی گسترش پیدا کند.
قرائتی تصریح کرد: درصورتی که هدف اصلاح باشد، خداوند توفیق می دهد و اگر منبر و واعظ برای خدا باشد، رونق می گیرد و کار دست خداست و نیروی انسانی حرف آخر را نمی زند.
وی اظهار کرد: در یک سطر قرآن ۱۰ نکته وجود دارد که هیچ انسانی این توانایی را ندارد و باید به قرآن برگردیم و بازنگری کنیم وضع خودمان را زیرا وضع موجود جوابگو نیست.
وی گفت: باید تا زمانی که نفس داریم از وقت استفاده و کار کنیم، نباید با فضای مجازی و فرصت عمر را از دست بدهیم.
قرائتی با اشاره به اینکه همه چیز در قرآن وجود دارد، چرا به قرآن بی اعتنایی کرده ایم؟ گفت: دو ماه وقت داریم تا برای ماه رمضان برنامه ریزی کنیم و باید در منبرها تفسیر نیم دقیقه ای گفت و یک آیه را معنا کرد ضمن اینکه برای فهم قرآن، بهترین تفسیر، نمونه است.
وی با تاکید بر اینکه باید با قرآن مانوس شویم، اظهار کرد: ۴۰ سال است که درس قرآن می گویم و هر صبح و عصر از قرآن مطالب جدید متوجه می شوم لذا علامه طباطبایی فرمود تفسیر قرآن دو سال به دو سال باید عوض شود.
قرائتی با اشاره به انجام برخی کارهای بی فایده ای که در طول زندگی به درد نمی خورد، عنوان کرد: عمرمان را آتش زده ایم و متوجه نیستیم و نفهمیده ایم قرآن چه می گوید؟ باید برگردیم.
وی خطاب به روحانیون گفت: هر چه روی منبر می خواهید بگویید باید یا واجب، یا مستحب باشد و یا مشکل جامعه و یا مشکل فرد را حل کند، در غیر این صورت قیامت گیر هستید و باید جواب بدهید.
قرائتی در خاتمه خطاب به جوانان و طلبه ها، تصریح کرد: قرآن را جدی بگیرید و از فرصت ماه رمضان استفاده مطلوب کنید.
۳۰۲۹/ ۵۰۵۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید