خانه / دسته‌بندی نشده / جهانگیری: ایران، آماده ساخت نیروگاه در دیگر کشورهاست

جهانگیری: ایران، آماده ساخت نیروگاه در دیگر کشورهاستاسحاق جهانگیری روز شنبه در آیین افتتاح فاز نخست واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی شهرستان اشکذر یزد، افزود: موصوع دیگر اتصال به شبکه برق کشورهای منطقه از جمله عراق، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، ترکیه و افغانستان است و حتی برخی کشورهای حوزه خلیج فارس هم به دنبال این امر هستند.
وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران قادر است به یک هاب بزرگ تولید و توزیع برق در منطقه تبدیل شود و سرمایه عظیم نیروی انسانی را هم دارد و از شبکه برق و گاز وسیع و فراگیر در سراسر کشور برخوردار است.
معاون اول رئیس جمهوری ادامه داد: در دولت یازدهم تقریبا سوخت مصرفی تمام نیروگاه های حساس از مازوت به گازطبیعی تغییر یافت، سازمان حفاظت محیط زیست هم خوب ایستادگی کرد.
وی به حضور پررنگ بخش خصوصی در تولید انرژی اشاره کرد و یادآور شد: برخی نیروگاه ها هم در اختیار دولت و وزارت نیرو نیست.
جهانگیری با بیان اینکه خرید انرژی از بخش خصوصی موضوع دیگری است، اظهار کرد: ۷۸ هزار مگاوات ظرفیت نصب نیروگاهی کشور است و باید به سمت نیروگاه های پاک و هسته ای برویم.
معاون اول رئیس جمهوری گفت: با روسیه برای ساخت ۲ نیروگاه هسته ای توافق و پیش پرداخت هم شد و بخشی از تاسیسات آن از داخل تامین می شود.
وی در ادامه افزود: دولت هرکیلووات برق را سه هزار و ۷۰۰ ریال از بخش خصوصی خریداری و از قرار کیلوواتی ۴۰۰ ریال در اختیار مشترکان قرار می دهد،وزارت نیرو برای کاهش قیمت ها تلاش کند.
جهانگیری بیان کرد: در بودجه سال ۹۷ برای طرح های عمومی و خصوصی ۱۵هزار میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی پیش بینی شد و با کمک بانک ها و دولت ۷۰ هزار میلیارد تومان برای این بخش و پررنگ تر شدن حضور بخش خصوصی در نظر گرفته شد.
مرحله نخست نیروگاه تابان شهرستان اشکذر امروز با حضور معاون اول رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.
این نیروگاه توان ظرفیت تولید ۴۸۴ مگاوات برق را دارد و برای راه اندازی آن ۱۳۰ میلیارد تومان از سوی بخش خصوصی سرمایه گذاری شد.
واحدهای گازی این نیروگاه در اسفند ۱۳۹۴ همزمان با سفر ریاست جمهوری به استان یزد و با حضور وزیر نیرو با هدف تامین بخشی از نیاز برق کشور و تامین برق مورد نیاز صنایع انرژی بر موجود در منطقه، مانند صنایع فولاد در مدت سه سال اجرا و به بهره‌ برداری رسیده بود.
معاون اول رییس جمهوری به اتفاق رییس سازمان میراث فرهنگی و چهار وزیر ، روز شنبه برای افتتاح چند طرح به مناسبت دهه فجر، وارد فرودگاه شهید صدوقی یزد شدند.
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، رضا اردکانیان وزیر نیرو، محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت، سید علی رضای آوایی وزیر دادگستری، علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سومین روز از ایام دهه فجر وارد یزد شدند.
افتتاح چند طرح صنعتی و تولیدی و از جمله طرح تولید فولاد یک میلیون تنی و واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی چادرملو و طرح توسعه صنایع لاستیک تولید کننده تایرهای رادیال سیمی سواری، تایرهای رادیال سیمی مینی بوس و وانت از جمله طرحهایی است که صبح امروز افتتاح شد و یا امروز افتتاح می شود.
بازدید از معدن سرب و روی مهدی آباد مهریز و شرکت در شورای اداری استان یزد از دیگر برنامه های سفر اسحاق جهانگیری و هیات همراه به یزد است.
۱۹۶۸/ ۷۵۴۴/ ۶۱۹۷ خبرنگار: محمود رضا رحمانی و مژگان دشتی ** انتشار: عباسقلی اشکورجیریانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید