خانه / دسته‌بندی نشده / جمع آوری چهار هزار میلیارد ریال زکات پیش بینی می شود

جمع آوری چهار هزار میلیارد ریال زکات پیش بینی می شودبه گزارش ایرنا آیت الله سیدرضا تقوی، چهارشنبه در دیدار با فعالان حوزه جهادکشاورزی خراسان رضوی گفت: پارسال سه هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال زکات در کشور جمع آوردی شده بود که استان خراسان رضوی یکی از استانهای موفق در این زمینه بود.
وی با تاکید بر ضرورت توجه و تشویق سرمایه گذاری در مناطق محروم و روستایی، گفت: یکی از ابزارهای مدیریت داشتن ظرفیت بالا و ایجاد فضای روحی مثبت و گسترده است که تاکید پیامبران و اولیا نیز بر این مهم است که باید مورد توجه و جدیت قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه ایجاد ظرفیت های اجتماعی بر دو اصل استوار است، از تاکید بر تربیت اجتماعی افراد از بدو آموزش و توجه به مشارکت اجتماعی و ایجاد وحدت رویه به عنوان این دو اصل مهم یاد کرد.
آیت الله تقوی رتبه ایران در اقتصاد دنیا را بیستم دانست و گفت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری می توانیم با هماهنگی های همه جانبه میان همه دستگاه ها به رتبه دوازدهم در این زمینه ارتقا پیدا کنیم.
وی جوان بودن جامعه را از ویژگی ها و نقاط قوت کشور خواند و افزود: با پتانسیل های موجود از جمله وجود استادان نخبه دانشگاهی، شرکت های دانش بنیان و نیروهای متخصص و فکری باید بتوانیم اقتصاد مملکت را از اقتصاد نفتی رهایی دهیم.
وی تصریح کرد: اقتصاد نفتی، اقتصاد مناسب و مثبتی نیست بنابراین باید اقتصاد بومی و درون گرا در کشور ایجاد شود که بهترین آن با توجه به ظرفیت های موجود در کشور، اقتصاد کشاورزی است.
نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی گفت: برای بالا بردن و ارتقای این نوع اقتصاد باید به سمت علمی شدن و توجه به فناوری های جدید و نوین گام برداشت .
آیت الله تقوی حذف وابستگی اقتصاد کشور به نفت و گام برداشتن به سوی خودکفایی کشاورزی، با تکیه بر ضرورت وجود پیوست فرهنگی برای هر کار اقتصادی، را مورد تاکید قرار داد و افزود: با توجه به اینکه وزارت جهاد کشاورزی تامین کننده ۹۵ درصد تغذیه مردم است باید به سمت امنیت و سلامت تغذیه مردم نیز گام برداشت که در این راستا اقدامات خوبی انجام گرفته است.

* نقطه قوت طرح تحول سلامت خاصیت جهادی آن بود
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد نیز در این نشست گفت: نقطه قوت طرح تحول نظام سلامت اجرا شده در دولت یازدهم، خاصیت و نفس جهادگونه این طرح بود.
آیت الله سیداحمد علم الهدی، اظهار کرد: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دولت تدبیر از نیروهای جهادی مشهد و استان خراسان رضوی است که تجربه موثر جهادی خود را در نقش وزارتی به کار بسته است.
وی با بیان اینکه طرح تحول سلامت به عنوان نسخه برداشت شده از جهاد سازندگی است، ادامه داد: این طرح تا جایی که روحیه جهادی خود را حفظ کرد، برای مردم مفید، موثر و موجب ایجاد رویکرد مثبت در عرصه بهداشت و درمان کشور شد اما از آن پس که روحیه جهادی آن تغییر کرد، دیگر کاربرد موثری نداشت.
۷۴۹۶/۵۱۳۲انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید