خانه / دسته‌بندی نشده / جمالی‌نژاد: مشارکت مؤثر رسانه‌ها مکمل برنامه‌های مدیریت شهری در زمینه مناسب‌سازی است

جمالی‌نژاد: مشارکت مؤثر رسانه‌ها مکمل برنامه‌های مدیریت شهری در زمینه مناسب‌سازی است

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، مهدی جمالی‌نژاد ۲۱ خرداد در نهمین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور اظهار کرد: بدون تردید یک عامل مهم برای موفقیت برنامه‌ها و پروژه‌های مرتبط با مناسب‌سازی در شهرها و روستاها و تثبیت این موضوع در افکار عمومی و حساس شدن تمامی اقشار جامعه؛ بهره‌گیری از ظرفیت‌های رسانه‌ها بویژه صداوسیما و همچنین سازمان‌های مردم‌نهاد است.

وی اضافه کرد: با وجود برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات انجام‌شده، همچنان شاهدیم که به مناسب‌سازی معابر در سطح شهرها توجه لازم نمی‌شود و در بعضی مواقع  کودکان، سالمندان و معلولان نمی‌توانند از فضای شهری بهره کافی را ببرند و این موضوع مهم برای برجسته‌شدن بیشتر نیازمند توجه مستمر تمامی رسانه‌های ملی و استانی، بویژه سازمان صداوسیما و شبکه‌های استانی آن است.

جمالی‌نژاد همچنین بر تشکیل منظم جلسات این ستاد ملی در فواصل زمانی کمتر و بصورت ماهانه با توجه به اهمیت موضوعات مرتبط و همچنین تشکیل جلسات کارگروه‌های زیر مجموعه آن بویژه در مباحث اطلاع‌رسانی و آموزشی شد.

در این جلسه که وحید قبادی‌دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور و نمایندگان دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف عضو ستاد هم حضور داشتند، ابراهیم کاظمی مؤمن سرایی رئیس دبیرخانه ستاد گزارشی از اجرایی شدن مصوبات جلسه هشتم و اقدامات به عمل آمده در این خصوص ارائه کرد.

همچنین گزارشی در زمینه نشان دسترس‌پذیری اماکن عمومی برای معلولان جسمی و حرکتی نیز مطرح و در خصوص آن تبادل نظر صورت گرفت.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

ابلاغ دستورالعمل پرداخت تسهیلات بنگاه‌محور به تالارهای پذیرایی آسیب‌دیده از کرونا

به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، بابک دین‌پرست گفت: طبق …

پاسخی بگذارید