خانه / دسته‌بندی نشده / جمالی‌نژاد: مشارکت مؤثر رسانه‌ها مکمل برنامه‌های مدیریت شهری در زمینه مناسب‌سازی است

جمالی‌نژاد: مشارکت مؤثر رسانه‌ها مکمل برنامه‌های مدیریت شهری در زمینه مناسب‌سازی است

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، مهدی جمالی‌نژاد ۲۱ خرداد در نهمین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور اظهار کرد: بدون تردید یک عامل مهم برای موفقیت برنامه‌ها و پروژه‌های مرتبط با مناسب‌سازی در شهرها و روستاها و تثبیت این موضوع در افکار عمومی و حساس شدن تمامی اقشار جامعه؛ بهره‌گیری از ظرفیت‌های رسانه‌ها بویژه صداوسیما و همچنین سازمان‌های مردم‌نهاد است.

وی اضافه کرد: با وجود برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات انجام‌شده، همچنان شاهدیم که به مناسب‌سازی معابر در سطح شهرها توجه لازم نمی‌شود و در بعضی مواقع  کودکان، سالمندان و معلولان نمی‌توانند از فضای شهری بهره کافی را ببرند و این موضوع مهم برای برجسته‌شدن بیشتر نیازمند توجه مستمر تمامی رسانه‌های ملی و استانی، بویژه سازمان صداوسیما و شبکه‌های استانی آن است.

جمالی‌نژاد همچنین بر تشکیل منظم جلسات این ستاد ملی در فواصل زمانی کمتر و بصورت ماهانه با توجه به اهمیت موضوعات مرتبط و همچنین تشکیل جلسات کارگروه‌های زیر مجموعه آن بویژه در مباحث اطلاع‌رسانی و آموزشی شد.

در این جلسه که وحید قبادی‌دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور و نمایندگان دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف عضو ستاد هم حضور داشتند، ابراهیم کاظمی مؤمن سرایی رئیس دبیرخانه ستاد گزارشی از اجرایی شدن مصوبات جلسه هشتم و اقدامات به عمل آمده در این خصوص ارائه کرد.

همچنین گزارشی در زمینه نشان دسترس‌پذیری اماکن عمومی برای معلولان جسمی و حرکتی نیز مطرح و در خصوص آن تبادل نظر صورت گرفت.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

مرمت تنها "چهارسوق چوبی" تهران به زودی آغاز می شود

به گزارش ایسنا، نصراله آبادیان با بیان این که حفظ  بافت تاریخی  و بناهای به …

پاسخی بگذارید