خانه / دسته‌بندی نشده / جایگاه مطلوبی در تجارت جهانی گاز نداریم

جایگاه مطلوبی در تجارت جهانی گاز نداریمبه گزارش خبرنگار ایرنا ، سعید مومنی چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیران شرکت گاز استان فارس اظهار داشت: باید با ارتقا در این حوزه که از اهداف برنامه ششم نیز بوده است به جایگاه مطلوبی برسیم.
وی بر لزوم توجه بیشتربه حوزه صادرات و تجارت گاز تاکید کرد و گفت: ۴۶ میلیون مترمکعب گاز به عراق، ترکیه، آذربایجان و ارمنستان پارسال صادر شد.
مومنی ادامه داد:ما با بیش از ۳۴ هزار میلیارد مترمکعب منابع گازی، در رتبه اول دنیا از نظر منابع گازی و گاز رسانی به مناطق قرار داریم.
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران اضافه کرد : علاوه بر ارتقای جایگاه در برخی از حوزه ها نیازمند بهینه سازی مصرف گاز نیز هستیم، در برخی از استان ها از جمله استان فارس بیش از ۱۲ هزار میلیارد مترمکعب گاز مصرف می‌شود که از این مقدار ۶ درصد در بخش نیروگاه‌هایی مصرف می‌شود در حالیکه مطلوب این حوزه ۳۶ درصد است.
معاون عمرانی استانداری فارس نیز در این مراسم بر لزوم توجه به استفاده صنعتی از منابع گاز تاکید کرد و گفت : استان فارس قابلیت های ویژه در گاز رسانی به مناطق به ویژه مناطق روستایی داشته است و طی سالهای اخیر معادل ۴۰ سال گذشته در گازرسانی به مناطق روستایی و حوزه صنعت کار منسجم انجام شده است.
عنایت الله رحیمی افزود: امیدواریم با تدوام نهضت گاز رسانی به مناطق ، امسال شاهد به پایان رسیدن گازرسانی به همه روستاهای فارس باشیم.
وی ارقامی در مورد گازرسانی به مناطق روستایی فارس بیان نکرد.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و نماینده جهرم در مجلس نیز در این مراسم بر لزوم استفاده از همه ظرفیت های قانونی برای توسعه منطقه ای در استان فارس تاکید کرد و گفت : فارس در گذشته قابلیت‌های کشاورزی فراوانی داشته که امروز تحت تاثیر خشکسالی قرار گرفته است.
محمدرضایی کوچی گفت:بسیاری از ظرفیت‌ها را در این حوزه از دست داده ایم ، در بسیاری از حوزه‌ها عقب مانده‌ایم و ضعیف هستیم و تداوم خشکسالی قابلیت های بخش کشاورزی را از بین برده است.
در این مراسم از خدمات ۵ ساله هوشنگ محمدی مدیر عامل پیشین شرکت گاز استان فارس تقدیر و غلامعباس حسینی به عنوان مدیر عامل جدید معرفی شد.
۶۱۱۳ / ۱۸۷۶انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید