خانه / دسته‌بندی نشده / تیم های حمایت روانی تا پایان امسال درمناطق زلزله زده کرمانشاه حضور دارند

تیم های حمایت روانی تا پایان امسال درمناطق زلزله زده کرمانشاه حضور دارندبه گزارش ایرنا، محمود محمدی نسب روز شنبه در آیین قدردانی از امدادگران، داوطلبان و جوانان استان زنجان افزود: این جمعیت برای حمایت های روانی، تیم سحر را به دلیل آسیب هایی که در سطح گسترده در کرمانشاه بر اثر زلزله به وجود آمده بود اعزام کرد.
وی اظهار کرد: در مراحل مختلف جست وجو، اسکان اضطراری و توزیع اقلام و بسته های یک ماهه مواد غذایی و اقلام زیستی میان زلزله زدگان کرمانشاه، استان زنجان خوب عمل کرد.
محمدی نسب ادامه داد: مشارکت های مردم در این حادثه همدلی بی نظیری را خلق کرد و اوج مشارکت های مردمی را در ارسال کمک های نقدی و غیرنقدی به مردم کرمانشاه به ثبت رساند.
این مسئول خاطرنشان کرد: با سیل کمک های مردمی مواجه بودیم و علت آن حجم بالای همدلی بود که توسط مردم انجام گرفت و اتفاق بی نظیری را رقم زد.
محمدی نسب با بیان اینکه بطور تقریبی در هیچ حادثه ملی چنین مشارکت مردمی وجود نداشت، خاطرنشان کرد: منابع و کمک هایی که در اختیار افراد محبوب قرار گرفته مشخص است و مصرف نشده که میزان آن به مردم گزارش خواهد شد.
وی تاکید کرد: محور حرکت جمعیت هلال احمر داوطلبانه است، بدین معنا که بخشی از نهضت جهانی هستیم که با اهداف خاص بشردوستانه و کاهش آلام بشری فعالیت می کنیم و یکی از اصول پیوستن به این محور خدمت داوطلبانه است.
محمدی نسب یادآور شد: داوطلبان جمعیت هلال احمر رابطه استخدامی با این جمعیت ندارند و پس از فراگیری آموزش های خاص، در صورت لزوم در صحنه های مختلف ورود می کنند تا از آسیب های حوادث بکاهند.
به گفته این مسئول، زنجان یکی از استان هایی بود که در مناطق زلزله زده کرمانشاه حضور یافت و اقدامات لازم را انجام داد.
آیین قدردانی از امدادگران، داوطلبان و جوانان هلال احمر زنجان در امدادرسانی به زلزله زدگان استان کرمانشاه با حضور دبیرکل و رئیس امداد و نجات جمعیت هلال احمر و استاندار و مسئولان استان زنجان برگزار شد.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان نیز که در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه رخ داد باعث کشته شدن ۶۲۰ تن و مصدومیت ۱۲ هزار و ۳۸۶ نفر شد.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود ۹۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.
۷۳۲۰/۸۰۶۸
خبرنگار: اعظم شامی ** انتشاردهنده: اسماعیل جهانبخشانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید