خانه / دسته‌بندی نشده / تکمیل آزادراه تبریز- سهند جزو اولویت های دولت است

تکمیل آزادراه تبریز- سهند جزو اولویت های دولت استبه گزارش ایرنا، حبیب الله طاهرخانی روز یکشنبه در نشست مشترک با معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار شهرستان اسکو، افزود: بخش اعظم پروژه فوق به پایان رسیده و برای بقیه عملیات هم مصوبه ای از طرف هیات وزیران برای عقد قرارداد مشارکت با سرمایه گذار اخذ شده است.
وی به تامین اعتبار لازم برای ادامه تکمیل اتوبان تبریز-سهند اشاره و اظهار کرد: در این مصوبه قرارداد سرمایه گذاری مبادله شده است، به طوری که ۶۰ درصد هزینه توسط سرمایه گذار تامین شده و ۴۰ درصد بقیه نیز متعلق به دولت و شرکت عمران شهرهای جدید است که امیدواریم با تجمیع این اعتبارات بتوانیم تا پایان امسال بخشی از این طرح را به زیر بار ترافیک ببریم.
طاهرخانی اضافه کرد: لازم است با احداث خدمات روبنایی از قبیل مدارس، فضای سبز و پارک ها، کلانتری و سایر امکانات رفاهی شرایط مطلوبی را برای ساکنان سهند فراهم کنیم.
عملیات اجرایی آزادراه تبریز – سهند در سال ۱۳۸۴ کلید خورد و با وجود اینکه ۹کیلومتر از مجموع ۲۲ کیلومتر آن اماده است، اتمام کل طرح به حدود یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
طولانی شدن این طرح در بیش از یک دهه گذشته به یکی از دغدغه هایی اصلی مردم و مسئولان آذربایجان شرقی در حوزه حمل و نقل تبدیل شده است.
به گزارش ایرنا، معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این نشست مهمترین مطالبه اهالی شهر سهند را خدمات حمل و نقل جاده ای بیان و اظهار کرد: با تلاش مسئولین بسیاری از مشکلات مسکن مهر در این شهر مرتفع شده و برای حل بقیه نواقص باید خدمات روبنایی و زیربنایی به سرعت با همکاری مسئولین کشوری و استانی حل و آزاد راه تبریز – سهند نیز تکمیل شود.
محمدصادق پورمهدی گفت: بسیاری از مشکلات مسکن مهر که در دیگر شهرهای جدید کشور وجود دارد با تعامل و همفکری مسئولین در شهر سهند حل شده و لازم است مسائل بهداشتی، امنیتی و فرهنگی این شهر نیز با حداقل امکانات موجود برطرف شود.
فرماندار شهرستان اسکو هم با اشاره به افزایش جمعیت شهر سهند طی سال های اخیر، گفت: در حال حاضر حدود ۱۰۰ هزار نفر در این شهر ساکن هستند که این میزان جمعیت نیاز به خدمات مختلف رفاهی، آموزشی و بهداشتی را دوچندان می کند.
به گفته مرتضی محمدزاده ، هم اکنون شهر سهند سومین شهر پرجمعیت آذربایجان شرقی است و در آینده ای نزدیک به دومین شهر پرجمعیت استان تبدیل خواهد شد و این افق ما را برای تامین زیرساخت های مختلف در سهند ملزم می کند.
شهر سهند در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی تبریز و بر سر راه جاده تبریز- آذرشهر واقع شده و از توابع شهرستان اسکو می باشد.
۳۰۳۸انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید