خانه / دسته‌بندی نشده / تولید کالای ایرانی تضمینی برای تولید برق پایدار است

تولید کالای ایرانی تضمینی برای تولید برق پایدار استرضا اردکانیان چهارشنبه شب در مراسم بهره برداری از پروژه های برق خراسان رضوی در مشهد افزود: صنعت برق بارزترین و واضح ترین نقش را در تحقق شعار امسال و حمایت از کالای ایرانی دارد.
وی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب تاکید ویژه ای بر ساخت کالای ایرانی و حمایت از آن دارند و صنعت برق در این زمینه نقش مهم و تاثیرگذار دارد.
وی گفت: طی دهه های اخیر در زمینه مدیریت مصرف برق کارهای درخور و شایسته ای انجام نشده است و در بخش مدیریت مصرف فاصله قابل ملاحظه ای تا وضعیت مطلوب داریم.
وزیر نیرو افزود: مدیریت مصرف باید از طریق همکاری و همفکری با کارشناسان و متخصصان علوم اجتماعی در کشور عملیاتی شود.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه محدودیت منابع آب موجب کاهش ظرفیت تولید برق است، نیازمند تلاش بیشتر و ارتباط تنگاتنگ با مصرف کنندگان اعم از بخش های خانگی، صنعتی و کشاورزی هستیم.
وی گفت: امیدواریم به رغم کاهش منابع آب، تابستان امسال را بدون تنش پشت سر بگذاریم.
اردکانیان افزود: رشد پنج تا هفت درصدی پیک مصرف برق در کشور قابل قبول نیست و باید از طریق شرکت های دانش بنیان، نیروهای محقق و جوان و ارتباط معنی دار و موثر با مصرف کنندگان بتوانیم صنعت برق را در این زمینه تجهیز کنیم.
وی با اشاره به چالش منابع مالی در وزارت نیرو اظهار کرد: این وزارتخانه رقم قابل ملاحظه ای به سازندگان و پیمانکاران بدهکار است که امیدواریم با استفاده از شیوه های مختلف، تسهیل و گشایشی در این زمینه صورت گیرد.
وی گفت: باید در صدد کاهش مستمر هزینه های انرژی، تنوع بخشی به منابع انرژی و توجه به انرژی های تجدید پذیر برق باشیم.
وزیر نیرو با اشاره به بهره برداری از ۱۰ پروژه صنعت برق در خراسان رضوی گفت: صنعت برق این استان یکی از باسابقه ترین و با تجربه ترین صنعت های برق در کشور شناخته شده است.
در مراسم بهره برداری از پروژه های صنعت برق خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان استاندار این استان و مدیران شرکت های آب و برق تابعه وزارت نیرو نیز حضور داشتند.
۳۰۲۷ / ۶۰۵۳انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید