خانه / دسته‌بندی نشده / توسعه فضاهای آموزشی و افزایش آگاهی، زمینه ساز آرامش و امنیت جامعه است

توسعه فضاهای آموزشی و افزایش آگاهی، زمینه ساز آرامش و امنیت جامعه استبه گزارش ایرنا ناصر قجری، سه شنبه به مناسبت آغاز سال تحصیلی و نواخته شدن زنگ آغاز دانایی در زندان مرکزی شیراز، افزود: به هر میزان که آگاهی و دانش انسانها افزایش یابد، کمتر به سمت خطا و گناه حرکت می کنند و بی شک اگر کسی عواقب و تبعات ارتکاب جرم و خطا را بداند با آسیب های کمتری در جامعه مواجه خواهد شد.
وی بیان داشت: توسعه فضاهای آموزشی و دانشگاه ها نیز عاملی برای افزایش آگاهی عمومی است و می تواند به عنوان سدی در برابر آسیب های اجتماعی عمل کند، بنابراین اگر در این حوزه سستی کنیم و نهایت تلاش خود را به کار نگیریم، شدت آسیب هایی که جامعه را تهدید می کند، بیشتر خواهد شد.
قجری گفت: خط قرمز آموزش و پرورش این است که هیچ دانش آموزی نباید ترک تحصیل کند و شرایطی ایجاد نشود که او نتواند به تحصیلش ادامه دهد.
او بیان کرد: بنابراین اگر دانش آموزی نتواند در سیستم تعلیم و تربیت جذب شود، چه بسا به مسیری هدایت شود که هم برای خودش و هم برای جامعه بسیار خطرناک باشد و هزینه های سنگینی را به خانواده و جامعه تحمیل کند.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس افزود: عناصری مانند علم، آگاهی، قلب سالم و کسب مهارت به مثابه هوایی پاک برای جامعه هستند و انسانها برای رسیدن به سعادت راهی ندارند مگر اینکه در این مسیر تلاش کنند.
قجری، گفت: باید به آموزش و پرورش و دانشگاه ها به عنوان مهمترین متولیان نشر علم و دانش و نقش تعیین کننده آنها در جامعه و همچنین به عنوان یکی از عناصر نام برده برای دستیابی بشر به سعادت، بیش از پیش توجه شود.
وی افزود: دومین عنصر، حوزه قلب و دل است که مهربانی و خشونت از آنجا نشات می گیرد لذا هرچه بتوانیم قلب خود را صیقل دهیم و مهربانی و عطوفت را در آن گسترش دهیم، دچار آسیب های کمتری می شویم و برای این کار باید به عبرتها، پندنامه ها و آموزه ها اهتمام داشت.
قجری ادامه داد: ارتقای مهارت های تخصصی، فرهنگی و اجتماعی نیز از عناصر تاثیر گذار در سعادت انسانهاست و بدون تردید هر چه انسانها بیشتر کار کنند و توانمند تر باشند در زمینه های مختلف زندگیشان موفق تر خواهند بود.
وی در بخش دیگری از مطالب خود، شیوه آموزش در زندان مرکزی شیراز را خوب توصیف کرد و اظهار داشت: ایجاد آموزشگاه قرآن و عترت توانسته مدد جویان را به خوبی تربیت کند و خروجی این مدرسه بسیار خوب است، آموزش و پرورش فارس هم در این زمینه به سهم خود بر اساس تفاهم نامه هایی که منعقد کرده گام هایی برداشته و در آینده نیز این همکاری را افزایش خواهیم داد.
معاون سلامت، اصلاح و تربیت اداره کل زندانهای فارس هم در این آیین گفت: موضوع آموزش و پرورش یکی از مباحث اصولی و زیربنایی است که از سوی سازمان زندانها پیگیری می شود و برای تحقق این هدف از گذشته ارتباط عمیقی بین نهاد زندانها و آموزش و پرورش وجود داشته است و تفاهم نامه های زیادی بین این ۲ نهاد منعقد شده است.
عبدالمجید کشوری ادامه داد: هدف ما این است که شرایطی فراهم شود تا کوتاهی و قصوری که ممکن است برخی از مددجویان در دوران قبل از ارتکاب جرمشان به دلیل عدم آگاهی به مسیر خطا رفته اند، از طریق آموزش آنها اصلاح و جبران شود.
وی گفت: به همین سبب اداره کل زندان های فارس با همکاری آموزش و پرورش با ایجاد مراکز یادگیری محلی سعی در تحقق این هدف و افزایش آگاهی مددجویان دارد.
کشوری، با اشاره به اینکه نخستین مرکز یادگیری محلی در بین زندان های کل کشور در استان فارس و در شیراز به ثبت رسیده است گفت: هم اینک بیش از ۱۳۰ نفر از مددجویان زیر پوشش این مرکز یادگیری هستند.
او بیان داشت: توجه به بحث اشتغال و توانمند سازی مددجویان، انجام فعالیت هایی در بخش تربیت بدنی و سلامت جسمی مددجویان، برگزاری کلاس های قرآن و معارف اسلامی از دیگر فعالیت های مهم این مرکز یادگیری محلی است.
۷۳۶۸ /۶۱۱۸
خبرنگار: حمیدرضا خلیقی ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید