خانه / دسته‌بندی نشده / توسعه تجارت الکترونیک درآمد شرکت پست را افزایش داده است

توسعه تجارت الکترونیک درآمد شرکت پست را افزایش داده استبه گزارش خبرنگار ایرنا، غلامرضا نجاری عصر یکشنبه در حاشیه آیین تکریم و معارفه مدیرعامل پست استان کردستان اظهار کرد: علاوه بر شرکت هایی که به صورت گسترده در حال فعالیت در حوزه تجارت الکترونیکی هستند، خرید و فروش کالا در فضای مجازی نیز از طریق شرکت پست جابجا می شود.
وی افزود: چند روزی که محدودیت هایی برای شبکه های اجتماعی ایجاد شده بود ۱۸ درصد درآمد پست افت کرد که این امر نشان می دهد تجارت الکترونیک در زمینه درآمدزایی برای پست نقش مهمی دارد.
نجاری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه درآمد دی ماه پست نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۲ درصد رشد داشته است، تاکید کرد: در ۱۰ ماه گذشته از سال جاری نیز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش درآمدی داشتیم.
وی یادآور شد: در ۱۰ ماه گذشته از امسال بیش از ۴۰۰ میلیون مرسوله در کشور جابجا شد که از این میزان ۱۲ میلیون بسته های پستی، چهار میلیون بسته های مرتبط با خرید و فروش های اینترنتی و مابقی هم مرسولات انبوهی بود که از طریق دستگاه های دولتی به پست برای توزیع، داده شده است.
نجاری گفت: یکی از دستگاه هایی که بیشترین استفاده را از تکنولوژی می برد شرکت پست است که این استفاده هم به جهت درآمدی و هم به جهت استفاده از بسترهای الکترونیکی است.
وی با اشاره به اینکه هر چهار عمل اصلی پست در بستر الکترونیک انجام می شود، افزود: باجه های ما از سامانه های جامع استفاده می کنند که به صورت آنلاین اطلاعات در اختیار واحدهای مربوطه قرار می گیرد.
وی اضافه کرد: ارسال مرسولات ما تماما به صورت الکترونیک در حال انجام است به عنوان مثال مرسوله ای که از کردستان به تهران حرکت می کند قبل از رسیدن، اطلاعات مرسوله در تهران در اختیار مرکز تجزیه و مبادلات قرار گرفته و کاملا مشخص است از کردستان چند بسته، پاکت، پیشتاز و سفارشی پست شده است.
عضو هیات مدیره شرکت ملی پست ایران یادآور شد: حتی موزعین پست، اپلیکیشن های توزیع بر روی تلفن همراه خود دارند که هم امضای الکترونیک از گیرندگان دریافت می کنند و هم اطلاعات مربوط به آن روز توزیع آنها به صورت الکترونیکی بر روی گوشی قرار می گیرد و می توانند کار توزیع خود را با راحتی بیشتری انجام دهند.
وی با بیان اینکه یکی از مسئولیت های پست ارائه خدمات نیابتی است، افزود: قراردادهایی با ادارات در این راستا بسته می شود که دسترسی مردم از طریق ۱۷ هزار نقطه تماس پست شامل باجه پستی، پیشخوان و دفاتر آی سی تی روستایی به خدمات این ادارات آسان تر شود.
وی با اشاره به برنامه های پست برای بهبود شرایط کارکنان بویژه موزعین و نامه رسان ها، گفت: ۲ سال پیش برای تمامی نامه رسان ها در کشور موتورسیکلت به صورت انبوه خریداری و در اختیار آنها قرار گرفت.
نجاری ادامه داد: قرار است در خرید جدید هم پکیج کاملی داشته باشیم که شامل موتورسیکلت، کلاه ایمنی، باکس نامه رسانی که مرسولات در آن قرار می گیرد و لباس فرمی است که با توجه به شرایط آب و هوایی هر استان تهیه و سال آینده در اختیار همکاران قرار می گیرد.
عضو هیات مدیره شرکت ملی پست ایران گفت: یکی از برنامه های آینده پست استفاده از موتورسیکلت های هیبریدی یا برقی در کلانشهرها است که با آلودگی هوا مواجه هستند.
وی اظهار کرد: در ۱۰ هزار روستای کشور دفاتر آی سی تی روستایی فعال است که خدمات اینترنت، مخابرات و پست را به مردم عرضه می کنند.
وی افزود: برابر با قانون پنج ساله ششم در پنج سال آینده هر سال ۲ هزار دفتر جدید باید توسط وزارت ارتباطات و شرکت ملی پست راه اندازی شود.
به گزارش ایرنا، در آیین تودیع و معارفه مدیرکل پست کردستان شهاب وحیدیان به عنوان مدیرکل جدید پست کردستان حکم خود را دریافت کرد و از تلاش های فریبا مرادی تجلیل شد.
فریبا مرادی با حکم وزیر ارتباطات هم اکنون به عنوان عضو هیات مدیره شرکت ملی پست ایران فعالیت می کند.
۱۹۱ دفتر پست روستایی، ۱۹۰ دفتر پست شهری و ۲۷ نمایندگی پست در استان کردستان مشغول ارائه خدمت به مردم هستند.
خبرنگار: امید بهمنی**انتشار: سلیمانی
۶۱۰۸/۹۱۰۲انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید