خانه / دسته‌بندی نشده / توسعه آموزشی سیستان و بلوچستان اولویت این وزارتخانه است

توسعه آموزشی سیستان و بلوچستان اولویت این وزارتخانه استبه گزارش ایرنا سید محمد بطحایی سه شنبه شب در شورای آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار داشت: این استان در رتبه بندی استان های کشور در آخرین رده قرار دارد که نسبت به استان قبل از خود (آذربایجان شرقی) بسیار کمتر توسعه یافته تر است.
وی ادامه داد: حق دانش آموزان سیستان و بلوچستان با سایر دانش آموزان در نقاط دیگر کشور برابر است.
وی افزود: به منظور شناخت از کمی و‌ کاستی های این حوزه باید سند جامعی تدوین شود تا بتوان از آن به عنوان نقشه راه استفاده کرد.
وی تصریح کرد: مشکلات آموزش و پرورش بسیار زیاد است و در صورتی که رویه کنونی تغییر نکند در آینده نیز این مشکلات پا برجا خواهد ماند.
وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: بندهای خوبی در بودجه سال ۹۷ برای آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است.
بطحایی بیان کرد: هم اینک تمام درآمدهای آموزش و پرورش اختصاصی شده است که این امر سبب افزایش عملکرد این نهاد می شود.
استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این نشست اظهار داشت: آموزش و پرورش باید با برنامه محوری دانش آموزان را در مسیر توسعه استان سوق دهد.
سید دانیال محبی ادامه داد: با توجه به اینکه سیستان و بلوچستان در آستانه شکوفایی قرار دارد، رشته های انتخابی دانش آموزان نیز باید به گونه ای باشد که بتواند نیازهای فردای این استان را برآورده کند.
وی افزود: باید تمام نهادها و مسئولان در زمینه توسعه آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان همکاری کنند تا شاهد جهش استان در بخش های مختلف باشیم.
به گزارش ایرنا سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش به همراه هیاتی صبح روز دوشنبه وارد فرودگاه کنارک در جنوب سیستان و بلوچستان شد و مورد استقبال معاون سیاسی اجتماعی استانداری، مسئولان و شماری از بزرگان و معتمدان قرار گرفت.
وزیر آموزش و پرورش در این سفر ۲ روزه به سیستان و بلوچستان چندین طرح عمرانی و آموزشی را افتتاح و کلنگ زنی کرد و دیدارهای مختلفی با فرهنگیان شهرستان های چابهار و کنارک داشت.
کلنگ زنی مرکز آموزشی رفاهی در کنارک و چابهار، دیدار با فرهنگیان سواحل مکران در دانشگاه دریانوردی، کلنگ زنی چند پروژه آموزشی، بازدید از مدارس حاشیه شهر، دیدار با خانواده شهدای دانش آموز از دیگر برنامه های سفر بطحایی به جنوب سیستان و بلوچستان بود.
وی همچنین به منظور بازدید از بیمارستان فرهنگیان و شرکت در شورای آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان امروز/سه شنبه/ به زاهدان سفر کرد.
۷۳۱۱**۳۰۴۲ **۶۰۸۱ خبرنگار: اسماعیل مرادقلی **انتشاردهنده: حیدر سرایانیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید