خانه / دسته‌بندی نشده / توخته: هفته سوم لیگ ملت های والیبال به تیم ملی ملحق می شوم

توخته: هفته سوم لیگ ملت های والیبال به تیم ملی ملحق می شومامیرحسین توخته روز پنجشنبه در گفت و گو اختصاصی با خبرنگار ایرنا در ارومیه افزود: از دست دادن بازی های دوستانه تیم ملی با صربستان و هفته های نخست لیگ ملت ها به جهت نبود برگه رضایت والدین و بروز مشکل روادید برایم ناراحت کننده است.
وی ادامه داد: تنها مسئله ای که این ناراحتی را التیام می بخشد، قرار گرفتن در لیست اصلی تیم ملی بزرگسالان و جلب اعتماد و رضایت کادر فنی است.
وی افزود: هم اکنون تمرین های مستمری را به همراه تیم های ملی ب و جوانان ادامه می دهم و آمادگی بالایی برای پیوستن به جمع ملی پوشان بزرگسال و حضور در لیگ ملت های والیبال دارم.
توخته بیان کرد: من تجربه حضور در مسابقات جهانی نوجوانان را دارم ولی احساس توپ زدن در کنار بازیکنان بزرگ و عنوان دار تیم ملی بزرگسالان ایران برایم غیرقابل وصف است و از اینکه توانسته ام از تجربه های ارزشمند آنان بهره ببرم، بسیار خوشحالم.
وی ادامه داد: حضور در لیگ ملت های والیبال فرصت مناسبی است تا مسیر حرفه ای گری و قهرمان پروری رشته پرطرفدار والیبال برای نوجوانان و جوانان مستعد کشورمان هموار شود.
توخته، حضور چهار بازیکن جوان ارومیه ای در کنار میر سعید معروف و میلاد عبادی پور را افتخاری برای شهر والیبال خیز ارومیه عنوان کرد و افزود: شهر ارومیه استعدادهای فراوانی در رشته والیبال دارد که به خوبی از سوی هیات والیبال استان شناسایی می شوند.
وی ادامه داد: فعالیت ورزشی خود را از ۹ سالگی در قالب تیم والیبال نونهالان مقاومت ارومیه زیر نظر امین علی اکبری، رضا عدلی و یاشار جوادی آغاز کرده ام و حضور در تیم لیگ برتری شمس تهران، قهرمانی نوجوانان جهان و عضویت در تیم ملی بزرگسالان ادامه موفقیت های ورزشی بنده از سال ۱۳۸۹ تا به امروز است.
به گزارش ایرنا امیر حسین توخته که تا قبل از اعزام تیم ملی به لیگ ملت های والیبال در لیست ۱۵ نفری کولاکویچ، سرمربی تیم ملی قرار داشت در آخرین روز اعزام به دلیل صادر نشدن روادید از حضور در این مسابقات باز ماند.
مرحله مقدماتی لیگ ملت های والیبال مردان در سال ۲۰۱۸ از فردا چهارم خرداد آغاز و تا سوم تیرماه جاری در ۲۰ گروه پیگیری می شود و تیم ایران در هفته نخست این رقابت ها و در ساعت ۲۲:۳۰ روز جمعه، چهارم خردادماه با فرانسه دیدار می کند و همچنین در دومین دیدار خود در ساعت ۱۹:۳۰ روز شنبه، پنجم خردادماه به مصاف استرالیا می رود.
امیر حسین توخته در صورت اعزام به این مسابقات جوان ترین بازیکن در میان ۳۳۶ والیبالیست حاضر در لیگ ملت های والیبال معرفی شده است.
پس از توخته، لوئیس کونستمان از آلمان (متولد ۱۰ سپتامبر ۲۰۰۰) و شیکو پنگ از چین (متولد ۲۶ آگوست ۲۰۰۰) در رده های بعدی جوان ترین بازیکنان حاضر در لیگ ملت های والیبال هستند.
این بازیکن ارومیه ای که ۲۰۳ سانتی متر قد دارد و متولد ۲۰ فروردین ۱۳۸۰ (۹ آپریل ۲۰۰۱) است، سال گذشته عنوان بهترین مدافع نوجوانان جهان را به دست آورده است.
هم اکنون سعید معروف، میلاد عبادی پور، مرتضی شریفی، میثم صالحی و محمدرضا حضرت‌ پور پنج بازیکن ارومیه ای حاضر در لیگ ملت های والیبال هستند.
۳۰۷۲/۷۱۵۶انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید