خانه / دسته‌بندی نشده / تهران بعد از سیستان و بلوچستان فقیرترین استان در تامین منابع آب

تهران بعد از سیستان و بلوچستان فقیرترین استان در تامین منابع آب

به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران پیش از ظهر امروز سه شنبه در نشست هم اندیشی ائمه جمعه استان که با حضور رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان تهران برگزار شد ، خاطرنشان کرد: در گذشته شاهد خلائی در ایجاد بین روابط دو سویه ائمه جمعه استان با استانداری تهران را شاهد بودیم.

وی ادامه داد: ارتباط دو سویه بین دولت و ائمه جمعه که به عنوان زبان گویای مردم مطرح هستند  باعث رفع مشکلات مردم می شود.

استاندار تهران گفت: قیام امام حسین (ع) در بین همه نهضت های آزادی خواهان جهان روز به روز بر ماندگاری و جاودانگی این قیام افزوده  است.

بندپی اظهارکرد: انقلاب اسلامی بعد از گذشت چهار دهه هنوز بالنده رو به جلو حرکت می کند و این به برکت وجود عناصری نظیر ولایت فقیه، است.

 وی یادآور شد: یکی از ثمرات و برکات انقلاب برپایی نماز جمعه بود که به عنوان پل ارتباطی بین مطالبات مطرح شده از سوی مردم به مسئولین عمل می کند.

نماینده عالی دولت در استان تهران گفت: اگر زمانی در تریبون نماز جمعه به مسئولین تذکراتی داده می‌شود این امر ناشی از دغدغه مندی ائمه محترم جمعه در راستای رفع مشکلات مردم است.

وی ادامه داد: نشست هم اندیشی با ائمه جمعه به عنوان یک فرصت بی بدیل برای رفع مشکلات مردم است، چرا که مردم بدون واسطه  می توانند با ائمه جمعه ارتباط داشته باشند ، باید با اولویت بندی مسائل استان تهران را مرتفع کنیم و در راستای ارتقای سطح کیفی خدمات به مردم حرکت کنیم.

محسنی بندپی افزود: استان تهران علیرغم ام القرای جهان اسلام بودن اما مشکلات عدیده ای دارد که البته مورد غفلت برنامه ریزان در سال‌های گذشته قرار گرفته است ؛ امروز چالش های زیست محیطی نظیر فرونشست زمین و آلودگی هوا به یک معضل اساسی برای تهران تبدیل شده است.

استاندار تهران بیان کرد: تهران بعد از سیستان و بلوچستان فقیرترین استان در تامین منابع آب است و با توجه به افزوده شدن  سالانه ۲۵۰ هزار نفر به جمعیت تهران این مشکل برجسته تر می شود.

وی ادامه داد: مشکلاتی که در حمل و نقل حومه ای شهرستان های استان تهران وجود دارد یکی دیگر  از چالش های استان تهران است ، کمبود سرانه های آموزشی در استان تهران بسیار مشهود است و خیلی از مسئولین کشوری از این وضعیت مطلع نبودند ، کار جهادی برای مردم و رسیدگی به مطالبات و رفع مشکلات آنها در  ایجاد امید و افزایش مشارکت مردم در انتخابات نقش مهمی دارد.

محسنی بندپی در پایان خاطرنشان کرد: فلسفه تشکیل نماز جمعه ایجاد وحدت و خنثی سازی توطئه دشمنان است ، در دهه چهارم انقلاب که دوره بلوغ پیشرفت و توسعه کشور است همه باید با همدلی در کنار هم برای رفع مشکلات مردم گام برداریم.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

بهترین اقدام برای تغییر وضع موجود حضور پای صندوق‌های رای است

به گزارش ایسنا، دکتر اسکندر مومنی در حاشیه حضور پای صندوق رأی انتخابات ۱۴۰۰ گفت: …

پاسخی بگذارید