خانه / دسته‌بندی نشده / تندباد با سرعت ۵۴ کیلومتر بر ساعت خراسان شمالی را درنوردید

تندباد با سرعت ۵۴ کیلومتر بر ساعت خراسان شمالی را درنوردیدمهری هاشمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ،سرعت تندباد در بخش گیفان بجنورد را ۵۰، آشخانه ۴۳ و منطقه رباط در غرب این استان را ۴۰ کیلومتر بر ساعت عنوان کرد.
وی اظهار کرد: طبق بررسی نقشه های پیش یابی هواشناسی و همچنین تصاویر دریافتی از ماهواره بیانگر حاکم شدن مرکز کم فشاری از جمعه تا روز شنبه بر دریای خزر است که سبب تقویت جریانات گرم و خشک می شود، از این رو افزایش نسبی دما و وزش باد برای این استان تا شنبه پیش بینی می شود.
هاشمی افزود: برای روز شنبه بتدریج ابرناکی و بارش پراکنده باران و برف و برای روز یکشنبه نیز قسمتی ابری ، همراه با وزش باد و شروع پراکنده باران و برف و مه صبحگاهی در ارتفاعات پیش بینی شده است.
به گفته رئیس پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی، بارندگی پاییز امسال ۵۴ درصد در مقایسه با دوره آماری بلندمدت کاهش داشته است.
هاشمی اظهار کرد: میانگین بارندگی خراسان شمالی در پاییز سال گذشته ۳۳ درصد بود که این میزان در پاییز امسال ۲۴٫۶ درصد ثبت شده است.
رئیس پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی گفت: میانگین بارندگی در پاییز ۹۶ در بجنورد ۲۶٫۲ درصد، اسفراین ۱۰٫۴ درصد، آشخانه ۳۳ درصد، جاجرم ۱۱٫۹ درصد، شیروان ۲۳ درصد، فاروج ۱۶٫۵ درصد و راز ۵۱٫۳ درصد بوده است.
در سال جاری این استان ۲۸ هزار کیلومتر مربعی شمال شرق کشور در زمره ۳ استان اول از لحاظ خشکسالی شدید تا بسیار شدید قرار گرفته است.
استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی دارای ۳۴۴ هزار هکتار عرصه باغی و کشاورزی است.
۷۱۸۵/ ۶۰۴۲ خبرنگار: کبری علی آبادی** انتشار: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید