خانه / دسته‌بندی نشده / تقاضای استاندار قزل اوردا برای حذف روادید بین ایران و قزاقستان

تقاضای استاندار قزل اوردا برای حذف روادید بین ایران و قزاقستانبه گزارش خبرنگارایرنا، کریم بیک کوشر بایف عصر روز دوشنبه در نشستی با تجار و صادرکنندگان مازنی در ساری افزود : ما باید ابتدا حذف روادید را برای تجار و گردشگران اجرایی کنیم و سپس زمینه ای فراهم کنیم که این مزیت برای تمام مردم عادی ۲ کشور نیز عملیاتی شود.
وی اضافه کرد : ما این مطالبات را در سطوح مدیران رده بالای کشور قزاقستان پیگیری می کنیم و به نظر می رسد این کار با توجه به روابط خوب سیاسی بین دو کشور قابلیت اجرایی خواهد داشت.
وی اجرایی نشدن حذف روادید را ناشی از ناامنی موجود در منطقه پیرامونی کشور های ایران و قزاقستان دانست و ابراز امیدواری کرد تا با درک متقابل زمینه ای برای حذف روادید حداقل برای افراد مهم و تاثیر گذار اجرایی شود.
**آمادگی قزاقستان برای صادرات برنج به ایران
استاندار قزل اوردا گفت که کشورش در تولید برنج مرغوب از جایگاه خوبی برخوردار است و این آمادگی وجود دارد تا بخشی از نیاز ایران به برنج را تامین کنیم.
کوشربایف افزود : هم اکنون ما می توانیم ۱٫۵ میلیون تن برنج مرغوب را با قیمت مناسب به ایران صادر کنیم و این کار نیاز به درخواست جمهوری اسلامی ایران دارد.
وی اظهارداشت : همچنین کشورش قادر است تا نیاز ایران به گندم را نیز تا حد ۳ میلیون تن تامین کند.
** در خواست صدور مرکبات ایران به قزاقستان
استاندار قزل اوردا اظهارداشت : ما به میوه جات تازه از جمله مرکبات مازندران نیاز داریم و می توانیم در قبال وارداتی که ایران از قزاقستان دارد این محصولات را نیز به کشورمان صادر کند.
کوشربایف افزود : اگر تجار ایرانی بخواهند به قزاقستان صادرات داشته باشند این موقعیت برای آنها فراهم است تا این صادرات را بدون هیچ موانعی به کشورهای مشترک المنافع نیز داشته باشند.
وی اضافه کرد : براساس توافقی که بین کشورهای مشترک المنافع برقرار شده صادرات کالا بین کشورها بدون تعرفه گمرکی انجام می شود و ما به دنبال اجرایی کردن این برنامه برای کشورهای همجوار نیز هستیم.
استان قزل اوردا در جنوب کشور قزاقستان قرار دارد و حدود ۶۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.
استاندار قزل اوردا عصر روز گذشته برای سفر ۲ روزه وارد مازندران شد. این دومین سفر مسوولان محلی قزاقستان در سالجاری به استان مازندران است.
* خبرنگار: حسین فلاحتی ** انتشاردهنده : محسن حسن نیا
۶۹۸۲/۱۸۹۹انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید