خانه / دسته‌بندی نشده / تعامل گسترده مدیریت شهری و قوه قضاییه گامی در جهت احقاق حقوق عامه

تعامل گسترده مدیریت شهری و قوه قضاییه گامی در جهت احقاق حقوق عامه

به گزارش ایسنا عبدالحمید امامی در نشست مدیران حقوقی مناطق ۲۲ گانه با حضور صفری – مدیر دفتر حوزه معاونت و معاونان اداره کل حقوقیر- افزود: همراهی و همکاری مدیریت شهری، در راستای تعامل سازنده و تکیه بر معیارهای قانونی، نقش مهمی در جهت احقاق حقوق  شهروندان در حوزه قضایی خواهد داشت.

وی با اشاره به عملکرد مطلوب مجموعه حقوقی شهرداری تهران در راستای حفظ حقوق عامه گفت: با توجه به مسئولیت خطیر پرسنل و همکاران در اداره حقوقی می بایست توجه و دقت بیشتری به پرونده ها و موضوعات حقوقی شهروندان داشته باشیم.

معاون شهردار تهران، ضمن تشکر از حمایت های دستگاه قضایی تصریح کرد: بدون حمایت های قضایی امکان خدمت رسانی به شهروندان وجود نخواهد داشت.

امامی با تاکید بر اینکه مدیران حقوقی در مناطق مشاوران امین و قابل اطمینان  مدیران هستند، اظهارکرد: این افراد به خوبی مسائل و مشکلات منطقه را شناخته و می‌توانند برای رفع مشکلات در تصمیم گیری ها به شهرداران مناطق کمک کنند.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران گفت: همکاری و همدلی موجب تقویت هر چه بیشتر مجموعه مدیریت شهری خواهد شد و امیدوارم با این تعامل مناسب بتوانیم گام‌های موثرتری در جهت عمران وآبادانی هر چه بیشتر  شهر برداریم.

وی با اشاره به ایجاد نشاط سازمانی در بهبود سطح بهره وری پرسنل ادامه داد: تلاش می کنیم محیطی برای پرسنل فراهم کنیم که عاری از هرگونه مشغله فکری و ذهنی باشد و بتوانند با نشاط بیشتری به شهروندان خدمت کنند.

استیفای ۲۱ هزار میلیارد تومان از حقوق شهرداری در بخش های مختلف

در ادامه این نشست سید امیر حسین شمس – مدیر کل حقوقی شهرداری تهران – بر برنامه ریزی منسجم در سال جاری به منظور تحقق اهداف پیش رو در پیگیری پرونده های قضایی شهرداری وجلوگیری از تضییع حقوق تاکید کرد.

وی افزود: امید است که با تلاش مضاعف بتوان در راه احقاق حقوق شهروندان و مجموعه شهری قدم برداشت و در خصوص پرونده های موجود در مجموعه شهری چاره اندیشی کرد.

مدیرکل حقوقی شهرداری تهران با اشاره به توان و تخصص سرمایه انسانی در مجموعه حقوقی ادامه داد: با تلاش کارشناسان حقوقی از سال ۱۳۹۷ تاکنون توانسته ایم قریب به ۲۱ هزار میلیارد تومان از حقوق شهرداری را در بخش های مختلف استیفا کنیم؛ اعم از دیون عدالت اداری،کیفری،حقوقی،تجدید نظر و اعمال مواد ۴۷۷ و ۲۹۳ آئین دادرسی کیفری که همین امر نشان از وجود بدنه سالم، پاکدست و قوی حقوقی در شهرداری تهران دارد.

به گزارش پایگاه خبری معاونت مالی و اقتصاد شهری، در این نشست مدیران حقوقی مناطق ۲۲ گانه به بیان مسائل و دیدگاه‌های خود پرداختند و راهکارهای لازم در این خصوص ارائه شد.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

کاهش قابل توجه زمین‌خواری با صدور اسناد تک برگی

علینقی حیدریان در گفت و گو با ایسنا افزود: کاداستر منابع ملی یا صدور اسناد …

پاسخی بگذارید