خانه / دسته‌بندی نشده / تصویب طرح انتخاب حسابرس و حسابرسی از شهرداری تهران

تصویب طرح انتخاب حسابرس و حسابرسی از شهرداری تهران

به گزارش ایسنا، مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در دویست و پنجاه و یکمین جلسه شورا با اشاره به این طرح گفت: انتخاب حسابرس از سوی شورا اهمیت زیادی دارد و سبب می شود کارها به صورت فرآیندی صورت بگیرد و از اعمال سلیقه ممانعت می شود.

وی افزود: انتخاب حسابرس و حسابرسی از شهرداری و سازمان و شرکت ها و موسسات تابعه اهمیت دارد و یکی از اختیارات شورا حسابرسی پس از خرج است و برای اطمینان از گردش صحیح امور مالی در شهرداری تهران و رعایت قوانین و مصوبات شورای اسلامی شهر تهران انجام می شود که این امر در راستای انجام وظایف شورا است و صراحتا عنوان می کند نظارت بر حسن جریان مالی از طریق انتخاب حسابرسان است.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران ادامه داد: حسابرسانی باید انتخاب کنیم که این امور را ساماندهی دهند و از این رو نظام نامه نحوه اجرایی انتخاب حسابرسان شهرداری تهران و شرکت و سازمان های تابعه را با سه هدف تدوین کردیم.

فراهانی با اشاره به سه هدف اصلی این طرح تصریح کرد:در ابتدا مسئله فرآیندی کردن فعالیت ها است دوم اینکه مراحل انجام کار باید شفاف شود که جزو شعارهای اصلی ما بوده است و سوم بهبود نحوه رسیدگی به گزارشات حسابرسی است که این اقدامات نیز صورت گرفته است.

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه انتخاب حسابرس یکی از اختیارات شورای شهر است، افزود: امید است بتوان با این کار از ظرفیت حسابرسان برای بررسی حساب مالی بعد از خرج استفاده کرد. طی سنوات گذشته حسابرسان با شیوه های مختلفی انتخاب می شدند ولی اکنون این فرآیند تصحیح می شود. از این رو ضمن تعامل با جامعه حسابرسان رسمی، از ابلاغیه وزارت کشور نیز استفاده کردیم. این مصوبه در سال ۹۷ به تصویب شورای عالی استان ها رسیده است و به شوراها ارسال شد. بنا بوده این نظام نامه متناسب با هر شهر اجرا شود.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران ادامه داد: در بررسی ماده ۸۰ قانون شوراها، انتخاب حسابرس بر عهده شورا است و وزارت کشور تنها پیشنهادات خود را ارائه می دهد. جزو افتخارات شورای پنجم است که توانست این مصوبه را در شورای عالی استان ها ارائه دهد تا در شورای عالی استان ها عینا به تصویب برسد.

به گزارش ایسنا، نهایتا طرح انتخاب حسابرس و حسابرسی از شهرداری تهران، سازمان ها، شرکت ها و موسسات وابسته و تابعه با اکثریت آرا به تصویب اعضای شورای شهر تهران رسید.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

لزوم ساماندهی محدوده خلازیر بدون نگاه سلبی

به گزارش ایسنا، محمد سالاری در تجمع انتخاباتی امروز یکشنبه که در محل مسجد حضرت …

پاسخی بگذارید