خانه / دسته‌بندی نشده / تشکیل شورای مذاهب نیاز امروز جهان اسلام است

تشکیل شورای مذاهب نیاز امروز جهان اسلام استبه گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام سید محمود نبویان روز چهارشنبه در همایش نقش علما و روحانیت در وحدت امت اسلامی در سنندج اظهار کرد: علما و اندیشمندان با شناخت دقیقی که از اسلام دارند می توانند با تشکیل چنین شورایی تحریف ها و اختلافات را شناسایی و برطرف کنند.
وی با تاکید بر استفاده از تمامی ظرفیت های عظیمی که در جهان اسلام وجود دارد گفت: استفاده از این ظرفیت ها می تواند منجر به رفع اختلافات و افزایش وحدت و اتحاد میان امت اسلامی شود.
معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: ما دشمن مشترک و داشته های مشترک داریم که باید از این مشترکات در راستای وحدت و اتحاد بیشتر بهره ببریم.
وی همچنین با تاکید بر تشکیل مجمع ، بازار و جوامع اسلامی مشترک میان امت اسلامی ابراز امیدواری کرد، با وحدت بیشتر و تقریب میان پیروان مذاهب پرچم اسلام بر بام سازمان ملل برافراشته شود.

**تفرقه و اختلاف موجب بوجود آمدن داعشی دیگر می شود
نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش گفت: هرچند داعش از لحاظ فیزیکی در خاورمیانه از بین رفته است اما اندیشه داعشی همچنان تسلط دارد و غفلت ما منجر به ایجاد دوباره آن خواهد شد.
سید احسن علوی افزود: بی شک تفرقه و اختلاف در کشور موجب چند دستگی می شود و راه را برای نفوذ دشمنان و عملی کردن نقشه های شوم آنان باز می کند.
وی با تاکید بر اینکه مساله وحدت و اتحاد نباید به این جلسات و برنامه ها ختم شود اظهار کرد: باید تلاش کنیم وحدت عملی در کشور ایجاد و احساس امنیت در میان آحاد جامعه بیشتر شود.
علوی ادامه به مشکل معیشتی روحانیون اهل سنت اشاره کرد و گفت: دغدغه معیشتی علما و روحانیون موجب می شود این قشر از رسالت خود دور بمانند لذا می طلبد رفع مشکلات آنان در اولویت قرار گیرد.
۷۳۴۸/۶۱۰۸انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید