خانه / دسته‌بندی نشده / تشکیل شورای مذاهب نیاز امروز جهان اسلام است

تشکیل شورای مذاهب نیاز امروز جهان اسلام است



به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام سید محمود نبویان روز چهارشنبه در همایش نقش علما و روحانیت در وحدت امت اسلامی در سنندج اظهار کرد: علما و اندیشمندان با شناخت دقیقی که از اسلام دارند می توانند با تشکیل چنین شورایی تحریف ها و اختلافات را شناسایی و برطرف کنند.
وی با تاکید بر استفاده از تمامی ظرفیت های عظیمی که در جهان اسلام وجود دارد گفت: استفاده از این ظرفیت ها می تواند منجر به رفع اختلافات و افزایش وحدت و اتحاد میان امت اسلامی شود.
معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: ما دشمن مشترک و داشته های مشترک داریم که باید از این مشترکات در راستای وحدت و اتحاد بیشتر بهره ببریم.
وی همچنین با تاکید بر تشکیل مجمع ، بازار و جوامع اسلامی مشترک میان امت اسلامی ابراز امیدواری کرد، با وحدت بیشتر و تقریب میان پیروان مذاهب پرچم اسلام بر بام سازمان ملل برافراشته شود.

**تفرقه و اختلاف موجب بوجود آمدن داعشی دیگر می شود
نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش گفت: هرچند داعش از لحاظ فیزیکی در خاورمیانه از بین رفته است اما اندیشه داعشی همچنان تسلط دارد و غفلت ما منجر به ایجاد دوباره آن خواهد شد.
سید احسن علوی افزود: بی شک تفرقه و اختلاف در کشور موجب چند دستگی می شود و راه را برای نفوذ دشمنان و عملی کردن نقشه های شوم آنان باز می کند.
وی با تاکید بر اینکه مساله وحدت و اتحاد نباید به این جلسات و برنامه ها ختم شود اظهار کرد: باید تلاش کنیم وحدت عملی در کشور ایجاد و احساس امنیت در میان آحاد جامعه بیشتر شود.
علوی ادامه به مشکل معیشتی روحانیون اهل سنت اشاره کرد و گفت: دغدغه معیشتی علما و روحانیون موجب می شود این قشر از رسالت خود دور بمانند لذا می طلبد رفع مشکلات آنان در اولویت قرار گیرد.
7348/6108



انتهای پیام /*










درباره gohari