خانه / دسته‌بندی نشده / تشکل های مردم نهاد مازندران 11 برابر شد

تشکل های مردم نهاد مازندران 11 برابر شدحبیب حسین زادگان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حالی که تا پیش از آغاز فعالیت دولت یازدهم در سال 92 تنها هشت تشکل مردم نهاد حوزه جوانان در مازندران فعالیت داشت، این آمار در پایان سال گذشته به 90 تشکل رسید.
وی اعتماد به جوانان برای حل مشکلات و تاثیر بی همتای این قشر بر توسعه و پیشرفت کشور را مهمترین علت افزایش تمایل به کار گروهی در جوانان مازندران دانست و گفت که اکنون نیز درخواست تشکیل 15 تشکل مردم نهاد حوزه جوانان در دست بررسی است.
استان مازندران بر اساس نتایج سرشماری سال 95 حدود سه میلیون و 300 هزار نفر جمعیت دارد که حدود 23 درصد آنها در سن جوانی هستند.
مرکز آمار ایران سنین 15 تا 29 سال را سن جوانی می داند.
مدیرکل ورزش و جوانان مازندران با اعلام این که جمعیت جوان مازندران 2 درصد کمتر از میانگین کشوری است، گفت که پارسال 11 هزار زوج جوان با معرفی به بانک تسهیلات ازدوج دریافت کردند.
میانگین جمعیت جوان کشور 25 درصد است.
حسین زادگان افزود: برای سال جاری نیز هماهنگی لازم با بانک ها برای پرداخت تسهیلات 150 میلیون ریالی ازدواج به جوانان انجام شد و پرداخت ها در دستور کار قرار گرفت.
طبق آمار، بانک ها در سال گذشته یک هزار و 200 میلیارد ریال تسهیلات ازدواج پرداخت کردند.
مدیرکل ورزش و جوانان مازندران تجلیل از جوانان برتر، مسابقات فرهنگی و ورزشی را از مهمترین برنامه ها برای هفته جوان در مازندران اعلام کرد.
6982/1654انتهای پیام /*


درباره gohari