خانه / دسته‌بندی نشده / تسریع روند ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی/بهره مندی دانش آموزان بی بضاعت اتباع از سامانه شاد

تسریع روند ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی/بهره مندی دانش آموزان بی بضاعت اتباع از سامانه شاد

مهدی محمودی در گفت وگو با ایسنا، در تشریح آخرین روند ثبت نام دانش آموزان اتباع برای تحصیل گفت: در حوزه دانش آموزان اتباع دو قشر از افراد وجود دارد نخست افرادی که دارای مجوز هستند و حضور آنها در کشور مجاز است که طبق روال ثبت نام کرده و با برگه حمایت تحصیلی صادر شده و به روز رسانی آن، ثبت نامشان در مدرسه انجام می شود.

وی افزود: قشر دوم افرادی هستند که بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری لازم التعلیم هستند، اما فاقد مجوز حضور در کشور هستند که از سال ۱۳۹۴ بر اساس صدور فرمان مقام معظم رهبری از این افراد برای تحصیل ثبت نام می شود و به دلیل اینکه اطلاعات آنها باید به روز رسانی شود، هرساله برای ثبت نام در مدرسه باید برگه حمایت تحصیلی دریافت کنند.
وی ادامه داد: در سال جاری برای این قشر گله مندی ایجاد شده و عنوان شده که تاکنون برگه حمایت تحصیلی دریافت نکرده اند، در حالی که باید مواردی را مورد توجه قرارداد؛ نخست آنکه سال تحصیلی امسال ۱۵ روز زودتر آغاز شده است و از سوی دیگر به دلیل شیوع بیماری کرونا ویروس دو موضوع ثبت نام طرح آمایش و برگه حمایت تحصیلی با یکدیگر تلاقی پیدا کرده است.

به گفته محمودی، برای طرح آمایش و ثبت نام ها نیز با هدف جلوگیری از ازدحام جمعیت در دفاتر و رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا، زمانبندی و نوبت دهی انجام شده است، لذا ممکن است تاخیری در روند صدور برگه های حمایت تحصیلی داشته باشیم.
وی تاکید کرد: با این وجود بر اساس آخرین آمارها بیش از ۷۰ درصد صدور برگه های حمایت تحصیلی انجام شده و مقدار کمی باقیمانده است که اعلام شد برای تسریع روند صدور، دفاتر ساعت کار خود را افزایش دهند. کار به خوبی در حال انجام است و امیدواریم تا پایان هفته روند کار تکمیل شود.

مدیرکل دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی در بخش دیگری از صحبت های خود درباره روند ثبت نام دانش آموزان اتباع در مدارس نیز گفت: اینکه توسط مدارس اعلام شود جا ندارند تنها می تواند برای کلاس اولی ها باشد و برای دانش آموزانی که از قبل در مدرسه ای ثبت نام کرده اند و در سال جاری به مقطع بالاتر می روند، منعی برای ثبت نام وجود ندارد و وزارت آموزش و پرورش موظف است این کار را انجام دهد.به این ترتیب روال کار به خوبی پیش می رود و ما هم روند کار را تسهیل می کنیم و جای نگرانی برای این دانش آموزان وجود ندارد.

محمودی درباره سامانه شاد و بهره دانش آموزان اتباع از این سامانه نیز تصریح کرد: برای آن دسته از دانش آموزان که باید به صورت مجازی تحصیل کنند و باید در سامانه شاد ثبت نام کنند تسهیلاتی در نظر گرفته ایم.

وی ادامه داد: در حقیقت تسهیلاتی برای دانش آموزان بی بضاعت اتباع که از این سامانه نمی توانند استفاده کنند در نظر گرفته شده و امکان بهره گیری آنها فراهم می شود.

محمودی ابراز امیدواری کرد: این اقدامات برای سال جدید تحصیلی به نتیجه برسد و امکان بهره گیری از سامانه برای این دسته از دانش آموزان اتباع فراهم شود.
انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

کاهش قابل توجه زمین‌خواری با صدور اسناد تک برگی

علینقی حیدریان در گفت و گو با ایسنا افزود: کاداستر منابع ملی یا صدور اسناد …

پاسخی بگذارید