خانه / دسته‌بندی نشده / تردد توام با احتیاط در معابر و راه های برفی ولغزنده البرز

تردد توام با احتیاط در معابر و راه های برفی ولغزنده البرزبه گزارش ایرنا،این بارش که با سرما و یخبندان همراه شده،ارتفاع برف در به بیش از ۲۵ سانتی متر در مناطق کوهستانی و حدود ۱۰ سانتی متر در سطح مناطق شهری مانند کلانشهر کرج رسانده است.
بارش توام با سرما در این حال لغزندگی معابر و جاده ها را به وجود آورده که ضرورت دارد رانندگان و عابران پیاده جانب احتیاط را در پیش گیرند.
این بارش ها که با تعطیلی مدارس در مناطق استان در روز شنبه همراه شد ، مسئولان را برآن داشت تا فردا یکشنبه تمام مدارس ابتدایی البرز را در ۲ نوبت صبح و عصر تعطیل کنند.
با این وجود اکنون تردد در جاده های استان البرز طبق گزارش های دریافتی با کندی صورت می گیرد لیکن علاوه برجاده ها ، معابر هم لغزنده است.
در این وضعیت کارشناسان امور بهداشتی به مردم استان توصیه کردند از فردا و هفته جاری با احتیاط در معابر یخ زده استان قدم بردارند تا دچار حادثه نشوند.
همچنین پوشیدن لباس گرم ، همراه داشتن زنجیر چرخ و سوخت کافی توصیه مسئولان استان به رانندگانی است که در هوای برفی البرز به دل جاده می زنند.
طبق گزارش هواشناسی استان البرز دمای هوای استان در ۲ روز آینده تا ۱۴ درجه زیر صفر خواهد رسید که در این صورت البرزی ها روزهای سردی درپیش دارند.
براین اساس پیش بینی می شود که امشب و فردا بارش ها دراستان البرز ادامه یابد
قائم مقام شهرداری کرج در گفت وگو با ایرنا با اشاره به اینکه مصرف ماسه و نمک مضراتی را برای محیط زیست و مبلمان شهری به دنبال دارد، اظهار داشت: درصورت نیاز برخی معابر کرج را نمک پاشی خواهیم کرد.
اصغر نصیری افزود: ۹ دستگاه ماشین آلات ماسه و نمک پاش در مناطق مختلف کرج مستقر شده تا در صورت نیاز اقدام به ماسه و نمک پاشی کند.
به گفته عباس صفری مدیر راهداری استان البرز، اکنون تیم های راهداری استان در حال برف روبی در محورهای مواصلاتی البرز از جمله جاده کرج – چالوس ، طالقان و آزاد راه تهران – کرج – قزوین و جاده اشتهارد هستند.
این گزارش می افزاید تمام راه های استان باز است و تردد در آنها جریان دارد.
استان البرز در سال آبی جاری کمتر ۳۲ میلی متر بارندگی داشت که امروز این وضعیت تغییر کرد .
طبق گزارش هواشناسی البرز ، ۲ ماه پایانی امسال سردتر از سال های گذشته خواهد بود و بارش ها به صورت برف پیش بینی شده است.
به علت کاهش نزولات آسمانی ، حجم ذخیره سدهای کرج و طالقان که تامین کننده آب آَشامیدنی تهران و البرز هستند به کمترین سطح رسید که امید می رود با استمرار بارش ها این ۲ استان وضعیت بحرانی کم آبی را پشت سر بگذارند.
استان البرز یکهزارو۴۵۰ کیلومتر آزاد راه ، بزرگراه ، راه اصلی و فرعی با تراکم سنگین ترافیکی دارد.
جمعیت استان سه میلیون نفر است.
۷۴۱۰ / ۶۱۵۵خبرنگار: مژگان السادات سجادی** انتشار دهنده : محمد عزیزپورانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید