خانه / دسته‌بندی نشده / ترامپ با خروج از برجام واشنگتن را بی اعتبار می کند

ترامپ با خروج از برجام واشنگتن را بی اعتبار می کندبه گزارش ایرنا از پایگاه های نماز جمعه مراکز استانهای کشور، امامان جمعه در خطبه های این هفته ، به تهدیدهای ترامپ مبنی بر اینکه ۲۲ اردیبهشت تصمیم خود مبنی بر ماندن در توافق هسته‌ای با ایران یا خروج از آن را اعلام می کند، تاکید کردند که خروج از برجام هزینه بسیار سنگینی برای آمریکا خواهد داشت.
خطیبان نماز جمعه با این توضیح که آمریکا یک طرف از قراردادی است که بین گروه ۱+۵ و ایران تنظیم شده است و همه کشورها تاکید دارند که تهران به تعهداتش عمل می کند، اظهار داشتند: آمریکا تنها کشوری است که با طرح ادعاهای واهی تهدید می کند می خواهد از این توافق خارج شود موضوعی که در صورت عمل اعتماد جهانی را نسبت به آمریکا از بین خواهد برد.
امامان جمعه کشور با تاکید بر اینکه ایران پایبند به برجام است و اقشار مختلف مردم نیز از رویکرد دولت حمایت قاطع و کامل دارند، گفتند: کار شکنی های کاخ سفید نمی تواند خللی در اراده دولت و ملت ایجاد کند.
ترامپ قرار است تا روز ۱۲ مه (۲۲ اردیبهشت) تصمیم خود مبنی بر ماندن در توافق هسته‌ای با ایران یا خروج از آن را اعلام کند.
بخش هایی از خطبه های نماز جمعه مراکز استانی به شرح ذیل از سوی خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی گزارش شده است.

**بوشهر
نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه بوشهر گفت: امروز وزارت خزانه داری آمریکا بعنوان اتاق جنگ علیه ایران اسلامی به جنگ اقتصادی با ایران آمده است.
غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه های نماز جمعه افزود: تحریم اقتصادی ایران و تحریک کشورهای کم فهم منطقه مانند سعودی ها در برابر جمهوری اسلامی از سیاست های آمریکاست.
وی اظهار کرد: آمریکا برای اینکه در این راه هزینه نکند و حتی درآمد زایی نیز داشته باشد اقدام به فروش سلاح به کشورهای حوزه خلیج فارس مانند سعودی ها می کند.
صفایی بوشهری تاکید کرد: آمریکایی ها با برجام قصد مهار انقلاب و براندازی نظام جمهوری اسلامی را داشتند.

** ارومیه
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص جنگ اقتصادی غرب با ایران گفت: همدلی و وفاق اقتصادی در کنار اهتمام به حمایت از کالای ایرانی رمز پیروزی ملت و مسئولان ایران اسلامی مقابل این توطئه های آمریکاست.
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه های این هفته نمازجمعه ارومیه افزود: رهبر معظم انقلاب در سخنان اخیرشان، اتاق جنگ آمریکا را وزارت خزانه داری و اقتصاد این کشور معرفی کردند که این امر نشان دهنده جایگاه اقتصاد در برتری طلبی دولت های غربی است.
وی اضافه کرد: در این شرایط مردم ومسئولان آذربایجان غربی نیز باید با توجه ویژه به موضوع اقتصاد، حمایت از تولید داخلی را مدنظر قرار داده و با استفاده از کالای ایرانی اجازه سوء استفاده به دشمنان را ندهند.

** اردبیل
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: ایران هراسی آمریکا و چند دولت مستکبر اروپایی که ۴۰ سال است از سفره دولت های عربی نان می خورند، ره به جایی نبرده و محکوم به شکست است.
آیت الله سیدحسن عاملی در خطبه های این هفته نماز جمعه اردبیل افزود: یک دلیل ایجاد داعش دوشیدن دولت های عربی بود ، استکبار به خاطر عشق به دلار و نفت هم ایران هراسی می کند و هم چشم خود را بر جنایات عربستان و امارات و بحرین می بندد.
وی اظهار کرد: آنها تصمیم گرفته اند به هر قیمتی شده در منطقه بمانند ، نگرانی آنها این است که با همکاری مقاومت دولت سوریه سرزمین های باقیمانده را از دست تروریست ها بگیرد و عملا آمریکایی ها توجیهی برای ماندن در منطقه نداشته باشند.
او گفت: مسخره بازی های نتانیاهو در این هفته نیز برای ۲ مطلب بود، اول برای تشدید ایران هراسی تا کشورهای عربی را بیشتر بدوشند و دوم ایجاد محمل و توجیه برای ترامپ تا بتواند بدون سرزنش و محکومیت جهانی از برجام خارج شود.

**تبریز
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: نمایش مضحک و تبلیغاتی نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی بخشی از طرح ایجاد جنگ روانی علیه جمهوری اسلامی توسط مثلث آمریکا، رژیم سعودی و رژیم صهیونیستی بود.
حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه این هفته تبریز با اشاره به نمایش تبلیغاتی نخست وزیر رژیم صهیونیستی در هفته گذشته افزود: وی با نشان دادن قفسه ای از پرونده ها و یک مجموعه سی دی مدعی شد که براساس این اسناد جمهوری اسلامی به طور پنهانی در حال ساخت کلاهک هسته ای است.
وی اظهار کرد: تمامی این طراحی ها حکایت از این دارد که رژیم صهیونیستی از تمامی ظرفیت های تبلیغاتی و اطلاعاتی خود استفاده می کند تا به اهداف اصلی خود برای متحد کردن جامعه جهانی علیه جمهوری اسلامی ایران دست یابد.
خطیب جمعه تبریز یادآوری کرد: مسایلی که نخست وزیر رژیم صهیونیستی در نمایش خود با خواندن از روی کاغذ اعلام کرد هیچ کدام جدید نبود و همه آن ها در مذاکرات جمهوری اسلامی با ۵+۱ مطرح و حل شده بود.
حجت الاسلام آل هاشم ادامه داد: آژانس بین المللی انرژی اتمی به عنوان تنها مرجع رسیدگی به این موضوع از هنگام امضای توافق برجام تا کنون ۱۰ بار پایبندی جمهوری اسلامی به تعهداتش را تایید کرده است.
وی گفت: نمایش تبلیغاتی آن ها بیش از آن که برای متقاعد کردن جامعه جهانی به برخورد علیه جمهوری اسلامی طراحی شده باشد، دارای مصرف داخلی برای رژیم صهیونیستی است.
امام جمعه تبریز اظهار کرد: نخست وزیر رژیم صهیونیستی و حزب متبوعش در فضای سیاسی داخلی این رژیم جایگاه مناسبی ندارد و با انتقادهای فراوانی از سوی احزاب رقیب مواجه هستند.
حجت الاسلام آل هاشم افزود: نخست وزیر این رژیم تلاش می کند با این نمایش قدری از فشارهای داخلی بکاهد و خود را قهرمان مبارزه با جمهوری اسلامی ایران معرفی کند.
وی یادآوری کرد: این چنین اقدام ها حاکی از هم پیمانی آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی رژیم های عربی منطقه غرب آسیا به سرکردگی رژیم سعودی برای استفاده از هر حربه ای برای دشمنی با جمهوری اسلامی ایران است.
خطیب جمعه تبریز با اشاره به نزدیکی به موعد تصمیم گیری آمریکا در مورد برجام گفت: نمایش نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز در راستای این مساله و ایجاد زمینه لازم برای تصمیم گیری ترامپ علیه این توافق نامه اجرا شد.
حجت الاسلام آل هاشم افزود: جمهوری اسلامی ایران بنا بر دلایل انسانی و شرعی به ویژه فتوای صریح رهبر معظم انقلاب مبنی بر حرمت استفاده از سلاح های کشتارجمعی نیاز به چنین تجهیزاتی ندارد و این موضوع اثبات شده است.
وی یادآوری کرد: این اقدام های مذبوحانه و داستان سرایی ها هیچ خللی در عزم ملت ایران در تداوم راه انقلاب اسلامی و اراده این ملت ایجاد نمی کند.

**کرج
نماینده ولی فقیه دراستان البرز و امام جمعه کرج با اشاره به اینکه آمریکا به دنبال نقض برجام بوده گفت: افکار عمومی جهان به خوبی می داند که ایران اسلامی هیچ بدعهدی در برجام نداشته و تعهدات خود را
انجام داده است.
آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی درخطبه های نماز جمعه این هفته کرج افزود: درعین حال عزم مسئولان نظام اسلامی بر ممانعت از اضافه شدن یک کلمه به برجام معطوف شده است.
وی ادامه داد: کاخ سفید تلاش می کند به بهانه جلوگیری از آمریکا از برجام، ایران را به پذیرش تعهدات بیشتری
وادار کند.
آیت الله حسینی همدانی گفت: تمام تلاش آنها این است که بندهای دیگری را به برجام اضافه کنند تا سلطه بیشتری بر منطقه داشته و قدرت منطقه ای ایران را کم کنند.
خطیب جمعه کرج اظهار داشت: این وضعیتی است که آمریکا در منطقه در نظر گرفته تا برجام را نقض کند اما عزم مسئولان ایران اسلامی برآن است که یک کلمه به برجام اضافه نشود.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری، آمریکا از جنگ نظامی هراس دارد و به دنبال جنگ فرهنگی و اقتصادی است.
خطیب جمعه کرج ادامه داد: اکنون آمریکا جبهه را عوض کرده و در وزارت خزانه داری این کشور، معاونتی به نام اطلاعات مالی و تروریسم تشکیل شده که وظیفه اصلی آن ایجاد محدودیت های مالی علیه ایران است.
خطیب جمعه کرج با بیان اینکه هدف آمریکا از این گونه اقدامات از بین رفتن زیرساخت های اقتصادی در ایران است، افزود: این اقدام خصمانه دشمن را باید جدی گرفت.
آیت الله حسینی همدانی گفت: امروز صهیونیست ها نیز به جنگ زرگری روی آورده و با ترساندن مردم از قدرت هسته ای ایران، درصدد به راه انداختن جنگ در منطقه هستند.
امام جمعه کرج یاد آورشد: آمریکا ازپرچالش شدن منطقه خاورمیانه سود می برد و با پافشاری برخی از کشورها را تحریک می کند که وارد جنگ شوند.

**ایلام
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: گستاخی ها و تهدیدات رئیس جمهور آمریکا تاثیری بر ملت ایران ندارد و مردم انقلابی ایران در سایه رهنمودهای رهبری بر حقوق خود ایستادگی می کند.
حجت الاسلام والمسلمین محمدنقی لطفی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ایلام اظهار کرد: دستگاه دیپلماسی در برخورد سیاسی مقابل تهدیدهای رئیس جمهور آمریکا از موضع‌گیری انقلابی و شجاعانه رهبری انقلاب تبعیت کند، هرگونه برخورد انفعالی باعث می شود کشورهای غربی گستاخ تر شده و تهدیدات توخالی خود را بیشتر کنند، هرچند ملت ایران ترسی از این هجمه ها ندارد.
وی افزود: اگر موضع‌گیری‌ ها در تراز ملت بزرگ و شجاع و رهبری در سیاست خارجی به ویژه برخوردهای قلدرمابانه رئیس جمهور آمریکا انجام شود و در ابتدای اجرای برجام به محض کارشکنی و فقدان پایبندی به مفاد برجام انقلابی عمل می ‌ش،د حالا شاهد خروج از برجام بدون برد نبودیم.
خطیب جمعه ایلام گفت: آمریکایی‌ها و اروپائی‌ها فتنه جدیدی را شروع کرده‌اند و با تبلیغات سنگین خود در صدد اضافه کردن بندهای دیگری همچون موضوع موشکی و نفوذ منطقه ای ایران هستند که به هیچ وجه پذیرفتنی نیست و خط قرمز جمهوری اسلامی محسوب می شود.
حجت الاسلام لطفی یادآور شد: هدف اصلی مذاکرات هسته‌ای و برجام مسئله لغو تحریم‌ها بود، برجام نهایی شد و ولی تاکنون موارد متعددی از کارشکنی و خلف وعده مقامات آمریکایی را در طول ۲ سال گذشته شاهد هستیم و در زمان رئیس جمهور فعلی آمریکا نیز تحریم‌های دیگری اعمال شد و علاوه بر آن ایرانیان از ورود به آمریکا منع شدند.
خطیب جمعه ایلام گفت: اقتدار موشکی و قدرت نظامی مانع جنگ است و قدرت بازدارندگی دارد اگر در مورد موشک‌ها مذاکره کنیم و امتیاز دهیم خطر جنگ حتمی است.
حجت الاسلام والمسلمین لطفی تصریح کرد: اگر مسؤولان توان دفاعی خود را نادیده بگیرند و با باج‌دهی به آمریکا و کشورهای اروپایی به خاطر باقی ماندن آمریکا در برجام کوتاه بیایند قطعا زمینه تهاجم نظامی آمریکا را فراهم کرده‌اند.

** شهرکرد
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت: آمریکا با پایبند نبودن به برجام چهره اصلی خود را برای همگان رو کرد.
حجت الاسلام محمدعلی نکونام در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرکرد افزود: دشمن با فتنه های جدید به دنبال این است که میان مردم و مسئولان فاصله بیندازد تا بتواند نقشه هایش را در منطقه عملی سازد.

**اهواز
امام جمعه اهواز با اشاره به موضع گیری اخیر آمریکا نسبت به برجام گفت: ترفند و دسیسه های استکبار علیه ایران اسلامی هیچ گاه تغییر نمی‌کند لذا باید از خواب غفلت بیدار شویم.
آیت الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری در آیین سیاسی عبادی نماز جمعه این هفته اهواز بیان کرد: ترامپ ۱۲ ماه می میلادی (۲۲ اردیبهشت) را روز تعیین تکلیف نسبت به برجام اعلام و قرار است موضع خود در برابر برجام را مشخص ‌کند.
وی افزود:جمهوری اسلامی ایران نیز در صورت بد عهدی آمریکا و خروج از برجام ، از ان پی تی خارج ‌شده و دیگر هیچ محدودیتی برای گسترش فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای نخواهیم داشت.
وی با اشاره به وضع اقتصادی کشور تصریح کرد: بنیه اقتصاد مقاومتی را تقویت می‌کنیم و حمایت از کالای ایرانی را افزایش می‌دهیم طوری که با کالای ایرانی علاوه بر رفع نیاز داخلی بتوانیم بازار خارج را نیز اشباع کنیم.
آیت الله جزایری با اشاره به این که کشور از توان صادرات خوبی برخوردار است توضیح داد: کشورهای اطراف از کالاهای ما استقبال می‌کنند از این رو می‌توانیم بهترین مبادلات را با آن‌ها داشته باشیم.

**زنجان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: خروج آمریکا از برجام فرصت خوبی برای اجرای دقیق و تحقق هرچه سریعتر اهداف اقتصاد مقاومتی است.
حجت الاسلام علی خاتمی روز جمعه در خطبه های نماز جمعه زنجان بر خروج آمریکا از برجام اشاره کرد و افزود: کل نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، سیاستمداران، رئیسان و ملت با توجه به مصلحت همه باید یکصدا باشند.
وی تاکید کرد: خروج آمریکا از برجام بهترین فرصت برای اجرای دقیق پروژه اقتصاد مقاومتی در کشور است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: برای مقابله با آمریکا با ۱۵ کشور همسایه روابط اقتصادی و تجاری مطلوبی داریم و از سوی دیگر حداقل با ۲ ابرقدرت روسیه و چین روابط اقتصادی جدیدی تعریف کرده ایم و هر سه طرف بر این روابط پایبند هستند.
حجت الاسلام خاتمی با تاکید بر اینکه همه باید با مقاومت بیش از گذشته از خرید اجناس آمریکایی، انگلیسی و آلمانی خودداری کنیم، متذکر شد: باید بر روی خرید این اجناس وارداتی خط بکشیم.
وی با بیان اینکه سال ۸۲ بنا به ۲ دلیل مذاکره با دنیا را آغاز کردیم، اظهارکرد: با توجه به اینکه آمریکا ایران هراسی ایجاد کرده بود و ما دیگر نشان دادیم که ایران به دنبال ساخت بمب اتمی نیست و با آن مخالف است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با تاکید بر اینکه آمریکا هیچگاه کشوری قابل اعتماد نبوده است، گفت: هویت این کشور برای همگان مشخص و شناخته شده بوده بااینکه خود داوطلبانه برجام را قبول کرد و اما دوباره زیر بار تعهداتش نرفت.
حجت الاسلام خاتمی خاطرنشان کرد: سازمان بین الملی انرژی اتمی ۱۱ دفعه اقرار کرده که ایران نسبت به تعهدات بین المللی درباره برجام ثابت قدم بوده و این برای قانع کردن افکار عمومی دنیا کافی است.
وی، ضمن تبریک روز کارگر بر عموم این قشر زحمتکش تاکید کرد: سنگر جهاد تولید در عرصه های اقتصادی، کشاورزی و دیگر بخش ها بوده و رسیدن کشور به استقلال در این بخش ها نتیجه تلاش این افراد است.

**زاهدان
امام جمعه موقت زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان گفت: خروج آمریکا از برجام به نفع ایران است و سبب تقویت اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی می شود.
حجت الاسلام احمد راهداری در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نمازجمعه زاهدان با اشاره به اقدام اخیر نخست وزیر رژیم صهیونیستی اظهار داشت: اخیرا نتانیاهو فیلمی را با مضمون ساختن بمب توسط ایران و کلاه گذاشتن برسر اجلاس ۵+۱ به دنیا نشان داد.
وی افزود: نشان دادن حق به جانبی ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مساله تصمیم گیری برای برجام، هم صدا کردن اروپا با ترامپ و رفع شدن نگرانی رژیم صهیونیستی و عربستان از قدرت ایران مهمترین اهداف نتانیاهو از پخش این فیلم بوده است.
وی ادامه داد: مسئولان ارشد نظام جمهوری اسلامی وظیفه دارند در سایه صحبت های رهبر معظم انقلاب تصمیم یکسانی را در این رابطه به دنیا مخابره کنند.
خطیب جمعه زاهدان تصریح کرد: خروج آمریکا از برجام به نفع ایران اسلام است و سبب تقویت اقتصاد مقاومتی و تکیه بر تولید داخل می شود و در این شرایط باید ایران همکاری های اقتصادی خود را با کشورهای همسایه بیشتر کند.
حجت الاسلام راهداری افزود: لازم است کاهش واردات از کشورهای اروپایی به مثل آلمان، انگلیس و فرانسه و تشکیل بلوک های جدید اقتصادی در منطقه در دستورکار قرار گیرد.

**شیراز
امام جمعه موقت شیراز با اشاره به تهدید اخیر رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر خروج از برجام گفت: اگر ترامپ تهدید خود را عملی کند و از برجام خارج شود این اقدام موجب از بین رفتن اعتبار آمریکا و غرب خواهد شد.
حجت الاسلام محمد حسن مرادی در خطبه های نماز جمعه ۱۴ فروردین ۹۷ شیراز افزود:ایران با خروج آمریکا از برجام دو گزینه خروج از ان پی تی و یا بازگشت به دوران پیش از برجام و از سرگیری غنی سازی را پیش رو خواهد داشت.
وی ادامه داد: دلیل اینکه ماکرون رئیس جمهوری فرانسه و مرکل صدراعظم آلمان در روزهای اخیر به دنبال رایزنی با ترامپ برای عدم خروج از برجام هستند برای حفظ منافع ملت ایران نیست بلکه می دانند با خروج آمریکا از برجام کشورهای آنها نیز در دنیا بی اعتبار خواهند شد.
مرادی بر عدم اعتماد مردم و مسئولان ایران به آمریکا و کشورهای غرب تاکید و بیان کرد: باید به منابع عظیم داخلی اتکا کرد و در کنار آن روابط ایران را با کشورهای دنیا خصوصا کشورهای منطقه گسترش داد.
وی اضافه کرد:در حال حاضر تجارت ایران با عراق به ۲۰ میلیارد دلار در سال افزایش پیدا کرده که این کار بسیار ارزشمندی است و باید این الگو به ارتباط با کشورهای همسایه دیگر نیز گسترش پیدا کند.

** قزوین
امام جمعه موقت قزوین با یادآوری اظهار نظر اخیر وزیر امور خارجه گفت: موضعگیری های روشنگرانه مسئولان نظام در مقابل استکبار جهانی و تصمیم گیری در خصوص برجام مورد حمایت مردمی قرار می گیرد.
حجت الاسلام والمسلمین علی قابل در خطبه های نماز جمعه قروین، موضعگیری وزیر امورخارجه در خصوص برجام را روشنگرانه توصیف کرد و افزود: این نوع مقابله ها و تصمیم گیری ها ارزشمند است و هر کس در مقابل استکبار بایستد از او حمایت خواهیم کرد.
وی اظهار کرد:در حال حاضر دشمن از نفوذ ایران در منطقه نگران است و احساس خطر می کند این در حالی است که کشور ایران به منطقه لشگر کشی نکرده بلکه بیان صادق ایران عامل نفوذش در منطقه است .
حجت الاسلام والمسلمین قابل بیان کرد: ملت ایران باید هوشیار باشد و بداند که حضورش در میادین های مختلف وحشت را در دل دشمنان انداخته و باید قدر دان این نعمت باشیم .
وی ادامه داد: اتحادیه اروپا امروز سناریوی محدودیت موشک های ایرانی را در دست اجرا دارد تا ملت ایران بترسد و نفوذش در منطقه برچیده شود،غافل از اینکه ملت ها عاشق حقیقت هستند.
امام جمعه موقت قزوین خاطر نشان کرد: روزنامه های اسرائیل به این موضوع که ملت ایران در اوج تحریم ها عظمت بیشتری کسب کرده ،اعتراف کرده اند .

** کرمان
نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان با اشاره به تهدیدهای آمریکا برای خروج از برجام گفت: غربی ها انسجام ملی ما را نشانه گرفته اند و انسجام کشور حول محور ولایت فقیه و منافع ملی روش مقابله با دشمن است.
حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر کرمان افزود: در موضوع برجام، واقعیت ها یکی بعد از دیگری خود را فراتر از تحلیل ها نشان داده است.
وی تصریح کرد: غربی ها و در راس آنها آمریکایی ها به صورت جدی دنبال این هستند که جمهوری اسلامی ایران را تا مرز براندازی پیش ببرند و یا آن را مهار کنند، اما ما باید با بصیرت و هوشمندی توطئه های آنها را خنثی کنیم.
خطیب جمعه کرمان با بیان اینکه غربی ها دنبال چالش ما در انسجام ملی هستند تاکید کرد: همه باید منافع ملی را بر منافع گروهی، شهری و منطقه ای ترجیح دهیم و اگر منافع ملی اولویت نباشد، انسجام خود را از دست می دهیم.
وی تاکید کرد: اگر آمریکا از برجام خارج شود مطمئن باشد که جمهوری اسلامی بهترین تصمیم را می گیرد.

** یاسوج
امام جمعه یاسوج گفت: ماندن یا خروج آمریکا از توافقنامه برجام هیچ تفاوتی برای کشور و ملت ایران ندارد زیرا بدعهدی آمریکایی ها اثبات شده است.
حجت الاسلام و المسلمین سید علی اصغر حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته یاسوج اظهار داشت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرده که ۱۲ ماه می مصادف با ۲۲ اردیبهشت امسال در مورد ماندن یا خروج آمریکا از توافقنامه برجام تصمیم می گیرد.
وی افزود: برخی دولتمردان اروپایی از جمله صدراعظم آلمان و رئیس جمهور فرانسه نیز تحرکاتی نشان داده و درصدد قانع کردن مسئولان اجرایی ایران برای انجام مذاکرات جدید و مکمل برجام به ویژه در مورد قدرت دفاعی و تسلیحات موشکی هستند.
امام جمعه یاسوج بیان کرد: آمریکا و کشورهای اروپایی هیچ کدام به تعهدات خود در زمینه توافقنامه برجام عمل نکردند در حالی که پایبندی ایران به برجام توسط مسئولان آژانس بین المللی انرژی اتمی تأیید و بارها اعلام شده است.
حجت الاسلام و المسلمین حسینی عنوان کرد: دولتمردان آمریکا و کشورهای اروپایی این نکته مهم را به خوبی بدانند که ایران درباره توافقنامه برجام، قدرت دفاعی یا تسلیحات موشکی خود با هیچ کشوری و در هیچ نقطه ای از دنیا مذاکره نخواهد کرد.
وی ابراز داشت: ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس مورد هجوم کشورهای مختلف دنیا قرار گرفت و از مواد شیمیایی نیز علیه مردم بی دفاع ایران استفاده شد اما هیچ یک از سازمان های بین المللی واکنش نشان ندادند.
امام جمعه یاسوج گفت: آمریکا و متحدانش به عنوان طرفداران دروغین حقوق بشر گروهک تروریستی و تکفیری داعش را به وجود آورده و از آنان حمایت همه جانبه کردند.
حجت الاسلام و المسلمین حسینی اظهار داشت: پس از شکست داعش در عراق و سوریه توسط محور مقاومت سه کشور آمریکا، فرانسه و انگلیس اقدام به بمباران سوریه با هدف مبارزه با تروریسم کردند اما مردم دنیا فهمیدند که دروغی بی پایه و اساس است.
وی افزود: دشمنان در چهار دهه اخیر از هر ترفندی برای ضربه زدن به نظام و انقلاب استفاده کرده اند اما موفق نشدند و هم اینک نیز ایران اسلامی در تمامی زمینه ها قدرتمند است و پله های پیشرفت و ترقی را یکی پس از دیگری می پیماید.
حجت الاسلام و المسلمین حسینی بیان کرد: آمریکا و متحدانش در یک توطئه جدید به دنبال ترویج ایران هراسی بین کشورهای عربی حوزه خلیج فارس هستند به طوری که دولتمردان عربستان سعودی به تازگی اعلام کرده اند خطر ایران در منطقه خاورمیانه از رژیم صهیونیستی بیشتر است.

**رشت
نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت به قابل اعتماد نبودن آمریکا اشاره کرد و گفت: سردمداران آمریکا در بحث برجام ثابت کردند قابل اعتماد نیستند و این موضوعی است که مردم ، دولت و رهبر فرزانه انقلاب نسبت به آن آگاه بوده و هستند.
آیت الله رسول فلاحتی افزود: سردمداران آمریکا و نظام سلطه به گونه ای عمل کرده اند که برخی دولت های اروپایی نیز به غیر قابل اعتماد بودن آنها اذعان دارند.

**خرم آباد
نماینده ولی فقیه در استان لرستان گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران امروز به کشوری قدرتمند و تاثیرگذار در منطقه تبدیل شده است تا جایی که تمام مدعیان قدرت در برابر نظام جمهوری اسلامی احساس ضعف می کنند.
آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه های نماز جمعه این هفته که در محل مصلی الغدیر خرم آباد برگزار شد، افزود: رژیم صهیونیستی که زمانی ادعای قدرت و شوکت در دنیا داشت امروز به تار عنکبوتی تبدیل شده که با کوچکترین ضربه ای نابود می شود.
وی با بیان اینکه شاهد نابودی تدریجی رژیم صهیونیستی هستیم، گفت: رژیم آل سعود که خودش را تعیین کننده سیاست های کشورهای اسلامی می دانست امروز آنقدر ضعیف شده که با ذلت به سمت اسرائیل می رود و به گاوی شیرده برای آمریکا تبدیل شده است.
امام جمعه خرم آباد افزود: آمریکا که زمانی خود را به عنوان یک ابرقدرت بزرگ در دنیا می دانست امروز به جایی رسیده است که نهایت تلاش خود را برای تشکیل ائتلافی ضد ایرانی بکار می گیرد.
وی با بیان اینکه سیاست های آمریکا در برابر ایران اسلامی شکست خورده است، اظهار کرد: آمریکا در برابر ایران احساس ضعف می کند و هر روز برای اقدامی جدید علی ایران بهانه تراشی می کند.
آیت الله میرعمادی افزود: باید قدر عظمت نظام جمهوری اسلامی ایران را بدانیم زیرا این اقتدار را مدیون خون شهدا و درایت مقام معظم رهبری هستیم.

**استان مرکزی
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: تکیه بر داشته های علمی، نیروی انسانی ماهر ، توان تخصصی و سرمایه های داخلی کلید رفع مشکلات و دستیابی به توسعه و پیشرفت کشور است.
آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز جمعه این هفته اراک در مصلی بیت المقدس این شهر، افزود: برجام این تجربه را برای کشور به همراه داشت که تنها باید بر همت و سرمایه های داخلی تکیه کرد و رشد و پویایی اقتصاد درون زا کشور را به سرمنزل مقصود می رساند.
وی ادامه داد: آمریکا با زورگویی نمی تواند پیمان بین المللی را زیر پا بگذارد چرا که جهان شاهد شکل گیری و روند برجام و تعهدات آن بوده است.
امام جمعه اراک خاطر نشان کرد: خروج احتمالی آمریکا از این پیمان بین المللی برای همیشه چهره سیاه این کشور را به جهانیان و مردم ایران نشان می دهد.
آیت الله دری نجف آبادی گفت: آمریکا در طول ۲ سال گذشته اقدامی در راستای برجام انجام نداده و جمهوری اسلامی ایران از این کشور خیری ندیده است.

** یزد
امام جمعه موقت یزد گفت: خروج آمریکا از برجام نه تنها هیچ سودی برای آنها ندارد که در عمل، بد عهدی دشمنان و همچنین اقتدار ملت و کشور ایران اسلامی را در منظر جهانیان به خوبی نشان می دهد.
آیت الله ‘سیدمحمدرضا مدرسی’ در خطبه های نمازجمعه این هفته یزد با اشاره به اینکه آمریکایی ها مرتب در هفته های اخیر تهدید به خروج از برجام کردند افزود: خروج آنها اگر هم اتفاق بیفتد ماهیت آمریکا و حامیان او را در جهان به خوبی نشان می دهد.
وی با اشاره به اینکه بسیاری از فعالیت های آمریکایی ها در خصوص برجام، ظاهری و تبلیغاتی است ادامه داد: قطعا دولت و ملت شجاع ایران در صورت خروج آمریکا از برجام دست بسته نیست و دارای برنامه و موضوع گیری اصولی است.
عضو فقهای شورای نگهبان تصریح کرد: ماندن و یا خروج آمریکایی ها از برجام هر دو به نفع ملت و کشور ماست و نشان دهنده حقانیت ، عظمت و اقتدار ایران اسلامی است که وظایف خود را انجام می دهد و تسلیم استکبار نمی شود.
مدرسی گفت: خروج آمریکا از برجام دست دولت و ملت ما را در این قضیه مهم آزاد و باز می گذارد تا بر اساس منافع ، مصالح و دور اندیشی تصمیم بگیرد و با عزت و حمکت به ماموریت های انقلابی و اسلامی خود ادامه دهد.
۱۵۹۶انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید