خانه / دسته‌بندی نشده / تراز دریاچه ارومیه ۷۸ سانتی متر افزایش یافت

تراز دریاچه ارومیه ۷۸ سانتی متر افزایش یافتفرهاد سرخوش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه ستاد احیای دریاچه ارومیه در سال ۱۳۹۴ آغاز به کار کرد، افزود: شهریور سال ۱۳۹۴ تراز دریاچه ارومیه یک هزار و ۲۷۰ متر و هشت سانتی متر بود که کمترین تراز ثبت شده تا به امروز بوده است.
وی با بیان اینکه قبل از تشکیل این ستاد، سالانه به طور متوسط تراز دریاچه ارومیه ۷۰ سانتی متر کاهش می یافت، بیان کرد: عملکرد دولت تدبیر و امید برای احیای این دریاچه مانع از ادامه روند خشک شدن آن شده است.
رئیس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه این ستاد نقش هماهنگی برای اجرای طرح های احیا دارد، اضافه کرد: اعتبار اختصاص یافته به این ستاد برای اتمام طرح های احیای دریاچه ارومیه در اختیار دستگاه های مرتبط از جمله شرکت آب منطقه ای، جهاد کشاورزی، اداره کل محیط زیست و اداره کل منابع طبیعی قرار می گیرد.
وی با اعلام اینکه حوضه آبریز دریاچه ارومیه توسط ۲۱ رودخانه دائمی و ۳۹ رودخانه دوره ای سیراب می شود، گفت: دریاچه ارومیه حوزه آبی بسته است که آب آن از محل بارش مستقیم و روان آب ورودی از آب راهه ها و رودخانه ها تامین می شود.
سرخوش گفت: ستاد احیای دریاچه ارومیه در گام نخست، مطالعاتی برای احیای این دریاچه آغاز کرد و در سریع ترین زمان ممکن طرح های ۴۴ گانه نهایی برای احیای دریاچه را در دستور کار قرار داد.
به گزارش ایرنا، دریاچه ارومیه در قالب طرح احیای دریاچه ارومیه قرار است ظرف مدت ۱۰ سال به تراز اکولوژیک خود برسد؛ این دریاچه از اواسط دهه ۱۳۸۰ خورشیدی شروع به خشک شدن کرد و بنا بر آمار بین المللی تا سال ۲۰۱۵ میلادی حدود ۸۰ درصد از گستره آن خشک شد.
۳۲۱۴/۳۰۷۲انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید