خانه / دسته‌بندی نشده / تذکر نوری به شهردار تهران برای ضرورت تعیین تکلیف ساختمان روزنامه اطلاعات

تذکر نوری به شهردار تهران برای ضرورت تعیین تکلیف ساختمان روزنامه اطلاعات

به گزارش ایسنا، زهرا صدراعظم نوری در دویست و پنجاه و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری خطاب به شهردار تهران گفت: در شرایط فعلی که با رکود اقتصادی مواجه هستیم و مشکلات عدیده‌ای نیز وجود دارد و هزینه‌های شهرداری به قوت خود باقی است، باید از منابع در اختیار حداکثر استفاده را کرد. بعضا در شهرداری منابعی وجود دارد که ارزش سرشاری دارد اما سالهاست که بلاتکلیف مانده که از جمله می‌توان به ساختمان روزنامه اطلاعات اشاره کرد. 

وی افزود: این ساختمان ارزش قابل توجه مادی دارد و از بعد معنوی نیز سابقه و تاریخچه‌ای پشت آن است و اینگونه بلاتکلیف ماندن آن طی چند سال و تلف شدن این سرمایه اقدام درستی نیست. در این شرایط یا باید از ساختمان بهره‌برداری شود و یا درصورت‌عدم نیاز، باید آن را واگذار کرد.

وی تاکید کرد: در تاریخ ۲۲ شهریور ۹۹ از ساختمان خیام به منظور بررسی اقدامات صورت گرفته در این ملک بازدید کردم. این ملک مشتمل بر دو ساختمان اصلی با مساحت حدودی ۲۲ هزار متر مربع در دو طبقه زیر زمین و ۸ طبقه روی همکف و ساختمان جدید الاحداث با مساحت حدودی ۳۰ هزار متر مربع در ۵ طبقه زیر زمین با کاربری پارکینگ و ۹ طبقه روی همکف با زیربنای حدودا ۲۰ هزار مترمربع با کاربری اداری است. 

نوری افزود: تهیه طرح مطالعات و عملیاتی ساختمان جدید همزمان با بهسازی و بازسازی روزنامه اطلاعات از بهار سال ۹۳ آغاز و تا بهار سال ۹۶ با مدیریت معاونت فنی و عمرانی با پیشرفت فیزیکی بیش از ۹۷ درصد ادامه داشت و به دلیل مشکلات مالی و حقوقی پروژه متوقف شد.

به گفته وی، طرح معماری ابتدایی ساختمان برای استقرار سه معاونت شهرسازی و معماری، خدمات شهری و محیط زیست و توسعه منابع انسانی و همچنین سازمان بازرسی با ظرفیت حدود هزار نفر در نظر گرفته شد که علی رغم وجود نقشه‌های جانمایی مصوب به دلیل شروع عملیات ساختمانی اجرائی جدید موضوع بلاتکلیف و متوقف ماند. 

وی ادامه داد: در سال ۹۸ معاونت عمرانی بودجه ۸۰ میلیارد تومانی برای اجرای اقدامات عمرانی باقی مانده پیش بینی کرده است که در سال جاری این رقم به ۱۶۰ میلیارد تومان رسیده است. سازمان فاوا نیز دو میلیارد پیش بینی تجهیزات داشته است که این رقم در سال جاری به ۴ میلیارد رسیده است. 

رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران تاکید کرد: بنابراین به منظور رفع نواقص باقی مانده و رفع عملیات موجود حدود ۶ ماه زمان و ۴۲ میلیارد تومان بودجه لازم است و اگر در شرایط فعلی بخواهد مورد بازنگری قرار گیرد نیازمند ۱۸ ماه زمان و ۱۶۰ میلیارد تومان بودجه است. لذا با توجه به ارزشمند بودن این ساختمان و جلوگیری از اتلاف سرمایه وهزینه‌های زیاد صورت گرفته و کسری منابع لازم به شهرداری تهران تذکر می‌دهم تا با قید فوریت نسبت به تعیین تکلیف پروژه اقدام و ضمن ارائه گزارش به شورای شهر تهران از اتلاف منابع جلوگیری کند.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

اجرای مجدد طرح ترافیک از شنبه در پایتخت

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری شهر، براساس اعلام معاونت حمل و نقل …

پاسخی بگذارید