خانه / دسته‌بندی نشده / تداوم آلودگی هوای پایتخت برای گروه های حساس

تداوم آلودگی هوای پایتخت برای گروه های حساس

به گزارش ایسنا، بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، صبح روز دوشنبه ( ۱۲ آبان ماه) با سکون جو طی ساعات گذشته همراه با آغاز تردد خودروها و افزایش غلظت ذرات معلق، در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است.

همچنین در طی روز با کاهش نسبی پایداری تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد، با این‌حال در شامگاه دوشنبه با افزایش ترافیک و درنتیجه تجمع ذرات معلق، انتظار می‌رود کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

براسس این گزارش، تضعیف پایداری جوی و افزایش نسبی تندی باد تا نخستین ساعات روز سه‌شنبه (۱۳ آبان ماه) تا حدودی سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد و با کاهش تردد خودروها در روز تعطیل، پیش‌بینی می‌شود در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل‌ قبول قرار بگیرد.

در طی روز با رشد ناپایداری جوی و گاهی رشد ابر در برخی ساعات بعدازظهر احتمال می‌رود از غلظت آلاینده‌ها کاسته شود. در اواخر وقت سه‌شنبه نیز با افزایش غلظت ذرات معلق ناشی از ترافیک شبانگاهی، کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» و کیفیت هوا با میانگین ۹۴ قابل قبول بود. آلاینده شاخص هم‌اکنون نیز «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۰۱ است اما کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

ویدئو / اعلام «وضعیت ویژۀ کرونایی» در خوزستان

جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا بعدازظهر سه‌شنبه (۱۲ اسفند) در وزارت کشور …

پاسخی بگذارید