خانه / دسته‌بندی نشده / تخلیه اسکله شرقی دریاچه شهدای خلیج فارس/ محدود شرقی دریاچه با حضور تیم‌های غواص لایروبی می‌شود

تخلیه اسکله شرقی دریاچه شهدای خلیج فارس/ محدود شرقی دریاچه با حضور تیم‌های غواص لایروبی می‌شود

به گزارش ایسنا، فریدون رضوی کیا با اشاره به تخلیه اسکله شرقی دریاچه شهدای خلیج فارس اظهار کرد: شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران در سال ۱۳۹۶ در قالب یک قرارداد، بهره‌برداری از اسکله شرقی دریاچه شهدای خلیج فارس را به بخش خصوصی واگذار می‌کند.

وی ادامه داد: بهره‌بردار اسکله به دلیل عدم رعایت مفاد قراردادی و فقدان گواهینامه استاندارد برای برخی شناورها چندین اخطار قراردادی دریافت می‌کند.

مدیرعامل شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران با بیان اینکه در همان زمان یک فروند شناور تفریحی بهره‌بردار به دلیل عدم رعایت مسائل ایمنی و فقدان گواهینامه استاندارد در دریاچه غرق می‌شود، اضافه کرد: به دنبال این اتفاق از فعالیت بهره‌بردار ممانعت و فسخ قرارداد در آذر ماه سال ۱۳۹۷ به او اعلام شد.

رضوی کیا با اشاره به اینکه از آذرماه سال ۱۳۹۷ پرونده به کمیسیون هیأت حل اختلاف ماده ۳۸ آیین‌نامه معاملات شهرداری ارجاع و موضوع به کارشناس رسمی دادگستری برای تعیین میزان خسارت سپرده می‌شود، اظهارکرد: همزمان شرکت مهندسی مشاور ساخت دریاچه و شرکت مهندسی مدیر طرح دریاچه اعلام می‌کنند شیشه‌های شکسته شده شناور غرق شده به لایه ژئوتکستایل کف دریاچه آسیب وارد کرده است اما بهره‌بردار اسکله اقدام مناسبی برای جبران خسارت‌های وارده و ترمیم لایه آسیب‌دیده انجام نمی‌دهد.

وی ادامه داد: در دوره اخیر مدیریتی شرکت بالاخره پس از ۲۹ ماه (دو سال و پنج ماه) از زمان فسخ قرارداد با پیگیری مدیریت حقوقی و قراردادهای شرکت، حکم تأیید فسخ و تخلیه اسکله شرقی دریاچه از کمیسیون ماده ۳۸ اخذ و با رأی دادیار اجرای احکام مجتمع قضایی کارکنان دولت حکم تخلیه هفته گذشته اجرا می‌شود.

رضوی کیا اضافه کرد: هم‌اکنون تیم غواصی طرف قرارداد شرکت عمرانی کارکنان مشغول لایروبی و جمع‌آوری اشیای غرق شده در محدوده اسکله شرقی دریاچه است تا پس از خروج اشیای غرق شده از کف دریاچه، کلیه قلوه‌سنگ‌های کف دریاچه در محدوده‌ای که شیشه‌های شکسته داخل قلوه‌سنگ‌ها وجود دارد و محدوده‌ای که ژئوتکستایل آن آسیب دیده (به متراژ ۱۰۰ متر مربع) جمع‌آوری شود تا به لایه آب‌بندی دریاچه آسیبی وارد نشود.

مدیرعامل شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران تاکید کرد: به دلیل خاصیت ژئوتکستایل و احتمال نفوذ شیشه‌های شکسته داخل آن، ژئوتکستایل محدوده‌ای که شیشه‌خرده وجود دارد، برداشته خواهد شد و پس از بررسی‌های کارشناسی و بازدید نمایندگان شرکت مهندسی مشاور پهنه آبی مجموعه از کف دریاچه برای اطمینان از عدم آسیب به لایه ژئو ممبران «لایه جدیدی از ژئوتکستایل روی سطح ژئوممبران (عایق) کف دریاچه نصب می‌شود به نحوی که لایه‌های جدید حداقل یک متر با ژئو تکستایل اطراف خود همپوشانی داشته باشند» و در نهایت با قلوه‌سنگ‌های رودخانه ای گرد گوشه و تمیز (عاری از خاک) محدوده مورد نظر به مساحت ۱۰۰ متر مربع پوشانده خواهد شد و اسکله شرقی برای واگذاری به بهره بردار جدید آماده خواهد شد.

بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران، مجموعه فرهنگی، گردشگری دریاچه شهدای خلیج فارس به عنوان یکی از قطب های گردشگری شهری کلانشهر تهران در منطقه ۲۲ واقع شده و شامل ۱۳۰ هکتار پهنه آبی و ۱۲۰ هکتار پهنه خشکی و سالانه میزبان ۸ میلیون نفر از گردشگران است.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

برگزاری پایگاه مشاوره حقوقی به مناسبت هفته قوه قضاییه در متروی تهران

به گزارش ایسنا،‌ پایگاه مشاور حقوقی به همت معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری …

پاسخی بگذارید