خانه / دسته‌بندی نشده / تخصیص ۴۲ هزار میلیارد تومان بودجه به وزارت آموزش و پرورش

تخصیص ۴۲ هزار میلیارد تومان بودجه به وزارت آموزش و پرورشبه گزارش ایرنا، یوسف نجفی روز شنبه در آیین افتتاح باشگاه فرهنگیان اهر افزود: امسال رقم بودجه ای که به وزارت آموزش و پرورش تخصیص یافت، در مقایسه با بودجه سال گذشته ۹ هزار میلیاد تومان افزایش داشت.
وی از افزایش سرانه دانش آموزی در سال آینده خبر داد و اظهار کرد: قرار است تا سرانه دانش آموزی در مناطق کمتر توسعه یافته کشور ۸ هزار تومان افزایش یابد.
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی نیز در این آئین گفت: در دهه فجر امسال ۵۰ پروژه عمرانی، آموزشی توسط آموزش و پرورش استان با هزینه ۳۵ میلیارد تومان افتتاح شده است.
جعفر پاشایی، افزود: وظیفه ما تکریم شان معلمان بوده و هر اندازه به فرهنگیان خدمت کنیم باز بدهکار فداکاری و تلاش آنان هستیم.
امام جمعه اهر نیز گفت: فرهنگیان قشر مولد جامعه بوده و حق بزرگی بر گردن تمام افراد جامعه دارند.
آیت الله جواد حاجی زاده افزود: معلمان نقش حساسی در سرنوشت کشور برعهده دارند و سرنوشت کشور به دانش و بینش و آگاهی آنان وابسته است.
وی اظهار کرد: معلمان منادیان فرهنگ و تمدن ایران اسلامی و مبلغان طریق الهی هستند.
رئیس اداره آموزش و پرورش اهر نیز در این آئین گفت: اغلب مدارس این شهرستان در جریان زلزله سال ۹۱ منطقه ارسباران تخریب ‌شده بود که اکنون در سطح روستاها، مدارس ۳۵ روستای این شهرستان به‌صورت کانکس بوده و در شهر اهر ۱۰ مدرسه نیازمند بازسازی است.
جعفر شجاعی افزود: ضروری است که برای خارج شدن مدارس از شکل دو نوبتی ، مدارس تخریبی اهر بازسازی شود و در این زمینه نیاز به کمک خیران مدرسه ساز و اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس داریم.
وی اظهار کرد: تامین ۵۰۰ صندلی برای دانش آموزان، تجهیزات آزمایشگاهی و هوشمند سازی مدارس از نیازهای آموزش و پرورش این شهرستان است.
فاز نخست باشگاه فرهنگیان شهرستان اهر با زیربنایی یک هزار و ۸۰۰ مترمربع در سه طبقه و با اعتباری بیش از ۳۰ میلیارد ریال افتتاح شد.
در این ائین از سوی معاون پارلمانی وزیر آموزش و پرورش و مسئولان شهرستان اهر از جعفر پاشایی مدیرکل آموزش و پرورش استان در راستای اقدام های انجام شده در حوزه آموزش و پرورش قدردانی شد.
خبرنگار: رضا بالاگر ** تنظیم کننده: پرویز بابائی ** انتشاردهنده: عزیزی راد
۷۲۲۵/۸۰۲۳/۵۱۸انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید