خانه / دسته‌بندی نشده / تخریب حریم ولایت به عنوان محور وحدت ایران اسلامی هدف اصلی دشمنان است

تخریب حریم ولایت به عنوان محور وحدت ایران اسلامی هدف اصلی دشمنان استبه گزارش ایرنا، سید احمد خاتمی روز پنجشنبه در کنگره ۶ هزار و ۲۰۰ شهید شهرستان اراک در مصلی بیت المقدس این شهر، افزود: مکتب انقلاب اسلامی از سوی امام راحل بر اساس ولایت فقیه شکل گرفت و تداوم انقلاب نیز در گرو حفظ این جایگاه مقدس است.
وی ادامه داد: امت اسلامی باید بداند که دشمنان نظام، جایگاه ولایت فقیه را به عنوان محور اتحاد ملی ایرانیان نشانه رفته اند و تنها راه مقابله با این توطئه، پشتیبانی و حمایت آشکار از ولایت فقیه و شخص رهبر معظم انقلاب است.
عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت تهران بیان کرد: دشمنان نظام اسلامی به خوبی از نقش برجسته ولایت فقیه و تسلط رهبر معظم انقلاب بر مسائل بین المللی و اداره امور کشور آگاهی دارند و به خوبی می دانند در صورت نبود معظم له، هیچ کس توان اداره کشور را ندارد.
وی تصریح کرد: دشمنان با آگاهی کامل کمر به تخریب جایگاه ولایت بسته اند و به فضل الهی تا کنون مردم ولایتمدار ایران اسلامی با حضور خود در تمام صحنه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، پشتیبانی خود را از ولایت نشان داده اند.
آیت الله خاتمی اضافه کرد: هر چه دشمن تلاش می کند تا جایگاه ولایت را مورد هجمه قرار دهد، عشق و علاقه مردم نسبت به این این جایگاه مقدس بیشتر می شود و این مهم، محاسبات دشمنان را بر هم زده است.
آیت الله خاتمی، تخریب جایگاه دین مبین اسلام در جامعه ایران اسلامی را از توطئه های دیگر دشمنان دانست و گفت: دشمنان نظام اسلامی به خوبی می دانند که مبدا انقلاب اسلامی مساجد، معارف و سخنرانی های دینی و مذهبی بود و به همین دلیل تخریب جایگاه مسجد و دیگر مراکز دینی را در دستور کار خود قرار داده اند.
وی اضافه کرد: در جریان ناآرامی های اخیر کشور، به تعدای از منازل ائمه جمعه، حوزه علمیه و چندین مسجد و حسینیه از سوی فریب خوردگان کشور خسارت وارد شد و این مهم بیانگر بغض و کینه سلطنت طلبان، منافقان و استکبار جهانی از جریان اسلامی ناب محمدی (ص) است.
عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه برخی از افراد ائمه جمعه را وابسته به احزاب سیاسی دانسته اند، بیان کرد: تنها مرجع و الگوی ائمه جمعه در سراسر کشور مقام معظم رهبری است و این قشر از جامعه به هیچ جناح و گروه سیاسی خاصی وابستگی ندارند.
وی اضافه کرد: تریبون نماز جمعه فرصت تبلیغ اسلام ناب محمدی (ص) و جایگاه مقدس ولایت فقیه است و هیچ کس حق ندارد بر اساس مصالح شخصی و گروهی پشت تریبون نماز جمعه قرار بگیرد.
آیت الله خاتمی تخریب جایگاه روحانیت را یکی دیگر از توطئه های دشمنان انقلاب دانست و گفت: در جریان پیروزی انقلاب اسلامی اقشار مختلف مردم نقش آفرینی کردند اما پیش قراول تظاهرات و نهضت انقلاب اسلامی روحانیت بود و به همین دلیل دشمن تخریب روحانیت و ایجاد فاصله بین این قشر از جامعه با مردم و به خصوص جوانان را در دستور کار قرار داده است.
وی یادآوری کرد: در جریان تقدیم بودجه سال آینده دولت به مجلس شورای اسلامی بسیاری از افراد اعتبار تخصیص یافته به حوزه های علمیه را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی منعکس کردند و مردم را نسبت به این مهم تحریک کردند، در صورتی که همه هزینه های حوزه های علمیه از سهم امام و مردم تامین می شود و بودجه دولتی در راستای پوشش بیمه و حقوق شهروندی طلاب است.
عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت تهران گفت: دشمنان نظام اسلامی تلاش می کنند تا جریان های دین ستیزی و آزادی ستیزی رژیم شاهنشاهی به دست فراموشی سپرده شود و جوانان امروز نسبت به جنایت های ۵۷ ساله رژیم پهلوی آگاهی نداشته باشند.
آیت الله خاتمی اضافه کرد: کشف حجاب، مبارزه با روحانیت و جلوگیری از برپایی آیین های عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع) از مهمترین جنایت های رژیم پهلوی است که مردم و به خصوص جوانان باید نسبت به آنها آگاهی داشته باشند.
وی افزود: در جریان انتخابات در رژیم سلطنتی سابق، ساواک اسامی داوطلبان را به نخست وزیر ارائه می کرد و در نهایت شاه تصمیم می گرفت که چه کسانی باید در انتخابات شرکت کنند اما امروز هم داوطلبان و هم مردم به صورت آزادانه در انتخابات شرکت می کنند و مردم باید شکرگزار این نعمت های الهی باشند.
عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت تهران نا امید کردن مردم از ادامه مسیر انقلاب اسلامی را از دیگر توطئه های دشمنان دانست و گفت: دشمنان با سیاه نمایی مسائل و مشکلات کشور را بزرگ جلوه می دهند تا اقشار مختلف مردم به خصوص جوانان و نوجوانان انگیزه زندگی در کشور را از دست بدهند.
وی اظهار کرد: مردم ولایتمدار ایران اسلامی باید بدانند که همه برنامه ها و تمهیدات مسئولان و روسای هر سه قوه بر اساس حل مشکلات معیشتی مردم تدوین شده است.
آیت الله خاتمی بیان کرد: اساس رژیم شاهنشاهی بر غارتگری اموال مسلمین بود و انتظار می رود قوه قضائیه نسبت به شناسایی اختلاسگران اقدام کرده و اموال مسلمین را بازپس گیرند.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی نیز در این آیین گفت: ستاد برگزاری کنگره ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی در قالب کارگروه های مختلف از سه سال پیش تشکیل و اعضای کمیته نیز فعالیت خود را آغاز کرده اند.
سردار محسن کریمی، رئیس شورای سیاستگذاری کنگره ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی را نماینده ولی فقیه در استان مرکزی عنوان کرد و گفت: رئیس کنگره نیز استاندار و دبیر کل کنگره نیز فرماندهی سپاه روح الله استان مرکزی است.
وی افزود: همچنین کمیته های اجلاس، نظارت و بازرسی، طرح و برنامه، پشتیبانی، امنیت، عمران، اقشار مردمی، علمی و پژوهشی، ورزشی، نقش امام راحل در جنگ، اجلاس بانوان، اجلاس فرهنگیان، ایثارگران، فرهنگی و هنری و فضای مجازی و روابط عمومی و رسانه نیز برای برگزاری هر چه باشکوهتر کنگره شهدای استان مرکزی تشکیل شده است.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی اظهار کرد: ۳۶ عنوان برنامه در کنگره شهدای استان مرکزی در نظر گرفته شده است.
وی افزود: چاپ ۱۱۰ عنوان کتاب، تهیه ۱۱۰ عنوان مستند، برگزاری ۱۱۰ یادواره شهید، ۱۱۰ عنوان برنامه فرهنگی، بهره برداری از ۱۱۰ طرح عمرانی و اعزام ۱۱۰ گروه جهادی به نقاط محروم استان از مهمترین برنامه های ستاد برگزاری کنگره ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی است.
سردار کریمی یادآوری کرد: نقش امام خمینی(ره) در جنگ تحمیلی نیز یکی از محورهای کنگره شهدای استان مرکزی است که اسناد بسیاری در این خصوص جمع آوری شده است.
استان مرکزی ۶ هزار و ۲۰۰ شهید، ۱۲ هزار جانباز و ۶۰۰ آزاده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
۳۰۱۷/۳۰۷۵/ خبرنگار: مصطفی مجللی *** انتشار دهنده: حسین مهدی زادهانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید