خانه / دسته‌بندی نشده / تحویل روزانه سه میلیون فوت مکعب گاز مشعل به بخش خصوصی آغاز شد

تحویل روزانه سه میلیون فوت مکعب گاز مشعل به بخش خصوصی آغاز شدبه گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، بیژن عالی پور روز دوشنبه در این خصوص اظهار کرد: این شرکت در راستای سیاست های شرکت ملی نفت ایران برای حفاظت از محیط زیست، کاهش آلاینده ها و بهینه سازی تولید و مصرف انرژی، سال گذشته ۲ قرارداد فروش گازهای مشعل، با سرمایه گذاران داخی امضا کرد.
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب افزود: مقرر شد در قالب این قراردادها بخشی از گازهای همراه نفت واحدهای بهره برداری مارون ۳، مارون ۶، منصوری، کرنج و پارسی به منظور فرآوری و استفاده در تولید برق در اختیار آن ۲ شرکت ایرانی گذاشته شود.
وی با اشاره به این که مقدمات و احداث تأسیسات مورد نیاز در مجتمع پارسی- کلاستر، برنامه پیش راه اندازی تاسیسات فرآوری گاز مشعل در جوار این مجتمع به اتمام رسیده است افزود: با تحویل روزانه سه میلیون فوت مکعب گاز مشعل به تاسیسات شرکت سرمایه گذار در چارچوب قرارداد فی مابین، این پروژه به مرحله پیش راه اندازی رسید.
عالی پور عنوان کرد: حفظ منابع ملی و محیط زیست با پیش گیری از هدرسوزی گازهای همراه نفت، بهینه سازی تولید و مصرف انرژی، بهره‌گیری از توان مالی و ظرفیت بخش غیر دولتی در سرمایه‌ گذاری های کلان و اشتغال زایی و کسب درآمد از دستاوردهای این طرح است.
وی مسئولیت اجرای این طرح را به عهده معاونت بهینه سازی مصرف انرژی این شرکت دانست و گفت: طرح فروش گازهای ارسالی به مشعل با تضمین خرید محصول فرآوری شده یا برق تولیدی از نیروگاه های کوچک گازی، ابتکاری است که در میان مدت از سوزاندن گازهای همراه جلوگیری کرده و علاوه بر آثار مثبت زیست محیطی صرفه جویی قابل توجهی در زمینه صیانت از منابع انرژی دارد.
۹۸۷۹/۶۰۶۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید